Sobota 10 Grudnia 2016   

Menu


EUP centrum EFS CAZ KP Projekty Ankiety Ankieta dla osób bezrobotnych
Ankieta dla pracodawców

Archiwum aktualności

2016-11-10 | Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniach 14-17 listopada br. Zamek Cieszyn organizuje bezpłatne spotkania oraz warsztaty.

Więcej

2016-11-10 | PODSTAWOWE ZASADY SPORZĄDZANIA UMÓW HANDLOWYCH

Jak korzystać z regulaminów i ogólnych warunków umownych? Jak zabezpieczyć swój interes w umowie? Kto może podpisywać umowy w imieniu podmiotów gospodarczych? Już 17 listopada 2016 roku odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu Mała Firma ALL INCLUSIVE w ramach Programu Młody Przedsiębiorca w Dąbrowie Górniczej. Warsztat odbędzie się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kościuszki 25. Wydarzenie jest częścią III edycji programu Młody Przedsiębiorca, realizowanej przez Forum Młodych Przedsiębiorców RIG w Katowicach oraz Dąbrowę Górniczą. Jest to drugie po Katowicach miasto, które oficjalne dołączyło do tej inicjatywy wspierającej młody biznes w Aglomeracji Śląskiej i teraz również Zagłębiowskiej.

Więcej
zdjęcie

2016-11-09 | Uwaga! Kolejny projekt szkoleniowy pn. ABC Przedsiębiorczości

Zapraszamy do udziału w szkoleniu pn. „ABC Przedsiębiorczości” przeznaczonym dla osób zarejestrowanych w urzędzie do 30 roku życia. Szkolenie odbędzie się w Cieszynie. Uczestnikom szkolenia przysługuje stypendium szkoleniowe i zwrot kosztów dojazdu.
Osoby zainteresowane szkoleniem proszone są o kontakt w terminie do 17.11.2016.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 33 8514991 wew. 121 lub 122.

Więcej
zdjęcie

2016-11-08 | Uwaga! Kolejny projekt szkoleniowy pn. Kasjer handlowy

Zapraszamy do udziału w szkoleniu pn. „Kasjer handlowy” przeznaczonym dla osób zarejestrowanych w urzędzie powyżej 30 roku życia. Szkolenie odbędzie się w Skoczowie. Uczestnikom szkolenia przysługuje stypendium szkoleniowe i zwrot kosztów dojazdu.
Osoby zainteresowane szkoleniem proszone są o kontakt w terminie do 19.11.2016.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 33 8514991 wew. 121 lub 122.

Więcej

2016-11-04 | ARTIFEX 2016 - Targi rzemiosła i zatrudnienia

W dniu 10 listopada 2016 r. w Bruntalu w Czechach w ramach partnerstwa EURES-T Beskydy odbędzie się wydarzenie „ARTIFEX 2016 - Targi rzemiosła i zatrudnienia".

Więcej
zdjęcie

2016-11-02 | Uwaga! Kolejny projekt szkoleniowy pn. Kierowca wózków jezdniowych podnośnikowych

Zapraszamy do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kierowca wózków jezdniowych podnośnikowych”.

Więcej
zdjęcie

2016-10-26 | Nabór na szkolenie: Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG”.

Więcej
zdjęcie

2016-10-26 | Nabór na szkolenie: Kurs nowoczesnych technik sprzedaży z obsługą kas fiskalnych i terminali kart płatniczych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kurs nowoczesnych technik sprzedaży z obsługą kas fiskalnych i terminali kart płatniczych”.

Więcej
zdjęcie

2016-10-26 | Nabór na szkolenie: Kasjer handlowy

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kasjer handlowy”.

Więcej

2016-10-18 | Bezpłatny warsztat dla Młodych Przedsiębiorców w ramach programu Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście 20 października 2016r

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Mała Firma ALL INCLUSIVE w ramach Programu Młody Przedsiębiorca w Dąbrowie Górniczej, które odbędzie się 20 października 2016 roku. Warsztat pn. „CO MOGĘ ODLICZYĆ I JAK? PODATKI DLA MŁODYCH FIRM” odbędzie się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kościuszki 25. Więcej szczegółów na ulotce oraz plakacie.

Więcej

2016-10-14 | VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie ósmy raz włącza się w działania Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który odbędzie się w dniach od 17 do 23 października.

Więcej
zdjęcie

2016-10-10 | Holenderska Agencja Pracy Tymczasowej Jobxion poszukuje osób chętnych do podjęcia zatrudnienia w Holandii.

Holenderska Agencja Pracy Tymczasowej Jobxion poszukuje osób chętnych do podjęcia zatrudnienia w Holandii, w branży budowlanej, na stanowiska stolarza, hydraulika, dekarza, spawacza oraz cieślę szalunkowego.
Pracodawca poszukuje kandydatów z min. rocznym doświadczeniem zawodowym na jednym z w/w stanowisk oraz czynnym prawo jazdy kat. B. Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego lub holenderskiego jest mile widziana, ale nie jest wymogiem koniecznym.

Więcej
zdjęcie

2016-10-07 | Katowice - Kraków On-line Job Day 2016

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, wspólnie organizują wydarzenie on-line pod nazwą Katowice - Kraków On-line Job Day 2016, które odbędzie się 20 października 2016 r. w godz. 9:00-15:00 przy wykorzystaniu platformy www.europeanjobdays.eu.

Więcej
zdjęcie

2016-10-07 | Nabór na szkolenie: Kwalifikacja wstępna przyspieszona w zakresie bloku programowego kat. C, C1, C+E i C1+E

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kwalifikacja wstępna przyspieszona w zakresie bloku programowego kat. C, C1, C+E i C1+E”.

Więcej

2016-09-19 | VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Regionalna Izba Gospodarcza oraz Urząd Pracy zapraszają do udziału w największym w Europie spotkaniu sektora MŚP. Bądź z nami 10-12 października w Katowicach!

Więcej
zdjęcie

2016-09-19 | MAŁA FIRMA ALL INCLUSIVE "Marka a sprzedaż. Strategie PR budujące wartość firm"

Dlaczego warto zadbać o skuteczną strategię komunikacji marki? W jaki sposób kreować swój wizerunek osobisty? Jakie techniki promocji sprzedaży są skuteczne w małych firmach? Podczas ostatniego warsztatu z cyklu Mała Firma ALL INCLUSIVE, który odbędzie się 22 września 2016 roku w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, Młodzi Przedsiębiorcy dowiedzą się o technikach wykorzystywania narzędzi PR w służbie sprzedaży. Spotkanie jest częścią III edycji programu „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście”, realizowanego przez Forum Młodych Przedsiębiorców RIG w Katowicach oraz Miasto Katowice.

Więcej
zdjęcie

2016-09-13 | Nabór na szkolenie z grafiki komputerowej i projektowania stron internetowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kurs grafiki komputerowej i projektowania stron internetowych”.

Więcej

2016-09-12 | Business School

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż firma Business School rozpoczęła realizację projektu pt. ,,Zainwestuj w siebie, sukces w zasięgu ręki”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś priorytetowa VII. Regionalny rynek pracy, Działanie 7.1. Aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, Poddziałanie 7.1.3. Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia – konkurs, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Więcej
zdjęcie

2016-09-10 | Wyspecjalizowani na starcie

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie, informuje o rozpoczęciu naboru do projektu „Wyspecjalizowani na starcie”, który jest realizowany przez Agencję Rozwoju Lokalnego S.A., Operatora Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego w ramach Poddziałania 1.2.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Celem głównym Projektu jest aktywizacja zawodowa i przybliżenie do rynku pracy w branży ICT i/lub nowych technologii 20 osób.

Więcej

2016-09-09 | Rekrutacja uczestniczek/uczestników do projektu pn. „Do pracy wskocz-sukcesów poczuj moc!”

Gmina Skoczów (Lider projektu) wraz z Partnerami – Powiatowym Urzędem Pracy
w Cieszynie oraz Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” od 01.09.2016r. ogłaszają nabór uczestniczek/uczestników do projektu pn. „Do pracy wskocz-sukcesów poczuj moc!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Fundusz Społecznego (Poddziałanie 7.1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020).

Więcej
zdjęcie

2016-08-26 | Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy pracodawców/przedsiębiorców na konferencję poświęconą projektowi pn. „Do pracy wskocz – sukcesów poczuj moc!”, który realizowany jest przez Gminę Skoczów (Lidera projektu) oraz Partnerów: Powiat Cieszyński/Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie oraz Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”.

Konferencja odbędzie się 2 września 2016 r. w sali sesyjnej Ratusza w Skoczowie, Rynek 1 o godz. 10.00.

Więcej
zdjęcie

2016-08-25 | Nabór na szkolenie: Szkolenie komputerowe z obsługą kas fiskalnych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Szkolenie komputerowe z obsługą kas fiskalnych”.

Więcej
zdjęcie

2016-08-24 | Projekt "Stawiamy na działanie" - ogłoszenie naboru wniosków o zorganizowanie stażu dla zrekrutowanych wcześniej uczestników projektu!

W związku z realizacją przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie projektu "Stawiamy na działanie" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 1.2.1 PO WER) ogłaszamy z dniem 24.08.2016r. nabór wniosków o zorganizowanie stażu.

Więcej
zdjęcie

2016-08-24 | Rozmowy kwalifikacyjne Staffline Group plc

W dniu 31.08.2016r. w Katowicach odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z przedstawicielem brytyjskiego pracodawcy. Oferta pracy w ramach sieci Eures na stanowisko pracownik magazynu w Wielkiej Brytanii o nr 29635124 (agencja pracy tymczasowej Staffline Group plc.).

Więcej
zdjęcie

2016-08-23 | Nabór na szkolenie: Kierowca wózków jezdniowych podnośnikowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kierowca wózków jezdniowych podnośnikowych”.

Więcej
zdjęcie

2016-08-23 | Zakończono dodatkową rekrutację do projektu „Stawiamy na działanie”

Informujemy, że Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zamyka w dniu 24.08.2016r. dodatkową rekrutację uczestników/uczestniczek do projektu "Stawiamy na działanie', który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 1.2.1 PO WER)

Więcej
zdjęcie

2016-08-17 | Nabór na szkolenie: Pracownik biura rachunkowego: księgowość małych i średnich firm

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Pracownik biura rachunkowego: księgowość małych i średnich firm”.

Więcej
zdjęcie

2016-08-17 | Nabór na szkolenie: „Handlowiec – sprzedawca”

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Handlowiec – sprzedawca”

Więcej

2016-08-12 | UWAGA! Nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na założenie spółdzielni socjalnej lub przystąpienie do istniejącej spółdzielni socjalnej przez osoby bezrobotne lub absolwentów CIS lub KIS.

Z dniem 16.08.2016r. rozpoczyna się nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na założenie spółdzielni socjalnej lub przystąpienie do istniejącej spółdzielni socjalnej przez osoby bezrobotne lub absolwentów CIS lub KIS. Wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel w roku 2016.Wnioski o dofinansowanie należy składać osobiście w pokoju nr 14 I piętro w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie w godzinach od 8.00 do 15.00.

Więcej
zdjęcie

2016-08-08 | Zapytanie ofertowe – poczęstunek

W związku z realizacją przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie projektu “Stawiamy na działanie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zapraszamy do złożenia oferty cenowej na zaopatrzenie w artykuły spożywcze i cateringowe potrzebne do zorganizowania poczęstunku dla uczestniczek/uczestników projektu.

Więcej
zdjęcie

2016-08-05 | Nabór na szkolenie: Kurs na uprawnienia elektroenergetyczne do 1 kV i palacza C.O.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje szkolenie dla 6 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kurs na uprawnienia elektroenergetyczne do 1 kV i palacza C.O.”

Więcej
zdjęcie

2016-07-21 | Firma EPLAN-Software&Service poszukuje do swojego zespołu w Cieszynie kandydatów na ok. 20 stanowisk informatyk-programista.

Firma EPLAN-Software&Service poszukuje do swojego zespołu w Cieszynie kandydatów na ok. 20 stanowisk informatyk-programista. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie dokumentów aplikacyjnych na adres mailowy salaj.k@eplan.pl

Więcej
zdjęcie

2016-07-13 | UWAGA! Informacja dla „byłych opiekunów osób niepełnosprawnych”

W związku z możliwością przygotowania programu aktywizacji zawodowej dla „byłych opiekunów osób niepełnosprawnych” zapraszamy osoby zainteresowane do kontaktu do dnia 19.07.2016r. Osoby bezrobotne będące „byłymi opiekunami osób niepełnosprawnych” zainteresowane udziałem w programie prosimy o kontakt bezpośredni w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie, I piętro, pok. 15 lub telefonicznie pod numerami: 33 851 49 91 wew. 119 i 135

Więcej

2016-07-06 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 08.07.2016r. zostanie zakończony nabór wniosków o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników.

zdjęcie

2016-06-30 | Nabór na szkolenie: Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i TIG

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i TIG”.

Więcej
zdjęcie

2016-06-30 | Nabór na szkolenie: Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych z nauką języka niemieckieg

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych z nauką języka niemieckiego”

Więcej
zdjęcie

2016-06-29 | GIEŁDY PRACY ORGANIZOWANE W LIPCU 2016R.

Serdecznie zapraszamy osoby bezrobotne i poszukujące pracy na spotkania z pracodawcami, którzy poszukują pracowników w następujących zawodach:
DORADCA KLIENTA, SPRZEDAWCA - 05.07.2016r. godzina 9.00
PRACOWNIK RESTAURACJI - 13.07.2016r. godzina 10.00
PRACOWNIK PRODUKCJI - 18.07.2016r. godzina 10.00

Więcej

2016-06-29 | NABÓR WNIOSKÓW O PRZYZNANIE ŚRODKÓW Z REZERWY KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO

Informujemy, iż od dnia 04.07.2016r. (od godziny 7.30 liczy się data wpływu do sekretariatu) przyjmowane będą wnioski o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników.
Wnioski będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością wpływu do PUP w Cieszynie.
Koszt kształcenia ustawicznego finansowanego z przyznanych środków na jednego uczestnika nie może przekroczyć kwoty 4 250 zł.

Więcej
zdjęcie

2016-06-24 | Środa z funduszami na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bielsku Białej, ul. Cieszyńska 367 organizuje 06 lipca (środa) w godzinach od 10:00 do13:00 spotkanie poświęcone funduszom unijnym na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Uczestnictwo w spotkaniu jest NIEODPŁATNE.

Więcej
zdjęcie

2016-06-23 | Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na wydruk oraz dostawę plakatów w ramach projektu „Stawiamy na działanie”

W związku z realizacją projektu „Stawiamy na działanie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 1.2.1 POWER) zapraszamy do złożenia oferty cenowej na wydruk i dostawę plakatów i ulotek informacyjno-promocyjnych, zgodnie z poniżej opisanymi warunkami.

Więcej
zdjęcie

2016-06-16 | MAŁA FIRMA ALL INCLUSIVE „MŁODY BIZNES – SPRZEDAWAJ, NEGOCJUJ, ROŚNIJ W SIŁĘ”

Jak przygotować się do spotkania handlowego? Które techniki negocjacji handlowych są najskuteczniejsze? Jak dobrać odpowiednie narzędzia sprzedażowe w Internecie? Podczas czerwcowego warsztatu z cyklu Mała Firma ALL INCLUSIVE, który odbędzie się 23 czerwca 2016 roku w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, Młodzi Przedsiębiorcy zapoznają się ze strategiami sprzedaży i negocjowania umów handlowych. Spotkanie jest częścią III edycji programu „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście”, realizowanego przez Forum Młodych Przedsiębiorców RIG w Katowicach oraz Miasto Katowice.

Więcej
zdjęcie

2016-06-15 | Spotkanie rekrutacyjne organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach

W dniu 20 czerwca 2016 r. w godz. 09:00-14:00 odbędzie się spotkanie rekrutacyjne organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach w Centrum Biurowo-Szkoleniowym przy ul. Moniuszki 7 w Katowicach. Spotkanie rekrutacyjne organizowane jest dla niemieckiego pracodawcy z branży hotelarsko-gastronomicznej - sieci hoteli czterogwiazdkowych w Niemczech / Kühlungsborn / Ostsee. W imieniu pracodawcy rozmowy rekrutacyjne poprowadzi doradca BURKS z Zentrale Auslands- und Fach Vermittlung w Magdeburgu Pan Tobias Kruse.

Więcej
zdjęcie

2016-06-14 | Regionalny Ośrodek Wsparcia i Informacji Osób Niepełnosprawnych

Regionalny Ośrodek Wsparcia i Informacji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie udziela bezpłatnej pomocy i wsparcia osobom niepełnosprawnym, ich rodzicom, opiekunom, pracodawcom i instytucjom zainteresowanym problematyką rehabilitacji społecznej i zawodowej.

Więcej
zdjęcie

2016-06-10 | Nabór na szkolenie: Handlowiec – sprzedawca z podstawami języka angielskiego

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Handlowiec – sprzedawca z podstawami języka angielskiego”.

Więcej
zdjęcie

2016-06-10 | Nabór na szkolenie: Pracownik biura rachunkowego: księgowość małych i średnich firm

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Pracownik biura rachunkowego: księgowość małych i średnich firm”.

Więcej
zdjęcie

2016-06-06 | Zamek Cieszyn zaprasza na warsztaty: „Nowoczesne metody planowania biznesu”, które odbędą się 8 czerwca 2016r. o godz. 16.30.

Jak maksymalizować szanse firmy w drodze do sukcesu?
Dowiedzą się uczestnicy spotkania, na które zapraszają Klub Przedsiębiorcy oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Więcej

2016-06-06 | Polsko - Czeski Młodzieżowy Dzień Pracy – 15.06.2016r.

15 czerwca 2016r. w godzinach od 10.00 – 14.00 w Zespole Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie,
ul. Kraszewskiego 11 odbędzie się POLSKO – CZESKI Młodzieżowy Dzień Pracy.

Więcej
zdjęcie

2016-05-30 | Na fali pierwszej pracy

Państwowa Inspekcja Pracy organizuje Akcję Letnią „Na fali pierwszej pracy” adresowaną do młodzieży podejmującej pracę sezonową, wakacyjną.

Więcej
zdjęcie

2016-05-27 | Nabór na szkolenie: „Kurs przygotowujący do zawodu kucharza”

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kurs przygotowujący do zawodu kucharza”

Więcej
zdjęcie

2016-05-25 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o zawarcie umowy o refundację pracodawcy lub przedsiębiorcy

UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o zawarcie umowy o refundację pracodawcy lub przedsiębiorcy przez okres 12 miesięcy części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne skierowanych osób bezrobotnych do 30 roku życia.
Informujemy, iż nabór wniosków o zawarcie umowy o refundację pracodawcy lub przedsiębiorcy przez okres 12 miesięcy części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne skierowanych osób bezrobotnych do 30 roku życia będzie prowadzony do 31.05.2016r.

Więcej

2016-05-24 | Beskidzkie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza na Beskidzkie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji. Targi odbędą się 2 czerwca 2016r. (czwartek) w godzinach 10-14 w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku – Białej przy ulicy Słowackiego 27.

Więcej
zdjęcie

2016-05-18 | Uwaga! Nabór wniosków na staż i roboty publiczne w ramach programu specjalnego „Bądź aktywny”

Informujemy, iż z dniem 18.05.2016r. Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie ogłasza nabór wniosków o organizację staży/robót publicznych dla podmiotów, które zadeklarowały chęć wzięcia udziału w realizacji programu specjalnego.

Więcej
zdjęcie

2016-05-13 | Nabór na szkolenie: „Operator ładowarek jednonaczyniowych kl. III do 2,5 m3”

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Operator ładowarek jednonaczyniowych kl. III do 2,5 m3”

Więcej
zdjęcie

2016-05-13 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy pn. ABC Przedsiębiorczości

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje szkolenie dla 45 osób bezrobotnych (5 edycji szkoleń liczących po 9 osób) w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „ABC Przedsiębiorczości”.

Więcej
zdjęcie

2016-05-11 | Europejskie Dni Pracy „IT needs U” 24 maja 2016 r. on-line

Ochotnicze Hufce Pracy w ramach sieci Europejskich Służb Zatrudnienia (EURES) organizują w dniu 24 maja 2016 r. Europejskie Dni Pracy on-line „IT needs U” w branży informatycznej (IT).

Więcej
zdjęcie

2016-05-11 | I ŚNIADANIE MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW JUŻ 12 MAJA!

Szukasz możliwości nawiązania nowych kontaktów biznesowych? Chciałbyś zaprezentować swój biznes i porozmawiać o swoim projekcie? Jesteś zainteresowany możliwościami wsparcia swojej firmy ze strony regionalnych instytucji? Już 12 maja w Restauracji Pod Drewnianym Bocianem odbędzie się I Śniadanie Młodych Przedsiębiorców, dzięki którym młode i przedsiębiorcze osoby będą mogły nawiązać nowe kontakty biznesowe.

Więcej
zdjęcie

2016-05-11 | Wsparcie zatrudnienia w Polsce bezrobotnych polaków przebywających w Norwegii

Departament Rynku Pracy uprzejmie informuje, że krajowe biuro koordynacji EURES z centrali Publicznych Służb Zatrudnienia (NAV) w Norwegii zwróciło się z propozycją przeprowadzenia wspólnie z polską siecią EURES wspólnych działań dotyczących wsparcia bezrobotnych Polaków, przebywających obecnie w Norwegii, w znalezieniu zatrudnienia w Polsce z powodu pogorszenia się sytuacji gospodarczej w Norwegii, w szczególności w branży naftowej i gazownictwa.

Więcej
zdjęcie

2016-05-05 | Nabór na szkolenie: „Pracownik magazynu z uprawnieniami na kierowcę wózków jezdniowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Pracownik magazynu z uprawnieniami na kierowcę wózków jezdniowych”

Więcej
zdjęcie

2016-05-05 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy pn. ABC Przedsiębiorczości

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje szkolenie dla 60 osób bezrobotnych (6 edycji szkoleń liczących po 10 osób) w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „ABC Przedsiębiorczości”

Więcej
zdjęcie

2016-05-02 | UWAGA! Nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż od dnia 04.05.2016r. ogłasza nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych. Aktualny wniosek wraz ze szczegółowymi informacjami można pobrać ze strony internetowej Urzędu w zakładce „Dla Pracodawców/ Prace interwencyjne” lub w zakładce „Dokumenty do pobrania” oraz w siedzibie Urzędu, pok. 14.

zdjęcie

2016-05-02 | KARIERA W POLSCE – branża budowalna i przemysł dni rekrutacyjne dla Polaków w Norwegii w dniach 15 – 16 września 2016 r.

Więcej
zdjęcie

2016-04-18 | Trzecia edycja programu „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście” organizowana przez Forum Młodych Przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz przez Miasto Katowice.

Już 20 kwietnia 2016 roku w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach ruszy trzecia odsłona Programu „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście”. W ciągu następnych kilku miesięcy tej edycji, organizowanej przez Forum Młodych Przedsiębiorców RIG w Katowicach oraz Miasto Katowice, uczestnicy będą mogli wziąć udział w szeregu merytorycznych warsztatów, praktycznych webinariów, śniadań biznesowych oraz cyklu spotkań
z mentorami biznesowymi.

Więcej
zdjęcie

2016-04-14 | Nabór na szkolenie: Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i TIG

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i TIG”

Więcej
zdjęcie

2016-04-14 | Nabór na szkolenie: Operator koparko-ładowarek kl. III wszystkich typów

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Operator koparko-ładowarek kl. III wszystkich typów”

Więcej

2016-04-14 | ABC Przedsiębiorczości - Praktyczne porady i wskazówki dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności.

Więcej
zdjęcie

2016-04-07 | UWAGA! Rehabilitacja zawodowa osób z niepełnosprawnością

W związku z realizacją zadań z zakresu zatrudnienia i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, iż od dnia 11 kwiecień 2016 rozpoczyna się nabór wniosków.

Więcej
zdjęcie

2016-04-06 | Nabór na szkolenie kelnersko-barmańskie

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kurs kelnersko-barmański”

Więcej
zdjęcie

2016-04-05 | Nabór na szkolenie pn. Prawo jazdy kat. C oraz Kwalifikacja wstępna przyspieszona w zakresie bloku programowego kat. C, C1, C+E i C1+E

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (II)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Prawo jazdy kat. C oraz Kwalifikacja wstępna przyspieszona w zakresie bloku programowego kat. C, C1, C+E i C1+E”

Więcej
zdjęcie

2016-03-24 | Plan Szkoleń!

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż w dniu 21.03.2016 roku na posiedzeniu Powiatowej Rady Rynku Pracy zostały zatwierdzone zmiany w planie szkoleń grupowych przewidzianych do realizacji w 2016 roku. Szkolenia będą realizowane w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz ze środków finansowych Funduszu Pracy.
Aktualny plan szkoleń jest dostępny w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy oraz na stronie internetowej w zakładce „Dokumenty do pobrania”.

2016-03-24 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu dla osoby bezrobotnej

Uprzejmie informujemy, iż w związku z bardzo dużą ilością wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu złożonych przez Pracodawców oraz ograniczoną ilością środków finansowych, wnioski będą przyjmowane do dnia 25.03.2016 r.

2016-03-23 | UWAGA! ZAKOŃCZENIE NABORU WNIOSKÓW O PRZYZNANIE BONU STAŻOWEGO

Informujemy, iż z dniem 22.03.2016r. Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zamyka nabór wniosków od osób bezrobotnych do 30 roku życia o przyznanie bonu stażowego.

zdjęcie

2016-03-21 | Targi online w Niemczech

Szanowni Państwo, do Departamentu Rynku Pracy wpłynęła prośba o rozpowszechnienie wśród bezrobotnych i poszukujących pracy informacji, dotyczącej organizowanego przez niemiecką sieć EURES Europejskiego Dnia Pracy Online dedykowanego branży hotelarskiej i gastronomicznej - Hospitality Berlin European Spring Online Job Day. Prośbę tę przekazało Krajowe Biuro Koordynacji EURES w Niemczech.

Więcej

2016-03-11 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o organizację prac interwencyjnych

UWAGA!!! Informujemy, iż w związku z wyczerpaniem puli środków finansowych przeznaczonych w 2016 roku na refundację prac interwencyjnych, z dniem 14 marzec br. zamykamy nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych.

zdjęcie

2016-03-10 | Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia – projekty pozakonkursowe EURES

Uprzejmie informujemy, że Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach w dniu 1 lutego br. rozpoczął realizację projektu pozakonkursowego pod nazwą Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia – projekty pozakonkursowe EURES w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa VII Regionalny rynek pracy, Działanie 7.1 Aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu Poddziałanie 7.1.4 Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia – projekty pozakonkursowe EURES)

Więcej
zdjęcie

2016-03-10 | Szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu z zakresu umiejętności poszukiwania pracy zaplanowanym od 04.04.2016r. W ramach szkolenia osobom skierowanym przysługuje zwrot kosztów z tytułu przejazdu na szkolenie oraz stypendium szkoleniowe.

Osoby zainteresowane szkoleniem proszone są o kontakt osobisty w siedzibie Urzędu u swojego doradcy klienta bądź pod numerem telefonu 33 8514991 wew. 121 lub 122.

Więcej

2016-02-24 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o organizację robót publicznych

UWAGA!!! Informujemy, iż w związku z wyczerpaniem puli środków finansowych przeznaczonych w 2016 roku na refundację robót publicznych, z dniem 24 luty br. zamykamy nabór wniosków o organizację robót publicznych.

2016-02-02 | Uwaga! Wniosek, Regulamin oraz terminy konsultacji dla osób bezrobotnych zainteresowanych pozyskaniem jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej

Zgodnie z planem finansowym na rok 2016 zaopiniowanym przez Powiatową Radę Zatrudnienia maksymalna kwota dofinansowania wynosi 18 000 zł.
Regulamin i formularz wniosku oraz materiały pomocnicze dostępne są w zakładce „Dokumenty do pobrania/Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej”.

Więcej
zdjęcie

2016-02-02 | ABC Przedsiębiorczości Praktyczne porady i wskazówki dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności.

Termin: 12–13 lutego 2016
Miejsce: sala konferencyjna Oranżerii Zamku Cieszyn
Program: PIĄTEK 15.00–15.30
Wsparcie dla osób zainteresowanych otwarciem własnej firmy. Oferta instytucji wspierających przedsiębiorczość m.in.: Zamku Cieszyn, Bielskiego Centrum Przedsiębiorczości, Mobilnych Punktów Konsultacyjnych, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości

Więcej
zdjęcie

2016-02-01 | Plan Szkoleń!

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż w dniu 29.01.2016 roku na posiedzeniu Powiatowej Rady Rynku Pracy został zatwierdzony plan szkoleń grupowych przewidzianych do realizacji w 2016 roku. Szkolenia będą realizowane w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz ze środków finansowych Funduszu Pracy.

Więcej
zdjęcie

2016-01-29 | UWAGA! Nabór wniosków na szkolenia indywidualne, egzaminy oraz studia podyplomowe

Informujemy, iż z dniem 01.02.2016r. rozpoczyna się nabór:
- wniosków o skierowanie na wskazane szkolenie (szkolenia indywidualne),
- wniosków o sfinansowanie kosztów egzaminu lub uzyskania licencji,
- wniosków o finansowanie kosztów studiów podyplomowych,
zgodnie z Ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t. jedn. Dz. U. z 2015r., poz. 149 z późn. zm).

Więcej

2016-01-28 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 29.01.2016r. zostanie zakończony nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców.

2016-01-22 | Spotkanie rekrutacyjne dla niemieckiego pracodawcy

Uprzejmie informuję, ze Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach organizuje spotkanie rekrutacyjne dla niemieckiego pracodawcy - firmy Piening GmbH siedzibą w Bielefeld. Niemcy. Spotkanie odbędzie się w dniu 27 stycznia 2016 r., w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach przy ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice w sali nr 221B, II. piętro.

Więcej
zdjęcie

2016-01-15 | Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej subregionu południowego ogłasza nabór na stworzenie przedsiębiorstwa społecznego (spółdzielni socjalnej) w dniach 25 stycznia - 5 lutego 2016 roku.

Więcej
zdjęcie

2016-01-15 | Uwaga! Bon stażowy

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje osoby bezrobotne, iż z dniem 15.01.2016r. ogłasza nabór wniosków o przyznanie bonu stażowego.

Więcej

2016-01-11 | UWAGA! Nabór wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z dniem 11.01.2016r. ogłasza nabór wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego dla osób bezrobotnych do 30 roku życia zgodnie z art. 66k ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t. jedn. Dz. U. z 2015r., poz. 149 z późn. zm.).

Więcej

2016-01-05 | NABÓR WNIOSKÓW O PRZYZNANIE ŚRODKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO

Informujemy, iż od dnia 11.01.2016r. przyjmowane będą wnioski o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców.

Jednocześnie przedstawiamy priorytety Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydatkowania środków z KFS na 2016 rok:
1) wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego, tj. pozostającego w bezpośrednim związku z branżą lub zawodem, mającego na celu uzyskanie lub uaktualnienie kompetencji do celów zawodowych,
2) wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników, którzy mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej,
3) wsparcie młodych, nowo zatrudnionych pracowników na podstawie umów, o których mowa w art. 150f ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Aktualny wniosek wraz ze szczegółowymi informacjami można pobrać ze strony Urzędu www.pup.cieszyn.pl w zakładce „Dokumenty do pobrania”.

Więcej

2016-01-04 | WYKAZ PORAD GRUPOWYCH I GRUPOWYCH INFORMACJI ZAWODOWYCH I KWARTAŁ 2016

Więcej

2015-12-03 | Informacja dla studentów.

Jeśli jesteś studentem/ką i jesteś zainteresowany/a pracą wakacyjną za granicą masz okazję aplikować na ofertę pracy w Niemczech.

Więcej

2015-11-26 | Konferencja dla przedsiębiorców oraz przedstawicieli przedsiębiorców

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza na konferencję pod nazwą „Krajowy Fundusz Szkoleniowy - szansa dla pracownika i pracodawcy” skierowaną do przedsiębiorców oraz przedstawicieli przedsiębiorców, która odbędzie się w dniu 3 grudnia 2015r. w Katowicach w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego przy ulicy Jordana 18, sala nr 402 (IV piętro) w godzinach 10.00-12.30.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów: 32 757 33 36, 32 757 33 43 lub drogą elektroniczną na adres: jdrobot@wup-katowice.pl.

Więcej
zdjęcie

2015-11-25 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie

Informujemy, iż w związku z ogłoszonym w dniu 24.06.2015r. naborem wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie, dla osób bezrobotnych do 30 roku życia w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (I)” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie zostały przyznane ostatnie środki umożliwiające otrzymanie jednego bonu na zasiedlenie. W związku z powyższym nabór wniosków zostaje zamknięty.

Więcej

2015-11-20 | Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Cieszynie zaprasza do udziału w bezpłatnym kursie zawodowym pn. „FOTOWOLTAIKA Z UPRAWNIENIAMI SEP”.

Więcej
zdjęcie

2015-11-19 | Uwaga! Zakończenie naboru wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną.

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 20.11.2015r. zostanie zakończony nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną.

zdjęcie

2015-11-18 | UWAGA! REFUNDACJA KOSZTÓW WYPOSAŻENIA STANOWISKA PRACY

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż wnioski o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy będą przyjmowane do dnia 20.11.2015 r. (piątek).
Druki i inne niezbędne dokumenty dostępne są na stronie internetowej www.pup.cieszyn.pl w zakładce „Dokumenty do pobrania” lub „Dla pracodawców” oraz w siedzibie Urzędu, pokój nr 14.
Szczegółowych informacji udziela pracownik merytoryczny: Alicja Wieja tel. 33 851 49 91 w. 126.

Więcej
zdjęcie

2015-11-09 | Podsumowanie VII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie już po raz siódmy wziął udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery, który odbył się w dniach od 19 do 25 października. W tym wydaniu objęliśmy wsparciem łącznie 363 osoby.

Więcej
zdjęcie

2015-11-03 | Przedsiębiorcy z naszego powiatu laureatami ogłoszonych na terenie województwa śląskiego konkursów: „Najlepszy debiut w biznesie” i „5 lat po debiucie w biznesie”.

Więcej
zdjęcie

2015-10-27 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy z zakresu Kierowcy wózków jezdniowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu pn. „Kierowca wózków jezdniowych podnośnikowych z wyłączeniem specjalizowanych z uprawnieniami UDT” w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej
zdjęcie

2015-10-20 | UWAGA NABÓR WNIOSKÓW O REFUNDACJĘ KOSZTÓW WYPOSAŻENIA LUB DOPOSAŻENIA STANOWISK PRACY DLA SKIEROWANYCH OSÓB BEZROBOTNYCH

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z dniem 15.07.2015r. ogłasza nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy dla skierowanych osób bezrobotnych.

Więcej
zdjęcie

2015-10-20 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy pn. Komputer jako narzędzie pracy zawodowej – moduł podstawowy

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje szkolenie dla 15 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Komputer jako narzędzie pracy zawodowej – moduł podstawowy”

Więcej
zdjęcie

2015-10-20 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy pn. Komputer jako narzędzie pracy zawodowej – moduł zaawansowany

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje szkolenie dla 14 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Komputer jako narzędzie pracy zawodowej – moduł zaawansowany”

Więcej

2015-10-19 | Internetowe Targi Pracy. Europejski Dzień Pracy – Polska 2015 (European Job Day – Poland 2015)

22 października 2015 r. między godziną 10:00, a 16:00 na specjalnej platformie http://www.europeanjobdays.eu/en/poland2015 odbędą się targi pracy on-line, pod nazwą Europejski Dzień Pracy – Polska 2015 (European Job Day – Poland 2015). Wydarzenie adresowane jest nie tylko dla tych, którzy poszukują pracy za granicą, ale również dla obywateli UE/EOG, którzy myślą o zatrudnieniu w Polsce. W organizację przedsięwzięcia zaangażowało się pięć wojewódzkich urzędów pracy z Katowic, Krakowa, Opola, Poznania oraz Wałbrzycha. WUP w Katowicach pełni rolę koordynatora wydarzenia.

Więcej

2015-10-15 | Otwarcie Punktu Biznesowego Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości

Serdecznie zapraszamy na oficjalne otwarcie Punktu Biznesowego Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, które odbędzie się 22 października (czwartek) o godzinie 10.00 w cieszyńskim Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Śląskiego, ul. Bielska 62.

Więcej
zdjęcie

2015-10-15 | VII Ogólnopolski Tydzień Kariery w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie już po raz siódmy włącza się w działania Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który odbędzie się w dniach od 19 do 25 października.

Więcej
zdjęcie

2015-10-15 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o organizację prac interwencyjnych

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 15.10.2015r. zostaje zakończony nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych.

2015-10-12 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 12.10.2015r. zostaje zakończony nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w wieku co najmniej 45 lat.

Więcej

2015-10-05 | UWAGA! Zakończono przyjmowanie wniosków o finansowanie kosztów egzaminu lub uzyskania licencji oraz o finansowanie kosztów studiów podyplomowych

Informujemy, iż z dniem dzisiejszym zostaje wstrzymany nabór wniosków o sfinansowanie kosztów egzaminu, uzyskania licencji oraz o finansowanie kosztów studiów podyplomowych, z uwagi na wyczerpanie środków finansowych przeznaczonych na te usługi rynku pracy. Jednocześnie pragniemy podziękować za zainteresowanie powyższymi formami aktywizacji zawodowej oraz zapraszamy do korzystania z naszej strony internetowej w przyszłym roku. Wnioski, które wpłyną do urzędu po 05.10.2015r. zostaną rozpatrzone odmownie z uwagi na brak środków finansowych.

Więcej
zdjęcie

2015-09-23 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy z zakresu montażysty rusztowań

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu pn. „Montażysta rusztowań budowlano-montażowych metalowych” w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych
w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej

2015-09-22 | Rozpocznij działalność gospodarczą ze wsparciem Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż od dnia 18 sierpnia 2015r. przyjmowane są wnioski o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach następujących programów:

1. Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Śląskiego
2. Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (PO WER)

Więcej
zdjęcie

2015-09-21 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy z zakresu ABC Przedsiębiorczości

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 15 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „ABC Przedsiębiorczości”.

Więcej

2015-09-16 | Postaw na rozwój osobisty i zawodowy – bezpłatnie!

Już 19 września od godz. 9.00 w Wydziale Zamiejscowym WSB w Cieszynie odbędą się certyfikowane szkolenia w ramach Dni Otwartych Studiów Podyplomowych.

Więcej
zdjęcie

2015-09-15 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy z zakresu Operatora obrabiarek sterowanych numerycznie

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu pn. „Operator obrabiarek sterowanych numerycznie” w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej

2015-09-10 | Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej poszukuje firm chcących się rozwijać i poszukujących rąk do pracy.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej realizuje działania związane z powstawaniem nowych przedsiębiorstw społecznych. Na ten cel przeznacza dotację w wysokości 180 000zł (na uruchomienie i funkcjonowanie przedsiębiorstwa społecznego).

Więcej

2015-09-08 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie ogłasza konkurs ofert na sprzedaż powypadkowego samochodu marki FIAT ALBEA 2003 rok, przebieg 208 tys. km.

Więcej
zdjęcie

2015-09-04 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy z zakresu Szkolenie przygotowujące do wykonywania zawodu kasjera - sprzedawcy z nauką języka czeskiego

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w szkoleniu pn. „Szkolenie przygotowujące do wykonywania zawodu kasjera - sprzedawcy z nauką języka czeskiego” w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej
zdjęcie

2015-09-01 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy z zakresu eksploatacji sieci i urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Eksploatacja sieci i urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV”.

Więcej
zdjęcie

2015-09-01 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy z zakresu opieki nad osobami starszymi z elementami języka niemieckiego

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 15 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30 + zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kurs z zakresu opieki nad osobami starszymi z elementami języka niemieckiego”.

Więcej

2015-08-28 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy z zakresu umiejętności poszukiwania pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza na szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy.
Szkolenie odbędzie się w terminie od 31.08.2015r. do 18.09.2015r.
Miejscem realizacji szkolenia jest Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie, Sala szkoleń pokój nr 26, II piętro.

W ramach szkolenia osobom skierowanym przysługuje zwrot kosztów z tytułu przejazdu na szkolenie oraz stypendium w wysokości miesięcznie 120% zasiłku tj. 997 zł 40 gr. Warunkiem przyznania miesięcznie powyższej kwoty jest udział w szkoleniu, którego liczba godzin w miesiącu wynosi nie mniej niż 150. W przypadku niższego wymiaru godzin szkolenia wysokość stypendium jest ustalana proporcjonalnie, z tym że stypendium nie może być niższe niż 20% zasiłku.

Więcej

2015-08-28 | Nabór wniosków o przyznanie środków z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO dla pracowników i pracodawców w wieku 45+

Informujemy, iż nadal prowadzony jest nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w wieku co najmniej 45 lat.
Aktualny wniosek wraz ze szczegółowymi informacjami można pobrać ze strony Urzędu www.pup.cieszyn.pl w zakładce „Dokumenty do pobrania”.

Więcej
zdjęcie

2015-08-26 | Projekt "Sprawni w Pracy"

Fundacja Integracja zaprasza osoby z niepełnosprawnością do wzięcia udziału w projekcie "Sprawni w Pracy", który jest współfinansowany ze środków Państwowego funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej
zdjęcie

2015-08-21 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy z zakresu projektowania i pozycjonowanie stron internetowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Projektowanie i pozycjonowanie stron internetowych”

Więcej
zdjęcie

2015-08-20 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy: „Specjalista w zakresie pielęgnacji dłoni, twarzy i ciała”

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu pn. „Specjalista w zakresie pielęgnacji dłoni, twarzy i ciała” w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej

2015-08-19 | Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń i studiów podyplomowych

Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej zaprasza do zapoznania się z ofertą szkoleniową oraz studiów podyplomowych.

Więcej
zdjęcie

2015-08-18 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy: Spawanie metodą TIG

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG i spawanie blach spoinami czołowymi metodą TIG”.

Więcej
zdjęcie

2015-08-17 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

Uprzejmie informujemy, iż wnioski o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych powyżej 30 r.ż. w ramach programu RPO będą przyjmowane do dnia 18.08.2015r. włącznie.

zdjęcie

2015-08-13 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy: Pracownik hurtowni/magazynu z uprawnieniami kierowcy wózków jezdniowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 12 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Pracownik hurtowni/magazynu z uprawnieniami kierowcy wózków jezdniowych”

Więcej

2015-08-12 | Cyfrowe targi pracy

Uprzejmie informujemy, że w dniu 20 listopada br. w Madrycie odbędą się Cyfrowe Targi Pracy / Digital Job Fair za pośrednictwem strony internetowej www.europeanjobdays.eu

Więcej
zdjęcie

2015-08-05 | UWAGA! Nabór wniosków o finansowanie kosztów studiów podyplomowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z dniem 05.08.2015r. ogłasza nabór wniosków o finansowanie kosztów studiów podyplomowych zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t. jedn. Dz. U. z 2015r., poz. 149).

Więcej
zdjęcie

2015-07-23 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu dla osoby bezrobotnej do 29 r.ż. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wyczerpaniem wolnych miejsc stażowych w ramach programu PO WER wnioski ze wskazaniem kandydata do odbycia stażu do 29 r.ż. będą przyjmowane do dnia 24.07.2015r.

zdjęcie

2015-07-08 | UWAGA NABÓR WNIOSKÓW O ZAWARCIE UMOWY O ZORGANIZOWANIE STAŻU DLA OSOBY BEZROBOTNEJ

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z dniem 24.06.2015r. ogłasza nabór wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Śląskiego oraz w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (PO WER). Wnioski od Organizatorów stażu będą przyjmowane do wyczerpania puli środków przeznaczonych na ten cel.

Więcej
zdjęcie

2015-06-24 | UWAGA! Nabór wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z dniem 14.05.2015r. ogłasza nabór wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego dla osób bezrobotnych do 30 roku życia w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (I)” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej
zdjęcie

2015-06-22 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy: Spawanie metodą MAG

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i spawanie blach spoinami czołowymi metodą MAG”

Więcej

2015-06-22 | Konferencja „Nowa perspektywa – nowe możliwości” - 24.06.2015r.

Konferencja „Nowa perspektywa – nowe możliwości” - 24.06.2015r., Plac Opatrzności Bożej 18 w Bielsku Białej

Więcej
zdjęcie

2015-06-18 | UWAGA! Nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż od dnia 19.06.2015r. ogłasza nabór wniosków
o organizację prac interwencyjnych ze środków Funduszy Pracy.
Aktualny wniosek wraz ze szczegółowymi informacjami można pobrać
ze strony internetowej Urzędu w zakładce „Dla Pracodawców/ Prace interwencyjne” lub w zakładce „Dokumenty do pobrania” oraz
w siedzibie Urzędu, pok. 14.

2015-06-17 | TYDZIEŃ Z PRAWEM DLA MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW 22-26 CZERWCA 2015 ROKU

W dniach 22-26 czerwca 2015 roku odbędzie się cykl warsztatów „Tydzień z Prawem” skierowany do Młodych Przedsiębiorców. Spotkania są częścią wydarzeń realizowanych w ramach Programu „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście” i odbędą się w siedzibie Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, które współorganizuje wydarzenie.

Więcej
zdjęcie

2015-06-11 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy: ABC Przedsiębiorczości

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 25 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „ABC Przedsiębiorczości”.

Więcej
zdjęcie

2015-06-11 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna kolejny projekt szkoleniowy: Kurs przygotowujący do pracy na stanowisku samodzielnego księgowego

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych do 30 r. ż. w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kurs przygotowujący do pracy na stanowisku samodzielnego księgowego”

Więcej
zdjęcie

2015-06-02 | Bezpłatne szkolenie: Operator ładowarek jednonaczyniowych kl. III do 2,5 m3

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (I)” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Operator ładowarek jednonaczyniowych kl. III do 2,5 m3”

Więcej

2015-05-29 | Uwaga! Zakończenie naboru wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną.

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 01.06.2015r. zostanie zakończony nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną.

2015-05-20 | WOLNE MIEJSCA NA STAŻ !

Osoby w wieku do 30 lat (posiadające II profil pomocy), chętne do odbycia stażu w następujących zawodach:

• FRYZJER – miejsce odbywania stażu – Gumna lub Hażlach
• KELNER – miejsce odbywania stażu - Brenna
• PRACOWNIK PRODUKCJI - miejsce odbywania stażu - Górki Wielkie
• KONSULTANT TELESPRZEDAŻY – miejsce odbywania stażu- Brenna
• MONTER INSTALACJI SANITARNYCH - miejsce odbywania stażu – Godziszów
• TECHNOLOG ( biotechnolog żywienia) - miejsce odbywania stażu – Ustroń
• LABORANT BIOCHEMICZNY - miejsce odbywania stażu – Ustroń
• PRACOWNIK BIUROWY - miejsce odbywania stażu – Ustroń lub Skoczów
• POMOC KUCHENNA - miejsce odbywania stażu – Ustroń
• SPRZEDAWCA - miejsce odbywania stażu – Ustroń, Cieszyn, Gumna, Skoczów, Harbutowice
• MAGAZYNIER – miejsce odbywania stażu – Wiślica lub Skoczów
• FIZJOTERAPEUTA – miejsce odbywania stażu – Skoczów
• OPIEKUNKA DZIECIĘCA (wykszt. wyższe) – miejsce odbywania stażu – Skoczów
• TECHNIK ELEKTRONIK – miejsce odbywania stażu – Skoczów
• INŻYNIER PROCESU – miejsce odbywania stażu – Skoczów
• TECHNIK INFORMATYK – miejsce odbywania stażu – Skoczów
• KELNER – miejsce odbywania stażu – Drogomyśl lub Ochaby Małe
• KUCHARZ – miejsce odbywania stażu – Ochaby Małe
• SPAWACZ METODĄ MIG – miejsce odbywania stażu – Wiślica
• WYCHOWAWCA W OPDiR DOM DZIECKA – miejsce odbywania stażu – Międzyświeć
• BARMAN/-KA – miejsce odbywania stażu – Zabłocie

proszone są o zgłoszenie się w Powiatowym Urzędzie Pracy osobiście do swojego doradcy klienta. Staże będą realizowane od 01.06.2015r. w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim (I)” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2015-05-19 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 20.05.2015r. zostanie zakończony nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w wieku co najmniej 45 lat.

zdjęcie

2015-05-19 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o przyznanie bonu zatrudnieniowego

Informujemy, iż z dniem 20.05.2015r. zakończony zostanie nabór wniosków od osób bezrobotnych do 30 roku życia o przyznanie bonu zatrudnieniowego w ramach dodatkowych środków z Rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

2015-05-15 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o organizację prac interwencyjnych

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 18.05.2015r. zakończony zostanie nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych w ramach dodatkowych środków z Rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

zdjęcie

2015-05-14 | Zdobądź tytuł Kreatora miejsca pracy

Tylko do 29 maja pracodawcy mogą zgłaszać się do drugiej edycji konkursu ministra pracy i polityki społecznej „Kreator miejsc pracy" .
Celem konkursu jest wyróżnienie pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz którzy zatrudnili najwięcej pracowników w 2014 r. Nagrody pracodawcom wręczy minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz podczas uroczystej gali w czerwcu. Zwycięzcy konkursu otrzymają przez rok prawo posługiwania się tytułem „Kreator miejsc pracy" i logiem konkursu.

Więcej
zdjęcie

2015-05-14 | Gwarancje dla młodzieży

Informujemy, że pod adresem: gdm.praca.gov.pl uruchomiona została strona internetowa "Gwarancje dla młodzieży", w ramach której publikowane są informacje dotyczące:
• programu "Gwarancje dla młodzieży"
• oferty dla młodzieży
• realizatorów programu

Więcej
zdjęcie

2015-05-13 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków na staże

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 14.05.2015r. zakończony zostanie nabór wniosków na staż w ramach dodatkowych środków z Rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

zdjęcie

2015-05-12 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy dla skierowanych osób bezrobotnych

Informujemy, iż w dniu 13.05.2015r. Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zamyka nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy w związku z ograniczoną ilością środków finansowych Funduszu Pracy przeznaczonych w 2015 roku na tą formę aktywizacji.

zdjęcie

2015-05-06 | UWAGA! Nabór wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu dla osoby bezrobotnej

W związku z pozyskaniem dodatkowych środków z Rezerwy Ministra Pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie z dniem 06.05.2015r. ogłasza nabór wniosków o zorganizowanie 6 miesięcznych staży dla osób bezrobotnych

Więcej
zdjęcie

2015-05-06 | UWAGA! Nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych

W związku z pozyskaniem dodatkowych środków z Rezerwy Ministra Pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie z dniem 06.05.2015r. ogłasza nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych

Więcej

2015-04-23 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje osoby bezrobotne, iż z dniem 23.04.2015r. ogłasza nabór wniosków o przyznanie bonu zatrudnieniowego dla osób, które nie ukończyły 25 roku życia

Bon zatrudnieniowy, stanowiący gwarancję refundacji części kosztów wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia społecznie w związku z zatrudnieniem bezrobotnego, może zostać przyznany na wniosek osoby bezrobotnej, która nie ukończyła 25 roku życia i znajduje się w II profilu pomocy, bądź w uzasadnionym przypadku w I profilu*.

Więcej
zdjęcie

2015-04-20 | UWAGA! W dniu 20 kwietnia 2015r. rozpoczyna się nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej osobie bezrobotnej, absolwentowi CIS lub KIS.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż od dnia 20 kwietnia 2015r. przyjmowane są wnioski o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.
Wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym do wyczerpania środków przeznaczonych na tę formę pomocy osobom bezrobotnym.

Więcej

2015-04-20 | ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WARSZTATACH MAŁA FIRMA ALL INCLUSIVE PROGRAMU „MŁODY PRZEDSIĘBIORCA W NOWOCZESNYM MIEŚCIE”!

JESTEŚ MŁODYM PRZEDSIĘBIORCĄ? MASZ NIE WIĘCEJ NIŻ 35 LAT I PROWADZISZ SWOJĄ FIRMĘ NIE DŁUŻEJ NIŻ 3 LATA? SZUKASZ PRAKTYCZNEJ WIEDZY ORAZ NOWYCH KONTAKTÓW BIZNESOWYCH?

Więcej
zdjęcie

2015-04-15 | Uwaga! Nabór wniosków na staż i roboty publiczne w ramach programu specjalnego.

Informujemy, iż z dniem 15.04.2015r. Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie ogłasza nabór wniosków o organizację staży/robót publicznych dla podmiotów, które zadeklarowały chęć wzięcia udziału w realizacji programu specjalnego „Narzekać czy działać – wybór należy do Ciebie”.

Więcej

2015-04-14 | Targi Pracy – 23 kwietnia 2015r. Jastrzębie - Zdrój

Zapraszamy na Targi Pracy, które odbędą się dnia 23 kwietnia 2015r. w godzinach od 9.00 do 12.00 w Hali Sportowej „OMEGA” przy ul. Harcerskiej 14A w Jastrzębiu – Zdroju.

zdjęcie

2015-04-13 | Aktywizacja niepełnosprawnych seniorów 60+

Stowarzyszenie Działajmy Razem TRIANON.PL informuje, iż w kwietniu ruszył nabór uczestników do projektu: „Aktywizacja niepełnosprawnych seniorów 60+” współfinansowanego ze środków PFRON w ramach XV konkursu ofert.

Więcej

2015-04-10 | Bezpłatne szkolenie: Organizacja i techniki pracy na stanowisku kelner-barman

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach środków Funduszu Pracy pn. „Organizacja i techniki pracy na stanowisku kelner-barman”.
Termin realizacji szkolenia: od 24.04.2015r. do 22.06.2015r.
Wszystkie osoby zainteresowane szkoleniem proszone są o kontakt telefoniczny pod nr 33 8514991 w. 121 lub 122 lub osobisty w urzędzie (pokój 25, II piętro).

Więcej

2015-04-09 | Targi Pracy – 15 kwietnia 2015r. Bielsko – Biała

Na terenie Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku Białej w dniu 15.04.2015r w godzinach od 10.00 do 14.00 odbędzie się XXI edycja Targów Pracy.

Więcej
zdjęcie

2015-04-08 | UWAGA! Rehabilitacja zawodowa osób z niepełnosprawnością

W związku z realizacją zadań z zakresu zatrudnienia i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, iż:

Więcej

2015-04-01 | KRAJOWY FUNDUSZ SZKOLENIOWY - możliwość współfinansowania szkoleń dla osób pracujących i pracodawców w wieku 45+

Informujemy, iż od dnia 01.04.2015r. przyjmowane będą wnioski o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w wieku co najmniej 45 lat.
Aktualny wniosek wraz ze szczegółowymi informacjami można pobrać ze strony Urzędu www.pup.cieszyn.pl w zakładce „Dokumenty do pobrania”.

Więcej

2015-03-31 | Bezpłatne szkolenie: Operator koparek jednonaczyniowych kl. III do 0,8 m3

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach środków Funduszu Pracy pn. „Operator koparek jednonaczyniowych kl. III do 0,8 m3”

Więcej
zdjęcie

2015-03-27 | Bezpłatny projekt „RYCHTUJ SIĘ DO ROBOTY! – Projekt outplacementowy na Śląsku”

W projekcie mogą wziąć udział osoby zwolnione z przyczyn zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do Projektu, lub osoby przeznaczone do zwolnienia będące w stanie wypowiedzenia umowy o pracę.
W ramach projektu realizowane będzie szkolenie dla 4 osób (liczba miejsc ograniczona) w zakresie: prawa jazdy kategorii „C” lub szkolenie „Kwalifikacji wstępnej przyspieszonej na przewóz rzeczy”.

Więcej
zdjęcie

2015-03-20 | Projekt "Młodzież stela na staż się wybiera”

"Młodzież stela na staż się wybiera”- ogłoszenie naboru wniosków o zorganizowanie stażu dla zrekrutowanych wcześniej uczestników projektu!

Więcej
zdjęcie

2015-03-20 | ABC Przedsiębiorczości na Zamku w Cieszynie.

Praktyczne porady i wskazówki dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności, w tym moduł: ABC wolnych zawodów.
Termin: 24–25 kwietnia 2015 r. Miejsce: sala konferencyjna w Oranżerii Zamku Cieszyn.

Więcej
zdjęcie

2015-03-17 | Zakończył się nabór formularzy zgłoszeniowych do projektu „Młodzież stela na staż się wybiera”

Informujemy, że zakończył się nabór formularzy zgłoszeniowych do projektu „Młodzież stela na staż się wybiera” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i rozpoczęła się ich ocena.

Więcej
zdjęcie

2015-03-13 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o przyznanie bonu zatrudnieniowego

Informujemy, iż z dniem 16.03.2015r. Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zamyka nabór wniosków od osób bezrobotnych do 30 roku życia o przyznanie bonu zatrudnieniowego.

zdjęcie

2015-03-13 | UWAGA! ZAKOŃCZENIE NABORU WNIOSKÓW O PRZYZNANIE BONU STAŻOWEGO

Informujemy, iż z dniem 16.03.2015r. Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zamyka nabór wniosków od osób bezrobotnych do 30 roku życia o przyznanie bonu stażowego.

zdjęcie

2015-03-13 | UWAGA! ZAKOŃCZENIE NABORU WNIOSKÓW O ZAWARCIE UMOWY O ZORGANIZOWANIE STAŻU DLA OSOBY BEZROBOTNEJ

Informujemy, iż w związku z bardzo dużą ilością wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu złożonych przez Pracodawców oraz ograniczoną ilością środków finansowych z dniem 16.03.2015r. zostaje zakończony nabór wniosków.

zdjęcie

2015-03-11 | „Sprawni-niepełnosprawni: aktywizacja zawodowa niepełnosprawnych w branży usług gościnnych.”

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Jeleniej Górze uprzejmie informuje, że w dniu 16 lutego 2015r. rozpoczyna rekrutację osób zamieszkałych na terenie województwa śląskiego chętnych do udziału w projekcie....

Więcej
zdjęcie

2015-03-06 | Uwaga! Rekrutacja uczestników do projektu „Młodzież stela na staż się wybiera”

Informujemy, iż z dniem 24.02.2015r. Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczyna rekrutację do projektu pn. „Młodzież stela na staż się wybiera” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 6.1.1 PO KL)

Więcej

2015-03-05 | KRAJOWY FUNDUSZ SZKOLENIOWY - możliwość współfinansowania szkoleń dla osób pracujących i pracodawców w wieku 45+

Informujemy, iż od dnia 05.03.2015r. przyjmowane będą wnioski o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w wieku co najmniej 45 lat według następujących priorytetów:
- branże/zawody, gdzie pracodawcy oferują miejsca pracy i jednocześnie zgłaszają trudności z zatrudnianiem pracowników, w tym np: branża transportowa w zawodach: kierowcy ciężarówek, maszyniści kolejowi PKP (CARGO), branże usług opiekuńczych, lub
- branże/przedsiębiorstwa restrukturyzowane, np. branża górnictwa węglowego, lub
- pracownicy, którzy mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.

Więcej
zdjęcie

2015-03-02 | ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W BADANIU LOKALNEGO RYNKU PRACY

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie chcąc lepiej poznać potrzeby lokalnego rynku pracy oraz podmiotów gospodarczych zwraca się do Pracodawców z prośbą o wypełnienie internetowej ankiety (link poniżej).

Więcej

2015-02-27 | Uwaga! Konsultacje dla osób bezrobotnych zainteresowanych pozyskaniem jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie organizuje konsultacje prowadzone przez pracownika merytorycznego, dla osób bezrobotnych zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie. W trakcie konsultacji omawiane są szczegółowo warunki regulaminu oraz sposób wypełniania wniosku.

Więcej

2015-02-25 | MŁODZIEŻ AKTYWNA NA RYNKU PRACY

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „MŁODZIEŻ AKTYWNA NA RYNKU PRACY” realizowanego w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1. Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.1. Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Więcej

2015-02-24 | UWAGA! Nabór wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z dniem 24.02.2015r. ogłasza nabór wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego dla osób bezrobotnych do 30 roku życia zgodnie z art. 66k ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t. jedn. Dz. U. z 2015r., poz. 149).

Więcej
zdjęcie

2015-02-23 | UWAGA! Nabór wniosków na staże

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z dniem 23.02.2015r. ogłasza nabór wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu ze środków Funduszu Pracy oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Wnioski od Organizatorów stażu będą przyjmowane do wyczerpania puli środków przeznaczonych na ten cel. W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na staż kierowane będą osoby bezrobotne do 29 roku życia.

Więcej
zdjęcie

2015-02-19 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o organizację prac interwencyjnych

Informujemy, iż w związku z wyczerpaniem puli środków finansowych, z dniem 19.02.2015r. zamykamy nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych.

2015-02-16 | UWAGA! Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż od dnia 16.02.2015r. przyjmowane są wnioski o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej.

Maksymalna wysokość refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy w 2015 roku wynosi 18.000 zł.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami wnioskodawca nie ma możliwości wskazania kandydata.

Więcej
zdjęcie

2015-02-10 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje osoby bezrobotne, iż z dniem 10.02.2015r. ogłasza nabór wniosków o przyznanie bonu zatrudnieniowego.

Bon zatrudnieniowy, który stanowi dla pracodawcy gwarancję refundacji części kosztów wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia społecznie w związku z zatrudnieniem bezrobotnego, może zostać przyznany na wniosek osoby bezrobotnej, która nie ukończyła 30 roku życia i znajduje się w II profilu pomocy, bądź w uzasadnionym przypadku w I profilu*.

Więcej
zdjęcie

2015-02-06 | Program "Wsparcie na starcie II"

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach w związku z podpisaną umową o współpracy z Konsorcjum, w skład którego wchodzą Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. oraz Podkarpacki Fundusz Poręczeń Kredytowych sp. z o.o. oferuje na preferencyjnych warunkach pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej oraz pożyczki na utworzenie stanowiska pracy

Więcej
zdjęcie

2015-02-02 | UWAGA! Zakończono nabór wniosków o organizacje robót publicznych

UWAGA!!! Informujemy, iż w związku z wyczerpaniem puli środków finansowych przeznaczonych w 2015 roku na refundację robót publicznych, z dniem 2 lutego br. zamykamy nabór wniosków o organizację robót publicznych.

zdjęcie

2015-01-30 | Uwaga! Bon stażowy

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje osoby bezrobotne, iż z dniem 30.01.2015r. ogłasza nabór wniosków o przyznanie bonu stażowego.

Więcej
zdjęcie

2015-01-29 | Podsumowanie Projektu

W dniu 27 stycznia 2015r. odbyła się Konferencja podsumowująca realizację projektu „Nowa jakość – Nowe możliwości IV” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W wydarzeniu wzięło udział52 uczestników. Konferencję otworzył i przywitał gości Starosta Cieszyński Pan Janusz Król. Głos zabrała również Posłanka na Sejm RP Pani Aleksandra Trybuś-Cieślar.

Więcej

2015-01-27 | Plan Szkoleń!

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż w dniu 26.01.2015 roku na posiedzeniu Powiatowej Rady Rynku Pracy został zatwierdzony plan szkoleń grupowych przewidzianych do realizacji w 2015 roku. Szkolenia będą realizowane w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz ze środków finansowych Funduszu Pracy.

Więcej

2015-01-19 | UWAGA! Nabór wniosków na szkolenia indywidualne

Informujemy, iż z dniem 19.01.2015r. rozpoczyna się nabór wniosków o skierowanie na wskazane szkolenie (szkolenia indywidualne) oraz wniosków o sfinansowanie kosztów egzaminu lub uzyskania licencji zgodnie z Ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2013r., poz. 674 z późn. zm.).

Więcej

2015-01-19 | UWAGA!! Osoby 50 + - nieaktywne zawodowo

Serdecznie zapraszamy osoby nieaktywne zawodowo w wieku powyżej 50 lat, zamieszkałe na terenie województwa śląskiego na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 26 stycznia 2015r. o godz. 10.00 (sala nr 26 II piętro) w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie dotyczące projektu „Nowa perspektywa doradztwa zawodowego” realizowanego przez Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki” w Bielsku-Białej.

Więcej

2015-01-19 | UWAGA! Nabór wniosków o organizację robót publicznych.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż od dnia 19.01.2015r. ogłasza nabór wniosków
o organizację robót publicznych.
Aktualny wniosek wraz ze szczegółowymi informacjami można pobrać ze strony internetowej Urzędu
w zakładce „Dla Pracodawców/ Roboty publiczne” lub w zakładce „Dokumenty do pobrania”
oraz w siedzibie Urzędu, pok. 14.

2015-01-19 | UWAGA! Nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż od dnia 19.01.2015r. ogłasza nabór wniosków
o organizację prac interwencyjnych.
Aktualny wniosek wraz ze szczegółowymi informacjami można pobrać ze strony internetowej Urzędu
w zakładce „Dla Pracodawców/ Prace interwencyjne” lub w zakładce „Dokumenty do pobrania”
oraz w siedzibie Urzędu, pok. 14.

zdjęcie

2015-01-15 | WSPARCIE DLA SPÓŁDZIELNI SOCJALNYCH

Osoby zainteresowane założeniem lub przystąpieniem do spółdzielni socjalnej w 2015r., proszone są o kontakt z Urzędem Pracy w związku z możliwością pozyskania środków na ten cel z "rezerwy" Funduszu Pracy. Informacje będą zbierane do 31 stycznia 2015r.

Więcej
zdjęcie

2014-12-15 | Program „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II

Uprzejmie informujemy, że ruszył Program „ Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II”, w ramach którego można otrzymać pożyczkę na start biznesu. Program przygotowany został przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej i Bank Gospodarstwa Krajowego.

Więcej
zdjęcie

2014-12-04 | Rehabilitacja zawodowa osób z niepełnosprawnością

Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Opolu zajmuje się edukacją oraz aktywizacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych na terenie województwa śląskiego i opolskiego. Aktualnie realizuje projekt pn.: „Od samodzielności do aktywności zawodowej”, który finansowany jest ze środków PFRON i skierowany do osób w wieku 13 – 67 lat, niepracujących, posiadających umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Więcej

2014-11-13 | UWAGA! Zakończono nabór wniosków o skierowanie na wskazane szkolenie

Informujemy, iż z dniem dzisiejszym zostaje wstrzymany nabór wniosków o skierowanie na wskazane szkolenie, z uwagi na wyczerpanie środków finansowych przeznaczonych na tę usługę rynku pracy. Jednocześnie pragniemy podziękować za zainteresowanie powyższą formą aktywizacji zawodowej oraz zapraszamy do korzystania z naszej strony internetowej w przyszłym roku. Wnioski, które wpłyną do urzędu po 13.11.2014r. zostaną rozpatrzone odmownie z uwagi na brak środków finansowych.

Więcej
zdjęcie

2014-11-13 | UWAGA! Rehabilitacja zawodowa osób z niepełnosprawnością

Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz osoby fizyczne zainteresowane uzyskaniem wiedzy z tematyki III sektora w dniu 24.11.2014r. na godz. 9.00 na bezpłatne spotkanie pn: Niepełnosprawni pełnosprawni w ngo

Więcej

2014-11-06 | UWAGA! Zakończono przyjmowanie wniosków o finansowanie kosztów egzaminu lub uzyskania licencji oraz o finansowanie kosztów studiów podyplomowych

Informujemy, iż z dniem dzisiejszym zostaje wstrzymany nabór wniosków o sfinansowanie kosztów egzaminu, uzyskania licencji oraz o finansowanie kosztów studiów podyplomowych, z uwagi na wyczerpanie środków finansowych przeznaczonych na te usługi rynku pracy. Jednocześnie pragniemy podziękować za zainteresowanie powyższymi formami aktywizacji zawodowej oraz zapraszamy do korzystania z naszej strony internetowej w przyszłym roku. Wnioski, które wpłyną do urzędu po 06.11.2014r. zostaną rozpatrzone odmownie z uwagi na brak środków finansowych.

Więcej
zdjęcie

2014-11-05 | UWAGA !!!!

Uprzejmie informujemy, iż w związku z ograniczoną ilością środków finansowych przeznaczonych w 2014 roku na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej z dniem 06 listopada 2014r. zostaje zakończony nabór wniosków o refundację.

2014-11-04 | Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Nowa perspektywa doradztwa zawodowego”

Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki” w Bielsku-Białej zaprasza osoby nieaktywne zawodowo w wieku powyżej 50 lat, zamieszkałe na terenie województwa śląskiego do udziału w projekcie „Nowa perspektywa doradztwa zawodowego”

Więcej

2014-10-31 | Uwaga! Z dniem 14 listopada 2014r. zostanie zakończone przyjmowanie wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną.

Uprzejmie informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie będzie przyjmował wnioski o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną do dnia 14 listopada 2014r.
Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem dofinasowania do udziału w konsultacjach oraz do składania wniosków.

Więcej

2014-10-28 | Uwaga! Z dniem 31 października 2014r. zostanie zakończone przyjmowanie wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w wieku co najmniej 45 lat.

Uprzejmie informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie będzie przyjmował wnioski o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w wieku co najmniej 45 lat. do dnia 31 października 2014r.
Aktualny wniosek wraz ze szczegółowymi informacjami można pobrać ze strony Urzędu w zakładce „Dokumenty do pobrania” oraz w siedzibie Urzędu, pok. 25.

2014-10-22 | VIII Jesienne Targi Pracy

Młodzieżowe Centrum Kariery w Skoczowie zaprasza na VIII Jesienne Targi Pracy, które odbędą się 24 października 2014 r. (piątek) w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury „Pod Pegazem” w Skoczowie przy ul. Targowej 26. Rozpoczęcie Targów Pracy o godz. 10.00

zdjęcie

2014-10-22 | VI Ogólnopolski Tydzień Kariery w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie

Od 20 do 26 października 2014 roku Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie włączył się w inicjatywę Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej. Tegoroczny – VI Ogólnopolski Tydzień Kariery będzie realizowany pod hasłem: „Zaprzyjaźnij się z rynkiem pracy”.

Więcej

2014-10-20 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków na staże

Uprzejmie informujemy, iż w związku z bardzo dużą ilością wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu złożonych przez Pracodawców oraz ograniczoną ilością środków finansowych pozyskanych z Rezerwy Ministra Pracy wnioski będą przyjmowane do dnia 20.10.2014r.

2014-10-20 | VI Ogólnopolski Tydzień Kariery w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie już po raz szósty włącza się w działania Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który odbędzie się w dniach od 20 do 24 października. Tegoroczny OTK jest realizowany pod hasłem "Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?".

Więcej

2014-10-15 | „Postaw na Siebie – program aktywizacji społeczno-zawodowej młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje o ciągłym naborze do projektu „Postaw na Siebie – program aktywizacji społeczno-zawodowej młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym”, który trwa od stycznia 2014 do czerwca 2015 roku. Celem projektu jest zmniejszenie wykluczenia społecznego młodzieży z terenu powiatu cieszyńskiego.

Więcej

2014-10-14 | XX Edycja Targów Pracy na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku- Białej

W dniu 5 listopada 2014 r. od godz. 10:00 do godz. 14:00 odbędzie się XX edycja Targów Pracy na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku- Białej.
W dniu targów możliwe będzie uzyskanie porady i informacji odnośnie zakładania własnej firmy oraz pozyskiwania środków na prowadzenie działalności gospodarczej.

Więcej

2014-10-14 | Nabór wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu

W związku z pozyskaniem dodatkowych środków z Rezerwy Ministra Pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie z dniem 15.10.2014r. ogłasza nabór wniosków o zorganizowanie 6 miesięcznych staży dla osób bezrobotnych.
Staż jest przeznaczony dla 25 osób bezrobotnych w wieku 30-50 lat,
będących w II profilu pomocy.
Dodatkowo wymogiem rezerwy jest złożenie we wniosku deklaracji zatrudnienia lub nawiązania umowy po zakończonym stażu.

Więcej

2014-10-09 | KRAJOWY FUNDUSZ SZKOLENIOWY - możliwość współfinansowania szkoleń dla osób pracujących i pracodawców w wieku 45+

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż od dnia 09.09.2014r. przyjmowane są wnioski o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w wieku co najmniej 45 lat.
Aktualny wniosek wraz ze szczegółowymi informacjami można pobrać ze strony Urzędu w zakładce „Dokumenty do pobrania” oraz w siedzibie Urzędu, pok. 25.

Więcej
zdjęcie

2014-10-08 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o przyznanie bonu zatrudnieniowego

Informujemy, iż w związku z wyczerpaniem puli środków przeznaczonych
w roku bieżącym na realizację bonów zatrudnieniowych nabór wniosków na tę formę wsparcia zostanie zakończony z dniem 09.10.2014r.

2014-10-02 | Nowa perspektywa zawodowa dla osób 50+

Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki” zaprasza do udziału w projekcie „Nowa perspektywa doradztwa zawodowego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej
zdjęcie

2014-10-02 | UWAGA! Pracodawcy zainteresowani refundacją kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie w ramach swoich działań pozyskał dodatkowe środki z rezerwy ministra właściwego do spraw pracy na sfinansowanie 15 stanowisk pracy.Wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym od 02.10.2014r. do wyczerpania pozyskanych środków przeznaczonych na tę formę wsparcia.

Więcej

2014-10-02 | Uwaga! "DNI UBEZPIECZONEGO"

Zapraszamy na akcję informacyjno-edukacyjną "Dni Ubezpieczonego" w dniach 6-10 października 2014 r., które odbędą się w ZUS Oddział w Bielsku-Białej przy ulicy Krasińskiego 34 w godzinach urzędowania Sali Obsługi Klienta.

Więcej
zdjęcie

2014-10-02 | Bezpłatne szkolenie: Kierowca wózków jezdniowych podnośnikowych z wyłączeniem specjalizowanych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 12 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kierowca wózków jezdniowych podnośnikowych z wyłączeniem specjalizowanych”

Więcej
zdjęcie

2014-10-01 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza Pracodawców oraz osoby niepełnosprawne do udziału w programie „JUNIOR” – program aktywizacji zawodowej absolwentów niepełnosprawnych

W ramach programu można będzie skorzystać w roku 2015 z organizacji stażu.

Więcej
zdjęcie

2014-09-30 | Uwaga! Zapraszamy do korzystania ze środków na aktywizację.Informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie obecnie dysponuje środkami na następujące usługi i instrumenty rynku pracy:
• szkolenia indywidualne,
• szkolenia grupowe,
• dofinansowanie studiów podyplomowych,
• jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej,
• bon zatrudnieniowy,
• bon szkoleniowy.
Zapraszamy pracodawców i osoby bezrobotne do skorzystania z wyżej wymienionych form aktywizacji zawodowej. Prosimy o kontakt z Urzędem pod numerem telefonu 33 851 49 91 oraz w siedzibie Urzędu.

zdjęcie

2014-09-23 | Bezpłatne szkolenie: Organizacja i techniki pracy w biurze/sekretariacie z nauką języka czeskiego

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Organizacja i techniki pracy w biurze/sekretariacie z nauką języka czeskiego”

Więcej
zdjęcie

2014-09-23 | Bezpłatne szkolenie: Kurs spawania gazowego blach, kurs spawania gazowego rur

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 6 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kurs spawania gazowego blach, kurs spawania gazowego rur”

Więcej
zdjęcie

2014-09-23 | Bezpłatne szkolenie: Kwalifikacja wstępna przyspieszona w zakresie bloku programowego kat. C, C1, C+E i C1+E

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kwalifikacja wstępna przyspieszona w zakresie bloku programowego kat. C, C1, C+E i C1+E”

Więcej
zdjęcie

2014-09-22 | UWAGA! Nabór wniosków o przyznanie bonu zatrudnieniowego

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z dniem 22.09.2014r. ogłasza nabór wniosków o przyznanie bonu zatrudnieniowego dla osób bezrobotnych do 30 roku życia zgodnie z art. 66m ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 674 z późn. zm.).

Więcej

2014-09-19 | UWAGA! Nabór wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z dniem 19.09.2014r. ogłasza nabór wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego dla osób bezrobotnych do 30 roku życia zgodnie z art. 66k ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 674 z późn. zm.).

Więcej
zdjęcie

2014-09-17 | Europejskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji

W dniu 9 października 2014 r. od godz. 10:00 do godz. 14:00 odbędą się Europejskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.

Więcej
zdjęcie

2014-09-16 | UWAGA! Rehabilitacja zawodowa osób z niepełnosprawnością

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 16.09.2014r. zostaje zakończony nabór wniosków w sprawie przyznawania osobom niepełnosprawnym środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej.

Dodatkowe informacje dostępne pod numerem tel. 33 851 49 91 wew.130

Więcej
zdjęcie

2014-09-10 | WOLONTARIAT W BIBLIOTECE

Biblioteka Regionalna Karwina oferuje wolne miejsce dla polskiego wolontariusza w ramach 12 miesięcznego Europejskiego Wolontariatu, który rozpocznie się od 01.10.2014r. do 30.09.2015r.
Europejski Wolontariat przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 18-30 lat.

Więcej

2014-09-03 | UWAGA! Nabór wniosków o finansowanie kosztów studiów podyplomowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z dniem 03.09.2014r. ogłasza nabór wniosków o finansowanie kosztów studiów podyplomowych zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 674 z późn. zm.).

Więcej
zdjęcie

2014-09-02 | UWAGA! Rehabilitacja zawodowa osób z niepełnosprawnością

W związku z uzyskaniem dodatkowych środków PFRON na zadanie z zakresu przyznawania osobom niepełnosprawnym środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej ogłaszamy dodatkowy nabór wniosków.

Więcej

2014-08-28 | Projekt Gwarancje dla Młodzieży

Punkt Pośrednictwa Prawy OHP w Cieszynie, ul. Wałowa 4 realizuje nowy projekt pod nazwą "Gwarancje dla Młodzieży - Równi na rynku pracy". Rekrutacja do projektu przewidziana jest do 09.09.2014r. Projekt dotyczy szkoleń zawodowych oraz płatnych 6 miesięcznych staży, można ponadto zrobić prawo jazdy i skorzystać z wielu innych form wsparcia.

Więcej
zdjęcie

2014-08-22 | Bezpłatne szkolenie: Projektowanie dwuwymiarowe i trójwymiarowe z wykorzystaniem programu AutoCAD

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Projektowanie dwuwymiarowe i trójwymiarowe z wykorzystaniem programu AutoCAD”

Więcej
zdjęcie

2014-08-22 | Fundacja na rzecz Wspierania Społeczności Lokalnej realizuje projekt współfinansowany ze środków PFRON pod nazwą „Wiedzieć znaczy być”.

Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych oraz ich otoczenia z całej Polski od dnia 01 lipca 2014r. do dnia 31 grudnia 2014r.
Celem projektu jest wyposażenie osób niepełnosprawnych oraz ich otoczenia w wiedzę dotyczącą przysługujących im praw i uprawnień związanych z funkcjonowaniem w kluczowych sferach życia. Zakres poradnictwa obejmował będzie kwestie związane z funkcjonowaniem zarówno w sferze społecznej jak i zawodowej, niekoniecznie dotyczące niepełnosprawności.

Więcej
zdjęcie

2014-08-22 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie

Biorąc pod uwagę ramy czasowe realizowanego programu z „Rezerwy” Ministra Pracy i Polityki Społecznej informujemy, iż z dniem 25.08.2014r. Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie ogłasza zakończenie naboru wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie.

zdjęcie

2014-08-22 | Uwaga! Konkurs Młody Przedsiębiorca 2014 organizowany przez Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Konkurs trwa od 1 sierpnia do 22 września 2014 roku i podzielony jest na 2 etapy.
W 1 etapie, w którym zgłoszenia przyjmowane są do 25 sierpnia, uczestnicy wypełniają formularz zgłoszeniowy i w kilku zdaniach opisują swój największy sukces związany z prowadzonym własnym biznesem.
Etap 2 to casting konkursowy przed jurorami: każdy z Młodych Przedsiębiorców będzie miał za zadanie zaprezentować swój biznes, przy czym formuła wystąpienia jest dowolna.
Jurorami są członkowie zespołu zarządzającego oraz eksperci Programu „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście”. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Więcej

2014-08-21 | Projekt „Pracowniku oświaty – skorzystaj z nowych możliwości”

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach przygotował projekt systemowy dla nauczycieli, którzy w ramach restrukturyzacji stracili bądź stracą pracę w swoim zawodzie.

Więcej

2014-08-18 | Giełda pracy: murarz

Dnia 20.08.2014r. w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie odbędzie się spotkanie z pracodawcą, który poszukuje sześć osób na stanowisko murarz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w pokoju nr 26 na drugim piętrze urzędu.
Zapraszamy zainteresowane osoby i prosimy o przyniesienie życiorysu zawodowego.

zdjęcie

2014-08-18 | UWAGA BON NA ZASIEDLENIE

Z dniem 18.08.2014r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie zostaje ogłoszony nabór wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie dla osób bezrobotnych.

Więcej
zdjęcie

2014-08-06 | UWAGA BON ZATRUDNIENIOWY

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje osoby bezrobotne, iż z dniem 07.08.2014r. ogłasza nabór wniosków o przyznanie bonu zatrudnieniowego.

Więcej
zdjęcie

2014-08-06 | Bezpłatne szkolenie: Uprawnienia elektroenergetyczne SEP do 1 kV

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn.
„Uprawnienia elektroenergetyczne SEP do 1 kV”

Więcej
zdjęcie

2014-08-01 | UWAGA! Rehabilitacja zawodowa osób z niepełnosprawnością

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 01.08.2014 zostaje zakończony nabór wniosków na realizację zadań z zakresu zatrudnienia i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej
zdjęcie

2014-07-28 | UWAGA! ZAKOŃCZENIE NABORU WNIOSKÓW O PRZYZNANIE BONU STAŻOWEGO

Informujemy, iż w związku z wyczerpaniem puli środków przeznaczonych
w roku bieżącym na realizację bonów stażowych nabór wniosków na tę formę wsparcia zostanie zakończony z dniem 29.07.2014r.

zdjęcie

2014-07-25 | UWAGA! Rehabilitacja zawodowa osób z niepełnosprawnością

W związku z realizację zadań z zakresu zatrudnienia i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, iż trwa nabór wniosków w sprawie...

Więcej
zdjęcie

2014-07-17 | UWAGA! Program skierowany do osób z orzeczoną niepełnosprawnością

Firma KALICH Justyna Kalich oraz Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zapraszają pełnoletnie niezatrudnione osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności do udziału w projekcie „Trener pracy moją szansą!
- program aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych z terenu
woj. opolskiego i śląskiego”. Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej
zdjęcie

2014-07-17 | KRAJOWY FUNDUSZ SZKOLENIOWY (nowe narzędzie wsparcia dla firm)

Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy wprowadza nowy instrument polityki rynku pracy – Krajowy Fundusz Szkoleniowy, w skrócie KFS. Istotą rozwiązania jest przeznaczenie części składki odprowadzanej przez pracodawców na Fundusz Pracy na wsparcie kształcenia ustawicznego podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy.

Więcej
zdjęcie

2014-07-16 | Bezpłatne szkolenie: Pracownik hurtowni z elementami logistyki i uprawnieniami do obsługi wózków jezdniowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 14 osób bezrobotnych
w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn.
„Pracownik hurtowni z elementami logistyki i uprawnieniami do obsługi wózków jezdniowych”

Więcej
zdjęcie

2014-07-16 | Bezpłatne szkolenie: Kurs sprzedawcy detalicznego z obsługą kas fiskalnych i terminali kart płatniczych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych
w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn.
„Kurs sprzedawcy detalicznego z obsługą kas fiskalnych i terminali kart płatniczych”

Więcej
zdjęcie

2014-07-07 | Bezpłatne szkolenie: Kurs komputerowy – moduł podstawowy i zaawansowany

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 42 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kurs komputerowy – moduł podstawowy i zaawansowany”

Więcej
zdjęcie

2014-07-07 | Bezpłatne szkolenie: Kurs księgowości z wykorzystaniem specjalistycznych programów komputerowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 16 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kurs księgowości z wykorzystaniem specjalistycznych programów komputerowych”

Więcej
zdjęcie

2014-07-07 | Bezpłatne szkolenie: Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i TIG

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 15 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i TIG”

Więcej
zdjęcie

2014-07-03 | Uwaga! Kierunek przedsiębiorczość

Uwaga! na stronie www projektu Kierunek przedsiębiorczość pojawiła się nowa, bardzo istotna informacja dla uczestników projektu, których wnioski zostały ocenione negatywnie. Wprowadzono możliwość ponownego złożenia wniosku.

Więcej
zdjęcie

2014-07-03 | Uwaga! 11-12 lipca 2014r. ZAMEK CIESZYN

Uwaga! 11-12 lipca 2014r. ZAMEK CIESZYN - warsztaty organizowane z myślą o osobach zamierzających założyć własną działalność gospodarczą. Więcej informacji i program dostępne na stronie internetowej www.zamekcieszyn.pl

Więcej
zdjęcie

2014-06-26 | Kierunek przedsiębiorczość – oznakowanie miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz zakupionego sprzętu

Zgodnie z zapisami umowy na otrzymanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości Uczestnicy projektu zobowiązani są do informowania o źródłach finansowania prowadzonej działalności gospodarczej objętej umową oraz oznaczenie zakupionego sprzętu i wyposażenia w sposób adekwatny do jego specyfiki, a także oznaczenie pomieszczeń, w których działalność jest prowadzona...

Więcej
zdjęcie

2014-06-25 | UWAGA!!!

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wyczerpaniem środków finansowych przeznaczonych na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej z dniem 26 czerwca 2014r. zostaje zakończony nabór wniosków o refundację.

zdjęcie

2014-06-12 | REORGANIZACJA PRACY URZĘDU!

Uprzejmie informujemy, iż w związku ze zmianą ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz zapewnieniem jak najlepszej obsługi, została dokonana reorganizacja pracy urzędu

Więcej
zdjęcie

2014-06-12 | Wyróżnienie w konkursie „Najlepszy debiut w biznesie” dla firmy KONCEPTSTAL S.C.-przedsiębiorcy z tereny powiatu cieszyńskiego.

29 kwietnia br. w Rudzie Śląskiej gościli liczni przedstawiciele władz instytucjonalnych, publicznych służb zatrudnienia, instytucji z otoczenia biznesu, instytucji zrzeszających rzemieślników i przedsiębiorców, a przede wszystkim pracodawców, którzy tłumnie przybyli na Śląską Akademię Rynku Pracy.

Więcej
zdjęcie

2014-06-09 | UWAGA! Pracodawcy zainteresowani refundacją kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej

W związku z oszczędnościami w ramach środków Funduszu Pracy oraz dużym zainteresowaniem ze strony pracodawców, po zaopiniowaniu przez Powiatową Radę Zatrudnienia, ogłaszamy dodatkowy nabór wniosków od dnia 09.06.2014r.
Wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym do wyczerpania środków przeznaczonych na tę formę wsparcia.
Maksymalna wysokość refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy
w 2014 roku wynosi 18.000 zł

Więcej
zdjęcie

2014-06-05 | Bezpłatne szkolenie: Kurs języka angielskiego na poziomie B1

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 16 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kurs języka angielskiego na poziomie B1”

Więcej
zdjęcie

2014-06-05 | Bezpłatne szkolenie: Operator obrabiarek sterowanych numerycznie

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Operator obrabiarek sterowanych numerycznie”

Więcej
zdjęcie

2014-06-04 | Trasgraniczne Targi Pracy, Przedsiebiorczości i Edukacji

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach ma zaszczyt zaprosić do udziału w kolejnej edycji Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji w Cieszynie, organizowanych w ramach partnerstwa EURES - T Beskydy. Targi odbędą się w dniu 6 czerwca 2014 r. w Zamku Cieszyn (ul. Zamkowa 3).

Więcej

2014-05-28 | Uwaga! Konsultacje dla osób bezrobotnych zainteresowanych otrzymaniem dofinansowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie organizuje konsultacje prowadzone przez pracownika merytorycznego Urzędu, dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie.

Konsultacje odbywają się każdy czwartek o godzinie 14.ºº w siedzibie Urzędu w Klubie Pracy (pokój nr 26 II piętro).

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy pod nr telefonu 33 851 49 91 w. 125.

Więcej
zdjęcie

2014-05-23 | Zakończono dodatkową rekrutację do projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!”

Informujemy, że Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zamyka dodatkową rekrutację uczestników/uczestniczek do projektu "DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!', który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 6.1.1 PO KL)

Więcej

2014-05-20 | „DZIEŃ OTWARTY PRZEDSIĘBORCZOŚCI”

Zapraszamy w dniu 27.05.2014r. do udziału w bezpłatnych konsultacjach osoby bezrobotne zainteresowane założeniem własnej działalności gospodarczej. Głównym celem organizacji „Dnia Otwartego Przedsiębiorczości” jest promocja wśród osób bezrobotnych idei przedsiębiorczości jako możliwości pracy w ramach samozatrudnienia.

Więcej
zdjęcie

2014-05-15 | Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych

W dniu 21 maja 2014 r., w godzinach 9.00 -14.00 Zakład Ubezpieczeń Społecznych wzorem lat ubiegłych organizuje "Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych".

Więcej
zdjęcie

2014-05-13 | Uwaga!16-17 maja 2014r. ZAMEK CIESZYN

warsztaty organizowane z myślą o osobach zamierzających założyć własną działalność gospodarczą.

Więcej
zdjęcie

2014-05-08 | Bezpłatne szkolenie: Kelner-barista z nauką języka angielskiego przygotowującą do pracy w branży gastronomiczno-hotelarskiej

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kelner-barista z nauką języka angielskiego przygotowującą do pracy w branży gastronomiczno-hotelarskiej”

Więcej
zdjęcie

2014-05-08 | Bezpłatne szkolenie: Kurs montażysty rusztowań budowlano-montażowych metalowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. Kurs montażysty rusztowań budowlano-montażowych metalowych.

Więcej
zdjęcie

2014-05-08 | Seminarium dla pracodawców

W ramach działań związanych z realizacją projektu „Nowa jakość – Nowe możliwości IV”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dnia 6 maja 2014r. zostało zorganizowane Seminarium dla pracodawców. W spotkaniu wzięło udział 21 przedstawicieli przedsiębiorców powiatu cieszyńskiego.

Więcej
zdjęcie

2014-05-06 | UWAGA! Informacja dla PRACODAWCÓW – przedłużenie terminu składania wniosków

Uprzejmie informujemy, iż w związku z obowiązującym do dnia 30 czerwca 2014r. rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 11 marca 2011r. w sprawie zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej (Dz. U. Nr 62, poz. 317 z późn. zm.) wnioski o przyznanie refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej będą przyjmowane do dnia 30.05.2014r.

Więcej
zdjęcie

2014-04-28 | Bezpłatne szkolenie: Szkolenie przygotowujące do wykonywania zawodu kucharza

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Szkolenie przygotowujące do wykonywania zawodu kucharza z elementami organizacji imprez okolicznościowych”

Więcej
zdjęcie

2014-04-22 | Bezpłatne szkolenie: „Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 12 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych”

Więcej
zdjęcie

2014-04-17 | Bezpłatne szkolenie: „Prawo jazdy kat. C

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „PRAWO JAZDY KAT. C”.

Więcej
zdjęcie

2014-04-17 | Punkt Konsultacyjny

W Zamku Cieszyn został uruchomiony Punkt Konsultacyjny, z którego oferty mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej. To miejsce, w którym można uzyskać informacje oraz porady związane z założeniem lub prowadzeniem własnej firmy oraz poszukiwaniem różnych źródeł finansowania działalności, a także pomoc w napisaniu biznes planu.

Więcej
zdjęcie

2014-04-16 | 10. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej!

Z okazji nadchodzącej, okrągłej, rocznicy Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wraz z licznymi partnerami (m.in. Urzędami Marszałkowskimi, instytucjami wdrażającymi fundusze unijne, beneficjentami oraz Telewizją Polską) chce zaprosić wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w działaniach, które będą miały na celu podsumować rozwój na przestrzeni ostatniej dekady i zaprezentować szereg zmian będących efektem wykorzystania Funduszy Europejskich.

Więcej
zdjęcie

2014-04-15 | Bezpłatne szkolenie: „Operator koparko-ładowarek kl. III wszystkich typów

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Operator koparko-ładowarek kl. III wszystkich typów".

Więcej
zdjęcie

2014-04-15 | Bezpłatne szkolenie: „Operator koparek jednonaczyniowych kl. III do 0,8 m3”

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 6 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Operator koparek jednonaczyniowych kl. III do 0,8 m3”

Więcej
zdjęcie

2014-04-15 | Trasgraniczne Targi Pracy, Przedsiebiorczości i Edukacji

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach ma zaszczyt zaprosić Pracodawców do udziału w charakterze wystawcy w kolejnej edycji Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji w Cieszynie, organizowanych w ramach partnerstwa EURES - T Beskydy. Targi odbędą się w dniu 6 czerwca 2014 r. w Zamku Cieszyn (ul. Zamkowa 3).

Więcej

2014-04-14 | UWAGA!!!!

Uprzejmie informujemy, iż w związku z ograniczoną ilością środków finansowych przeznaczonych w 2014 roku na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej z dniem 14 kwietnia 2014r. zostaje zakończony nabór wniosków o refundację.

zdjęcie

2014-04-14 | Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie „EkoBudownictwo" realizowanym na terenie województwa śląskiego.

W ramach projektu prowadzone będą następujące szkolenia:
DO WYBORU:
1. FOTOWOLTAIKA W BUDOWNICTWIE
2. BUDYNKI PASYWNE
SZKOLENIE OBOWIĄZKOWE DLA WSZYSTKICH:
3. FINANSOWANIE ROZWIĄZAŃ PROEKOLOGICZNYCH W BUDOWNICTWIE
Okres realizacji projektu: do 30.09.2014r.

Więcej
zdjęcie

2014-04-11 | „Mój talent”

W dniu 4 kwietnia 2014 roku odbyło się spotkanie z laureatami i uczestnikami konkursu „Mój talent” organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Zawodowej 2013.

Więcej
zdjęcie

2014-04-10 | Regionalny Ośrodek Wsparcia i Informacji Osób Niepełnosprawnych

Stowarzyszenie „ DZIAŁAJMY RAZEM” TRIANON PL
ul. Bielska 4
43-400 Cieszyn
tel. 33 445 70 11, dzialajmyrazem@wp.pl
Do Centrum Informacji i Wsparcia można umawiać się telefonicznie, e-mail lub osobiście w godz. od 8.00 - 14.00 od poniedziałku do piątku

Więcej
zdjęcie

2014-04-04 | UWAGA! Informacja dla PRACODAWCÓW

Uprzejmie informujemy, iż w związku z obowiązującym do dnia 30 czerwca 2014r. rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 11 marca 2011r. w sprawie zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej (Dz. U. Nr 62, poz. 317 z późn. zm.) wnioski o przyznanie refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej będą przyjmowane do dnia 30.04.2014r.

Więcej
zdjęcie

2014-04-03 | UWAGA!!

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż ze względu na wyczerpanie środków przeznaczonych na dofinansowanie do podjęcia działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług transportu osób taksówkami, z dniem 3 kwietnia 2014r. zamyka nabór wniosków o dofinansowanie. Jednocześnie informujemy, iż nabór wniosków na rozpoczęcie działalności gospodarczej trwa nadal w trybie ciągłym (za wyjątkiem działalności związanej z taksówkami).

2014-04-02 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o organizację prac interwencyjnych

Uprzejmie informujemy, iż w związku z ograniczoną ilością środków finansowych, wnioski o organizację prac interwencyjnych będą przyjmowane do dnia 02.04.2014r.

zdjęcie

2014-03-28 | Projekt „Nowe umiejętności - nowe możliwości”

IT Grzegorz Chojnacki zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu Sprzedawca Magazynier w ramach projektu „Nowe umiejętności - nowe możliwości” realizowanego w ramach poddziałania 8.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej

2014-03-28 | UWAGA! Zakończenie Naboru Wniosków Na Staże

Uprzejmie informujemy, iż w związku z bardzo dużą ilością wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu złożonych przez Pracodawców oraz ograniczoną ilością środków finansowych, wnioski będą przyjmowane do dnia 28.03.2014r.

Więcej

2014-03-21 | XIX Targi Pracy - ATH Bielsko – Biała

Na terenie Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku – Białej w dniu 16 kwietnia 2014r. w godzinach od 10.00 do 14.00 odbędą się XIX Targi Pracy.
Miejsce Targów: ATH, ul. Willowa 2, Bielsko – Biała, Budynek L, I piętro

Więcej

2014-03-17 | UWAGA! Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż od dnia 17.03.2014r. przyjmowane są wnioski o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej.

Wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym do wyczerpania środków przeznaczonych
na tę formę wsparcia.
Maksymalna wysokość refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy
w 2014 roku wynosi 18.000 zł

Więcej
zdjęcie

2014-03-17 | Uwaga! Konsultacje dla osób bezrobotnych zainteresowanych otrzymaniem dofinansowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie organizuje konsultacje prowadzone przez pracownika merytorycznego Urzędu, dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie. Konsultacje odbywają się w siedzibie Urzędu w Klubie Pracy (pokój nr 26 II piętro).

Więcej
zdjęcie

2014-03-13 | POKL Uwaga! Ogłoszenie naboru wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości dla uczestników projektu pn. „Kierunek przedsiębiorczość”, którzy odbyli szkolenie zrealizowane w ramach tego projektu w dniach: 12-18 marc

Zgodnie z §7 pkt3 „Regulaminu przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości informujemy, że termin IV naboru Wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości, w ramach projektu systemowego „Kierunek przedsiębiorczość” dla uczestników szkolenia zrealizowanego w dniach: 12-18 marca 2014 roku otwarty będzie w okresie: od 1 kwietnia do 14 kwietnia 2014r.

Więcej
zdjęcie

2014-03-10 | UWAGA! Rehabilitacja zawodowa osób z niepełnosprawnością

W związku z realizacją zadań z zakresu zatrudnienia i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, iż od dnia 10 marca 2014r. rozpoczyna się nabór wniosków w sprawie...

Więcej
zdjęcie

2014-03-10 | UWAGA! W dniu dzisiejszym rozpoczyna się nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej osobie bezrobotnej, absolwentowi CIS lub KIS.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż od dnia dzisiejszego przyjmowane są wnioski o przyznanie dofinasowania na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu „Kreuj rzeczywistość – Zainwestuj w siebie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym do wyczerpania środków przeznaczonych na tę formę pomocy osobom bezrobotnym. Wnioski o dofinansowanie należy składać osobiście w pokoju nr 27 II piętro w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie w godzinach od 8.00 do 15.00.Maksymalna wysokość dofinansowania w 2014 roku wynosi 18 000 zł.

Więcej
zdjęcie

2014-03-03 | Projekt "Startuj z SPNT II"

Agencja Rozwoju Lokalnego S.A., Operator Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego w ramach poddziałania 8.1.2 "Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki rozpoczęła realizacje projektu "Startuj z SPNT II " Celem głównym projektu jest aktywizacja zawodowa 24 osób zwolnionych, przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem prowadząca do uzyskania samozatrudnienia.

Więcej

2014-02-28 | UWAGA!!!

Informujemy, iż w związku z wyczerpaniem się puli środków finansowych przeznaczonych w 2014 roku na refundację robót publicznych z dniem 28 luty 2014r. zostaje zakończony nabór wniosków o organizację robót publicznych.

2014-02-26 | SZYBKI - PIT

Na Prośbę Urzędu Skarbowego w Cieszynie umieszczamy informacje :

2014 jest szóstym rokiem, w którym można składać dokumenty ( zeznania podatkowe, deklaracje podatkowe, informacje ) w formie elektronicznej. Zachęcamy zatem do skorzystania z tej szybkiej i wygodnej metody nie tylko podatników ale i płatników.

List otwarty mający na celu zachęcenie do złożenia drogą elektroniczną wszelkich dokumentów wydał również Minister Finansow Mateusz Szczurek

Można to zrobić korzystając z interaktywnego formularza lub z darmowej i wygodnej aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Finansow, dostępnych na stronie internetowej www.e-deklaracje.gov.pl dowodem złożenia deklaracji w tej formie jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które zawiera m.in. datę przyjęcia deklaracji przez system e-Deklaracje.

zdjęcie

2014-02-24 | Uwaga! 28 lutego i 1 marca 2014r. ZAMEK CIESZYN-warsztaty organizowane z myślą o osobach zamierzających założyć własną działalność gospodarczą.

ABC Przedsiębiorczości-Praktyczne porady i wskazówki dla osób zamierzających założyć własną firmę.
Termin: 28 luty-1 marzec 2014
Miejsce: sala konferencyjna w Oranżerii Zamku Cieszyn

Więcej
zdjęcie

2014-02-24 | Uwaga! Ogłoszenie naboru wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości dla uczestników projektu pn. „Kierunek przedsiębiorczość”, którzy odbyli szkolenie zrealizowane w ramach tego projektu w dniach: 20-24 stycznia

Zgodnie z §7 pkt3 „Regulaminu przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości informujemy, że termin I naboru Wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości, w ramach projektu systemowego Kierunek przedsiębiorczość dla wszystkich uczestników szkolenia zrealizowanego w dniach: 20-24 stycznia 2014 roku otwarty będzie w okresie: od 5 marca 2014 r. do 18 marca 2014r.

Więcej

2014-02-18 | Bezpłatne szkolenie z zakresu umiejętności aktywnego poszukiwania pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie z zakresu umiejętności aktywnego poszukiwania pracy dla 14 osób bezrobotnych. Szkolenie odbędzie się w terminie od 10.03.2014r. do 28.03.2014r. Miejscem realizacji szkolenia jest Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie, Plac Wolności 6, II piętro, pokój 26.

Więcej

2014-02-18 | UWAGA! Nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na przystąpienie do spółdzielni socjalnej przez osoby bezrobotne lub absolwentów CIS lub KIS.

Z dniem 18.02.2014r. rozpoczyna się nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na przystąpienie do spółdzielni socjalnej przez osoby bezrobotne lub absolwentów CIS lub KIS. Wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel w roku 2014.Wnioski o dofinansowanie należy składać osobiście w pokoju nr 27 II piętro w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie
w godzinach od 8.00 do 15.00.

Więcej

2014-02-17 | Najnowsza edycja publikacji ,,Przedsiębiorco! Skorzystaj!” wydanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

W najnowszej edycji informatora zawarto wiele przydatnych informacji dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwinąć swój biznes. Dowiedzą się Państwo z niej, jak krok po kroku skorzystać z każdej usługi Krajowego Systemu Usług, jakie są jej zalety i koszty. Przypominamy, że wciąż dostępnych jest wiele usług, z których przedsiębiorcy mogą skorzystać bezpłatnie, ponieważ są dofinansowane w 100%.

Więcej
zdjęcie

2014-02-17 | Projekt „Nowe umiejętności - nowe możliwości”

IT Grzegorz Chojnacki zaprasza do udziału w bezpłatnym cyklu szkoleń w ramach projektu „Nowe umiejętności - nowe możliwości” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 8.1.2 POKL), realizowanego w Katowicach.

Więcej
zdjęcie

2014-02-10 | Uwaga! Ogłoszenie naboru wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości dla uczestników projektu pn. „Kierunek przedsiębiorczość”, którzy odbyli szkolenie zrealizowane w ramach tego projektu w dniach: 13-17 stycznia

Zgodnie z §7 pkt3 „Regulaminu przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości informujemy, że termin I naboru Wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości, w ramach projektu systemowego Kierunek przedsiębiorczość dla wszystkich uczestników szkolenia zrealizowanego w dniach: 13-17 stycznia 2014 roku otwarty będzie w okresie: od 26 lutego 2014 r. do 11 marca 2014r.

Więcej

2014-02-05 | Szkolenie umożliwiające pomyślne zakończenie procesu rekrutacyjnego do służby w Policji

Co roku w Polsce przyjmowanych jest około 5 tys. osób do pracy w Policji, z czego około 500 osób w województwie śląskimi. Kandydat powinien spełniać poniżej wymienione kryteria...

Więcej
zdjęcie

2014-02-05 | INFORMACJA DLA PRACODAWCÓW

Oddział Śląski PFRON realizuje projekt systemowy Ramowe wytyczne w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach w ramach PO KL 2007- 2013.

Więcej

2014-02-03 | UWAGA! Nabór wniosków na staże

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje Pracodawców, iż z dniem 03.02.2014r. ogłasza nabór wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu. Wnioski od Organizatorów stażu będą przyjmowane w trybie ciągłym od dnia 03.02.2014r.

Więcej

2014-02-03 | UWAGA! Nabór wniosków o organizację robót publicznych.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż od dnia 03.02.2014r. ogłasza nabór wniosków o organizację robót publicznych. Aktualny wniosek wraz ze szczegółowymi informacjami można pobrać ze strony Urzędu w zakładce „Dla Pracodawców/ Roboty publiczne” lub w zakładce „Dokumenty do pobrania” oraz w siedzibie Urzędu, pok. 28.

2014-02-03 | Uwaga! Nabór wniosków na wskazane szkolenia

Powiatowy Urząd Pracy informuje, iż z dniem 03.02.2014r. ogłasza nabór:
- wniosków o skierowanie na wskazane szkolenie (szkolenia indywidualne),
- wniosków o sfinansowanie kosztów egzaminu lub uzyskania licencji,
zgodnie z Ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2013r., poz. 674 z późn. zm.).

Więcej

2014-02-03 | UWAGA! Aktualny regulamin oraz wniosek dla Pracodawców ubiegających się o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy w 2014r.


W dniu 27.01.2014r. Powiatowa Rada Zatrudnienia zatwierdziła Regulamin przyznawania podmiotowi prowadzącemu działalność gospodarczą, niepublicznemu przedszkolu, niepublicznej szkole oraz producentowi rolnemu refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej obowiązujący w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie oraz wniosek o refundację.
Wyżej wymienione dokumenty są dostępne na stronie w zakładce „Dokumenty do pobrania” oraz w siedzibie Urzędu, pokój 28.

Więcej

2014-02-03 | Aktualny regulamin oraz wniosek o przyznanie bezrobotnemu, absolwentowi CIS lub absolwentowi KIS z Funduszu Pracy środków na podjęcie działalności gospodarczej obowiązujący w roku 2014r.

W dniu 27.01.2014r. Powiatowa Rada Zatrudnienia zatwierdziła Regulamin przyznawania osobie bezrobotnej dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej oraz form zabezpieczenia jego zwrotu obowiązujący w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie oraz wniosek o przyznanie bezrobotnemu, absolwentowi CIS lub absolwentowi KIS
z Funduszu Pracy środków na podjęcie działalności gospodarczej. Wyżej wymienione dokumenty są dostępne na stronie w zakładce „dokumenty do pobrania”.

Więcej
zdjęcie

2014-01-31 | II tura projektu „Nie daj się wykluczyć”

Firma VIVID Consulting Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu organizuje na terenie województwa śląskiego bezpłatny cykl szkoleń w ramach projektu „Nie daj się wykluczyć” (POKL.07.02.01-24-068/12) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej

2014-01-29 | Aktualny regulamin oraz wniosek dla Pracodawców ubiegających się o organizację stażu w 2014r.

W dniu 27.01.2014r. Powiatowa Rada Zatrudnienia zatwierdziła Regulamin określający zasady i warunki organizowania stażu dla osób bezrobotnych obowiązujący w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie oraz wniosek o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu. Wyżej wymienione dokumenty są dostępne na stronie w zakładce „dokumenty do pobrania”. Jednocześnie informujemy, iż w późniejszym czasie zostanie umieszczona na stronie internetowej Urzędu informacja dotycząca terminu składania wniosków.
Dodatkowo informujemy, iż wnioski, które wpłyną do Urzędu przed rozpoczęciem naboru będą odrzucane formalnie.

Więcej
zdjęcie

2014-01-28 | Plan Szkoleń!

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż w dniu 27.01.2014 roku na posiedzeniu Powiatowej Rady Zatrudnienia został zatwierdzony plan szkoleń grupowych przewidzianych do realizacji w 2014 roku. Szkolenia będą realizowane w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków finansowych Funduszu Pracy.

Więcej
zdjęcie

2014-01-28 | Projekt „Nowe umiejętności - nowe możliwości”

IT Grzegorz Chojnacki zaprasza do udziału w bezpłatnym cyklu szkoleń w ramach projektu „Nowe umiejętności - nowe możliwości” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 8.1.2 POKL), realizowanego w Katowicach.

Projekt skierowany jest do osób w wieku 18-64 lat, które utraciły pracę w okresie ostatnich 6 miesięcy lub zagrożone są utratą pracy oraz zamieszkują obszar województwa śląskiego.
Okres realizacji projektu: listopad 2013r. – październik 2014r.

Więcej
zdjęcie

2014-01-28 | Projekt dla os. niedosłyszących i głuchych

Rzeszowski Klub Sportowy Głuchych RES- GEST w Rzeszowie zaprasza osoby głuche i niedosłyszące do udziału w projekcie „Krajowa Kampania informacyjno- promocyjna wspierająca osoby głuche i niedosłyszące w powrocie na rynek pracy i jako wartościowych pracowników”.

Więcej
zdjęcie

2014-01-27 | REHABILITACJA ZAWODOWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż nabór wniosków w sprawie realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych...

Więcej
zdjęcie

2014-01-22 | UWAGA! Regulaminy dotyczące instrumentów rynku pracy obowiązujące w 2014 roku.

Informujmy, iż regulamin przyznawania dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną, regulamin określający zasady i warunki organizowania stażu dla osób bezrobotnych oraz regulamin przyznawania podmiotowi prowadzącemu działalność gospodarczą refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej zostaną umieszczone na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie po ich zatwierdzeniu przez Powiatową Radę Zatrudnienia. Posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia odbędzie się 27.01.2014r.

zdjęcie

2014-01-22 | Uwaga! Wiadomość dla uczestników projektu „Kierunek przedsiębiorczość” POKL działanie 6.2 nastąpiło zwiększenie kwoty dofinansowania.

Kwota dofinansowania po dokonaniu korekty wynosi: 21 910,32 zł. Powodem korekty wysokości dotacji jest aktualizacja wartości przeciętnego wynagrodzenia wynosząca obecnie 3 651,72 zł (na podstawie Komunikatu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 13 listopada 2013 r. w sprawie przeciętnego wynagrodzenia w trzecim kwartale 2013 r.).

Więcej
zdjęcie

2014-01-15 | Uwaga! Ogłoszenie naboru wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości dla uczestników projektu pn. „Kierunek przedsiębiorczość”, którzy odbyli szkolenie zrealizowane w ramach tego projektu w dniach: 16-20 grudnia 2

Zgodnie z §7 pkt3 „Regulaminu przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości informujemy, że termin I naboru Wniosków o przyznanie wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości, w ramach projektu systemowego Kierunek przedsiębiorczość dla wszystkich uczestników szkolenia zrealizowanego w dniach: 16-20 grudnia 2013 roku otwarty będzie w okresie: 5-18 lutego 2014 roku

Więcej
zdjęcie

2014-01-14 | Uwaga! 24-25 stycznia 2014r. ZAMEK CIESZYN-warsztaty organizowane z myślą o osobach zamierzających założyć własną działalność gospodarczą.

ABC Przedsiębiorczości-Praktyczne porady i wskazówki dla osób zamierzających założyć własną firmę.
Termin: 24-25 stycznia 2014
Miejsce: sala konferencyjna w Oranżerii Zamku Cieszyn

Więcej
zdjęcie

2013-12-30 | Uwaga! Zakończenie naboru uzupełniającego do udziału w projekcie pn. „Kierunek przedsiębiorczość” – dotacje na podjęcie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne.

W związku z przyjęciem wymaganej, brakującej liczby 45 formularzy rekrutacyjnych tj. 150% liczby brakujących formularzy (zgodnie z aneksem nr 3 do Regulaminu rekrutacji w ramach projektu pn. „Kierunek przedsiębiorczość”) z dniem dzisiejszym zostaje zakończony nabór uzupełniający do projektu „Kierunek przedsiębiorczość”.

zdjęcie

2013-12-18 | Projekt "DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!" - ogłoszenie naboru wniosków o zorganizowanie stażu!

W związku z realizacją przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie projektu "DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 6.1.1 POKL) ogłaszamy z dniem 18.12.2013r. nabór wniosków o zorganizowanie stażu dla 50 uczestników projektu.Wnioski od Organizatorów stażu będą przyjmowane w trybie ciągłym do czasu zamknięcia naboru.

Więcej

2013-12-11 | Praca wakacyjna dla studentów/ uczniów w Niemczech 2014

Uprzejmie informuję, iż Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach rozpoczął nabór studentów oraz uczniów do pracy na terenie Niemiec na okres wakacji 2014 roku. W tym roku nabór został objęty limitem 150 podań na całą Polskę. Województwo śląskie może przyjąć 6 podań (liczy się kolejność złożenia pełnego oraz prawidłowo uzupełnionego kompletu dokumentów). W przypadku, gdy liczba studentów zainteresowanych podjęciem pracy wakacyjnej w roku 2014 będzie większa niż przyznany dla województwa śląskiego limit – podania osób zainteresowanych będą przyjmowanie na listę rezerwową.

Więcej
zdjęcie

2013-12-02 | Zajęcia dla uczestników/uczestniczek projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!”

Przypominamy, że dla uczestników/uczestniczek projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 6.1.1 POKL), organizowane są jednodniowe spotkania z doradcą zawodowym, specjalistą ds. rekrutacji, monitoringu, staży oraz psychologiem.

Więcej
zdjęcie

2013-12-02 | Zajęcia grupowe z zakresu zagadnienia stresu dla uczestników/czek projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!” – wyłonienie Wykonawcy

Informujemy, że w wyniku zapytania ofertowego do Powiatowego Urzędu Pracy wpłynęły 3 oferty na wykonanie usługi. Wszystkie oferty zostały złożone w terminie i spełniły wymagania opisane w zapytaniu ofertowym.

Więcej

2013-11-27 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o przyznanie jednorazowo środków na założenie spółdzielni socjalnej lub przystąpienie do niej przez osoby bezrobotne lub absolwentów CIS lub KIS

Informujemy, iż z dniem dzisiejszym zostaje zakończony nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na założenie spółdzielni socjalnej lub przystąpienie do niej przez osoby bezrobotne lub absolwentów CIS lub KIS, z uwagi na wyczerpanie środków finansowych przeznaczonych na ten instrument rynku pracy.

zdjęcie

2013-11-22 | Projekt „Nie daj się wykluczyć”

Firma VIVID Consulting Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu organizuje na terenie województwa śląskiego bezpłatny cykl szkoleniowy w ramach projektu „Nie daj się wykluczyć” (POKL.07.02.01-24-068/12) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej
zdjęcie

2013-11-22 | Uwaga!!! Lista rankingowa osób bezrobotnych zakwalifikowanych do udziału w projekcie pn. "Kierunek przedsiębiorczość"- dotacje na podjęcie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne.

Komisja Rekrutacyjna z dnia 22.11.2013r. sporządziła listę osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie. Wszyscy kandydaci do udziału w projekcie mają możliwość zapoznania się z wynikami w zakładce: projekt „Kierunek przedsiębiorczość” dotacje na podjęcie działalności gospodarczej.

zdjęcie

2013-11-20 | Uwaga!!! Rekrutacja uzupełniająca do projektu pn. "Kierunek przedsiębiorczość"- dotacje na podjęcie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne.

Rekrutacja uzupełniająca do projektu pn. „Kierunek przedsiębiorczość” rozpocznie się 11 grudnia br., formularza rekrutacyjne przyjmowane będą w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie w godzinach od 8.00 do 15.00. Zapraszamy do udziału w projekcie osoby bezrobotne zainteresowane samozatrudnieniem i pozyskaniem dofinansowania do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Ilość uczestników projektu ograniczona!

Więcej
zdjęcie

2013-11-20 | UWAGA!!! Projekt „Trening Smaków”

Firma EVACO Sp. z o.o. z Sosnowca przygotowała cykl szkoleń gastronomicznych w ramach projektu „Trening Smaków” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt skierowany jest do kucharzy oddelegowanych na szkolenia przez pracodawcę z mikroprzedsiębiorstw z województwa śląskiego, prowadzących działalność gospodarczą związaną z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi. UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY.

Więcej
zdjęcie

2013-11-20 | Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na przeprowadzenie zajęć grupowych z zakresu zagadnienia stresu dla uczestników/czek projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!”

W związku z realizacją projektu pn. „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!” zapraszamy do złożenia oferty cenowej na przeprowadzenie zajęć grupowych z zakresu zagadnienia stresu dla uczestników/czek projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Priorytet VI, Działanie 6.1.1 PO KL)

Więcej

2013-11-18 | UWAGA! Zakończono nabór wniosków o skierowanie na wskazane szkolenie, finansowanie kosztów egzaminu lub uzyskania licencji oraz o finansowanie kosztów studiów podyplomowych

Informujemy, iż z dniem dzisiejszym zostaje wstrzymany nabór wniosków o skierowanie na wskazane szkolenie, sfinansowanie kosztów egzaminu, uzyskania licencji oraz o finansowanie kosztów studiów podyplomowych, z uwagi na wyczerpanie środków finansowych przeznaczonych na te usługi rynku pracy. Jednocześnie pragniemy podziękować za zainteresowanie powyższymi formami aktywizacji zawodowej oraz zapraszamy do korzystania z naszej strony internetowej w przyszłym roku. Wnioski, które wpłyną do urzędu po 18.11.2013r. zostaną rozpatrzone odmownie z uwagi na brak środków finansowych.

zdjęcie

2013-11-12 | II etap rekrutacji – spotkania dla osób zakwalifikowanych do projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!”

Informujemy, że zakończyła się ocena formularzy zgłoszeniowych do projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 6.1.1 POKL).

Więcej

2013-11-04 | UWAGA! Nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na założenie spółdzielni socjalnej lub przystąpienie do niej przez osoby bezrobotne lub absolwentów CIS lub KIS

Z dniem 04.11.2013r. rozpoczyna się nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na założenie spółdzielni socjalnej lub przystąpienie do niej przez osoby bezrobotne lub absolwentów CIS lub KIS. Wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel w roku 2013.Wnioski o dofinansowanie należy składać osobiście w pokoju nr 27 II piętro w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie w godzinach od 8.00 do 15.00.

Więcej
zdjęcie

2013-11-04 | Rozpoczął się II etap rekrutacji do projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!”

Informujemy, że zakończył się nabór formularzy zgłoszeniowych do projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i rozpoczęła się ich ocena.

Więcej

2013-10-31 | Uwaga! Dofinansowanie na założenie spółdzielni socjalnej lub na przystąpienie do spółdzielni socjalnej.

Informuję, iż w dokumentach do pobrania jest dostępny „Regulamin w sprawie przyznawania jednorazowo środków na założenie spółdzielni socjalnej lub przystąpienie do niej, obowiązujący w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie” oraz formularz wniosku o dofinansowanie.

Więcej

2013-10-31 | Uwaga! Zakończenie naboru wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną.

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wyczerpaniem się puli środków finansowych przeznaczonych w roku 2013 na tę formę aktywizacji osób bezrobotnych, z dniem 31 października 2013 r. zostaje zakończony nabór wniosków o dofinansowanie.

Więcej
zdjęcie

2013-10-30 | WSPARCIE OSÓB NIEWIDOMYCH NA RYNKU PRACY III.

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi reprezentowane przez Dział ds. Absolwentów we współpartnerstwie z Polskim Związkiem Niewidomych przystąpiło do realizacji następnego projektu PFRON pn.: WSPARCIE OSÓB NIEWIDOMYCH NA RYNKU PRACY III.
Biuro projektu:
Dział ds. Absolwentów
Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi
Laski, ul Brzozowa 75 05-080 Izabelin
tel. (22) 752-33-51 lub 794 700 144
e-mail: dzialabsolwentow@laski.edu.pl lub biuro@promocjaikariera.pl

Więcej

2013-10-28 | Targi Pracy, ATH Bielsko – Biała

Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku – Białej zaprasza w dniu 20 listopada 2013r. na XVIII Tragi Pracy.
Czas: 20.11.2013r. w godzinach od 10 do 14.00
Dojazd autobusami linii: 12,21,24
Wstęp bezpłatny
Organizator: Biuro Karier ATH, www.biurokarier.ath.bielsko.pl

Więcej

2013-10-28 | Zapraszamy na konsultacje dotyczące przygotowywania wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie organizuje kolejne spotkanie informacyjne dotyczące formalności związanych ze składaniem wniosków o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej. Konsultacje odbędą się w siedzibie urzędu w Klubie Pracy (pokój nr 26 II piętro) w dniu 30 października 2013r. o godzinie 13.30.
UWAGA! Udział w konsultacjach nie gwarantuje przyznania dofinansowania.

Więcej

2013-10-24 | Bezpłatne szkolenia zawodowe organizowane w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”

Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Cieszynie zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach zawodowych organizowanych z ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo, które:
- posiadają mniej niż 26 lat,
- chcą zdobyć nowe kwalifikacje, ułatwiające znalezienie pracy,
- nie posiadają wykształcenia wyższego.

Więcej

2013-10-24 | Bezpłatne szkolenie „Odnawialne źródła energii” w ramach projektu „Śląskie! – w stronę Słońca”

Centrum Przedsiębiorczości CP Sp. z o.o. zaprasza do udziału w bezpłatnym 7-dniowym szkoleniu z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii realizowanym w ramach projektu 8.1.1 POKL "Śląskie! - w stronę Słońca".
Szkolenie skierowane jest do pracowników (umowa o pracę), właścicieli, współwłaścicieli mikro i małych przedsiębiorstw z terenu woj. śląskiego (w tym osoby samozatrudnione) posiadających aktywny wpis do CEIDG i zainteresowanych tematyką odnawialnych źródeł energii małej mocy w zakresie instalacji i eksploatacji tych urządzeń.

Więcej

2013-10-24 | Podsumowanie V Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

Zespół doradców zawodowych Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie pragnie podziękować wszystkim za zainteresowanie i czynne uczestnictwo w V Ogólnopolskim Tygodniu Kariery 2013r. realizowanym pod hasłem - „Odkryj talenty swojego dziecka”.

Więcej
zdjęcie

2013-10-21 | Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na dostawę materiałów biurowych w ramach kosztów pośrednich projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!”

W związku z realizacją projektu pn. „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!” zapraszamy do złożenia oferty cenowej na dostawę materiałów biurowych w ramach kosztów pośrednich projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!”, zgodnie z poniżej opisanymi warunkami. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.1 PO KL)

Więcej
zdjęcie

2013-10-11 | Rekrutacja do projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!”

Informujemy, iż w październiku 2013 roku Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczął rekrutację do projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 6.1.1 PO KL).

Więcej

2013-10-11 | V Ogólnopolski Tydzień Kariery w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie już po raz piąty włącza się w ogólnopolską inicjatywę jaką jest Ogólnopolski Tydzień Kariery, który odbędzie się w dniach od 14 do 18 października.
Tegoroczny OTK jest realizowany pod hasłem „Odkryj talenty swojego dziecka”.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszych inicjatyw!

Więcej

2013-10-09 | UWAGA!!! Dni Ubezpieczonego w Odziale ZUS w Bielsku-Białej

Zapraszamy na akcję informacyjną "Dni Ubezpieczonego" w dniach 7-11 października 2013r., które odbędą się w ZUS Oddział w Bielsku-Białej przy ulicy Krasińskiego 34 w godzinach urzędowania Sali Obsługi Klienta. W trakcie trwania akcji każdy ubezpieczony będzie miał możliwość założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych

zdjęcie

2013-10-07 | Bezpłatne szkolenie: Operator obrabiarek sterowanych numerycznie

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Operator obrabiarek sterowanych numerycznie: obsługa i programowanie”.

Więcej

2013-10-02 | UWAGA! Rehabilitacja zawodowa osób z niepełnosprawnością

W związku z realizacją zadań z zakresu zatrudnienia i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, iż z dniem 02 października 2013r. zostaje zakończony nabór wniosków w sprawie przyznania osobie niepełnosprawnej środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej.

Więcej
zdjęcie

2013-10-02 | Europejskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza na Europejskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji w dniu 10.10.2013r.
Miejsce Tragów: Bielskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i praktycznego, Bielsko – Biała ul. Piastowska 21

Więcej
zdjęcie

2013-10-01 | Bezpłatne szkolenie: Konserwator z uprawnieniami elektroenergetycznymi SEP do 1 kV

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 6 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „KONSERWATOR Z UPRAWNIENIAMI ELEKTROENERGETYCZNYMI SEP DO 1 KV”

Więcej

2013-09-27 | UWAGA!!!

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wyczerpaniem się puli środków finansowych przeznaczonych w 2013 roku na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej z dniem 30 września 2013r. (poniedziałek) zostaje zakończony nabór wniosków o refundację.

Więcej
zdjęcie

2013-09-24 | Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na opracowanie graficzne, skład, druk oraz dostawę plakatów w ramach projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!”

W związku z realizacją projektu pn. „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!” zapraszamy do złożenia oferty cenowej na opracowanie graficzne, skład, druk oraz dostawę materiałów promocyjnych w ramach projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!”, zgodnie z poniżej opisanymi warunkami. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.1 PO KL)

Więcej
zdjęcie

2013-09-20 | Bezpłatne szkolenie: kurs języka angielskiego na poziomie podstawowym

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 24 osób bezrobotnych w ramach projektu „JĘZYKI NAM NIE OBCE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM”

Więcej
zdjęcie

2013-09-20 | Bezpłatne szkolenie: Kurs języka niemieckiego na poziomie podstawowym

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „JĘZYKI NAM NIE OBCE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM”

Więcej
zdjęcie

2013-09-20 | Bezpłatne szkolenie: Sprzedawca - Kasjer

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „SPRZEDAWCA - KASJER”

Więcej

2013-09-18 | Humaniści skuteczni na rynku pracy

Stowarzyszenie Inicjatywa rozpoczęło realizację projektu "Humaniści skuteczni na rynku pracy". Działanie skierowane jest do bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo absolwentów studiów humanistycznych (do 25 roku życia).

Więcej
zdjęcie

2013-09-17 | REHABILITACJA ZAWODOWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ PFRON PRZY UDZIALE ŚRODKÓW UE

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest beneficjentem systemowym Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013 w ramach Priorytetu I – Zatrudnienie i integracja społeczna, Działania 1.3 - Ogólnopolskie programy integracji i aktywizacji zawodowej, Poddziałania 1.3.6 - PFRON – projekty systemowe. Ogólnokrajowe i ponadregionalne projekty aktywizacji zawodowej i integracji społecznej, skierowane są do osób niepełnosprawnych i ich otoczenia ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania nowoczesnych technologii oraz projektów promujących elastyczne i innowacyjne formy zatrudnienia.

Więcej
zdjęcie

2013-09-17 | ABC Przedsiębiorczości

Praktyczne porady i wskazówki dla osób zamierzających założyć własną firmę.
Termin: 27-28 września 2013
Miejsce: sala konferencyjna w Zamku Cieszyn

Więcej

2013-09-17 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o organizację prac interwencyjnych

Uprzejmie informuję, iż w dniu 17.09.2013r. zostaje wstrzymany nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych, w związku z wyczerpaniem środków finansowych na ten instrument rynku pracy.

Więcej
zdjęcie

2013-09-16 | UWAGA! Bezpłatne konsultacje dla osób bezrobotnych zainteresowanych dotacją na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w ramach projektu pn. „Kierunek przedsiębiorczość” (6.2 PO KL)

W dniu 19.09.2013r. (czwartek) w godz. 8-15 w pokoju nr 11 I piętro odbędą się bezpłatne konsultacje dla osób bezrobotnych zainteresowanych dotacją na rozpoczęcie działalności gospodarczej, szkolenia i doradztwo. W ramach dyżuru konsultantki Punktu Konsultacyjnego KSU Stowarzyszenia Bielskie Centrum Przedsiębiorczości osoby bezrobotne będą miały możliwość skorzystania m. in. z pomocy w przygotowaniu formularzy rekrutacyjnych do projektu pn. „Kierunek przedsiębiorczość” finansowanego ze środków Unii Europejskiej działanie 6.2 PO KL.

Więcej

2013-09-16 | KONKURS O TABLET

Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. organizuje "Konkurs o tablet". Konkurs jest skierowany do osób prowadzących lub rozpoczynających działalność gospodarczą i odbywać się będzie w terminie od 15.09.2013 do 31.10.2013r. Spośród wszystkich zgłoszonych przedsiębiorców rozlosowany zostanie tablet. Osoby zainteresowane zapraszamy na stronę internetową organizatora: www.arpsa.pl

Więcej

2013-09-12 | UWAGA! Rehabilitacja zawodowa osób z niepełnosprawnością

W związku z realizacją zadań z zakresu zatrudnienia i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, iż z dniem 4 września 2013r. rozpoczyna się nabór wniosków w sprawie:

• przyznania osobie niepełnosprawnej środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej

Regulamin przyznawania w/w środków oraz wniosek i załączniki dostępne są w zakładce: „dokumenty do pobrania”.

Więcej
zdjęcie

2013-09-10 | UWAGA! Ruszył nabór do projektu "Kierunek Przedsiębiorczość" - przyznajemy dotacje na własny biznes

Jeśli jesteś osobą bezrobotną?
Chcesz założyć własną firmę i spełnić swoje marzenie ?
Weź udział w projekcie pn. „Kierunek przedsiębiorczość”, który oferuje dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, szkolenia i doradztwo.

Więcej
zdjęcie

2013-09-06 | Transgraniczne Rozmowy Biznesowe

Zamek Cieszyn i Klub Przedsiębiorcy zapraszają przedsiębiorców oraz przedstawicieli środowisk gospodarczych i władz samorządowych z Polski i Republiki Czeskiej na Transgraniczne Rozmowy Biznesowe. Spotkanie odbędzie się 10 października 2013 r. w godzinach od 11.00 do 14.30 w hotelu MERCURE CIESZYN (dawny Orbis), przy ulicy Motelowej 21 w Cieszynie. Partnerem i sponsorem wydarzenia jest PKO Bank Polski.

Więcej
zdjęcie

2013-09-06 | Bezpłatne szkolenie: Kurs na pracownika ochrony fizycznej osób i mienia na licencję I i II stopnia

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „KURS NA PRACOWNIKA OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA NA LICENCJĘ I STOPNIA DLA 4 OSÓB BEZROBOTNYCH, KURS NA PRACOWNIKA OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA NA LICENCJĘ II STOPNIA DLA 4 OSÓB BEZROBOTNYCH”.

Więcej
zdjęcie

2013-09-04 | UWAGA!!! PRZEDŁUŻONO OKRES REKRUTACJI DO PROJEKTU „JĘZYKI NAM NIE OBCE”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 9.6.2 PO KL)
Od 1 sierpnia 2013r. przyjmujemy formularze zgłoszeniowe –
NIE CZEKAJ – ZGŁOŚ SIĘ!
Do udziału w projekcie zapraszamy osoby bezrobotne:
• zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie,
• posiadające mniej niż 30 lat i co najwyżej średnie wykształcenie,
• które chcą nauczyć się języka obcego lub poprawić umiejętności językowe.

Więcej
zdjęcie

2013-08-30 | Uwaga!!! W dniu 12.09.2013r w godzinach od 8:00 - 12:00 zapraszamy osoby bezrobotne na bezpłatne konsultacje w sprawie przygotowywania formularzy rekrutacyjnych do projektu „Kierunek Przedsiębiorczość” Działanie 6.2 PO KL.

Wkrótce rozpocznie się nabór do projektu pn. „Kierunek Przedsiębiorczość” Działanie 6.2 PO KL. Jeśli jesteś osobą bezrobotną, chcesz założyć własną firmę i potrzebujesz pomocy finansowej, weź udział w bezpłatnych konsultacjach, w trakcie których będzie udzielana pomoc w wypełnianiu formularza rekrutacyjnego do projektu. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej projektu www.kierunek-przedsiebiorczosc.pl

Więcej
zdjęcie

2013-08-29 | Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na opracowanie graficzne, skład, druk oraz dostawę materiałów promocyjnych w ramach projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!”

W związku z realizacją projektu pn. „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!” zapraszamy do złożenia oferty cenowej na opracowanie graficzne, skład, druk oraz dostawę materiałów promocyjnych w ramach projektu „DOBRY STAŻ I PRACĘ MASZ!”, zgodnie z poniżej opisanymi warunkami. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.1 PO KL)

Więcej

2013-08-28 | III Europejki Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że w dniach 16-18 września 2013r. w Katowicach odbędzie się III edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą.

Więcej

2013-08-27 | Osoby niepełnosprawne

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” zaprasza osoby niepełnosprawne, nieaktywne zawodowo lub bezrobotne posiadające niepełnosprawność znaczną lub umiarkowaną sprzężoną do udziału w projektach finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego:

• „Wsparcie absolwentów we wchodzeniu na rynek pracy”- „ABSOLWENT”,
• „Wsparcie osób z rzadko występującymi niepełno sprawnościami i niektórymi niepełnosprawnościami sprzężonymi w wieku 45+ na rynku pracy”- „45+”,
• „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”.

Więcej
zdjęcie

2013-08-20 | Bezpłatne szkolenie: Kurs grafiki komputerowej z projektowaniem stron internetowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „KURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ Z PROJEKTOWANIEM STRON INTERNETOWYCH”.

Więcej
zdjęcie

2013-08-19 | Rekrutacja do projektu „Kierunek Przedsiębiorczość”

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach informuje, iż rekrutacja do projektu pn. "Kierunek przedsiębiorczość" planowana jest w dniach od 9 do 26 września 2013 r. w powiatowych urzędach pracy województwa śląskiego.

Więcej
zdjęcie

2013-08-12 | Bezpłatne szkolenie: Kierowca wózków jezdniowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 14 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „KIEROWCA WÓZKÓW JEZDNIOWYCH”

Więcej
zdjęcie

2013-08-12 | Bezpłatne szkolenie: Manicure, pedicure i stylizacji paznokci z elementami podologii

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „KOMPLEKSOWE SZKOLENIE Z ZAKRESU MANICURE, PEDICURE I STYLIZACJI PAZNOKCI Z ELEMENTAMI PODOLOGII”

Więcej
zdjęcie

2013-08-07 | Wsparcie osób ze stwardnieniem rozsianym, w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi na rynku pracy

Zapraszamy osoby chore na stwardnienie rozsiane w wieku powyżej 15 lat do 59 roku życia (kobiety) do 64 roku życia (mężczyźni), niezatrudnione, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, bądź o stopniu niepełnosprawności lub równoważne. Zapewniamy wsparcie psychologiczne indywidualne i grupowe, konsultacje lekarzy specjalistów, doradztwo prawne, szkolenia zawodowe, kursy językowe, warsztaty aktywizacji zawodowej, staże i praktyki zawodowe, warsztaty komunikacji interpersonalnej.

Więcej

2013-07-25 | Zapraszamy do składania wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej i udziału w konsultacjach.

Informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie nadal dysponuje środkami dofinansowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne. Organizujemy konsultacje dotyczące formalności związanych ze składaniem wniosków o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej. Konsultacje odbywać się będą w siedzibie Urzędu w Klubie Pracy (pokój nr 26 II piętro). Obowiązują zapisy na udział w konsultacjach pod nr telefonu 33 851 49 91 w. 125.
Konsultacje będą się odbywały w terminach:
20 sierpnia 2013r.
28 sierpnia 2013r.
9 września 2013r.
W miarę potrzeb kolejne terminy konsultacji będą ogłaszane na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.
UWAGA! Udział w konsultacjach nie gwarantuje przyznania dofinansowania.

Więcej
zdjęcie

2013-07-25 | Kierunek Przedsiębiorczość - dotacje na własny biznes z funduszy unijnych

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach analizując sytuację na rynku pracy oraz wychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu ze strony mieszkańców województwa, wraz z partnerami (30 powiatowych urzędów pracy z terenu województwa śląskiego) rozpoczął realizację projektu systemowego, którego celem będzie udzielenie dotacji na otwarcie własnej działalności gospodarczej osobom bezrobotnym. Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie biorąc pod uwagę duże zainteresowanie dotacjami w powiecie cieszyńskim również zaangażował się jako partner w realizację projektu „Kierunek Przedsiębiorczość”.

Więcej
zdjęcie

2013-07-17 | Zapraszamy do udziału w projekcie „Języki nam nie obce”!

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczął realizację projektu „Języki nam nie obce” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 9.6.2 PO KL).

Nie czekaj – dowiedz się więcej! Udział w projekcie pozwoli udoskonalić Ci umiejętności językowe i zwiększy twoje szanse na rynku pracy.

Więcej

2013-07-17 | Uwaga!!! Zakończenie naboru wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu.

Uprzejmie informujemy, iż w związku z bardzo dużą ilością wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu, złożonych przez pracodawców oraz ograniczoną ilością środków finansowych, z dniem 16.07.2013r. wstrzymujemy nabór wniosków.

Więcej
zdjęcie

2013-07-17 | Bezpłatne szkolenia zawodowe w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”

Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Cieszynie zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach zawodowych organizowanych z ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt obejmuje szkolenia z zakresu spawacz-ślusarz, pozycjoner, technik prac biurowych z obsługą klienta, magazynier z obsługa wózka jezdniowego oraz krawcowa.

Więcej
zdjęcie

2013-07-16 | Bezpłatne szkolenie: Spawanie metodą MAG oraz TIG

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG oraz spawanie blach spoinami czołowymi metodą MAG dla 5 osób bezrobotnych, Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG oraz spawanie blach spoinami czołowymi metodą TIG dla 5 osób bezrobotnych”.

Więcej

2013-07-11 | Spotkanie z pracodawcą

W dniu 15.07.2013r. o godzinie 10:00 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie, Plac Wolności 6 w sali Klubu Pracy II piętro pokój 26, odbędzie się giełda pracy z pracodawcą, który poszukuje osoby chętne do podjęcia pracy na stanowisku krawiec/krawcowa. Firma zajmuje się szyciem zagłówków samochodowych i podłokietników. Miejsce wykonywania pracy – Czechowice Dziedzice. Możliwość zorganizowania przez Firmę dojazdu do pracy.
Osoby zainteresowane prosimy o zabranie na spotkanie dokumentów aplikacyjnych.

Więcej

2013-07-10 | Spotkanie Informacyjne - Opiekunka osób starszych

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane pracą opiekunki osób starszych w Niemczech na spotkanie informacyjne w Dniu 11 Lipca 2013 o godzinie 9:30 w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Cieszynie ul. Wałowa 4

Więcej
zdjęcie

2013-07-08 | Bezpłatne kursy językowe w ramach projektu „Językowy zawrót głowy”

EVEREST Centrum Językowe zaprasza do udziału w kursach językowych (angielski, niemiecki, francuski) w ramach projektu „Językowy zawrót głowy”.
Szkolenia językowe są bezpłatne, finansowane w 100% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Więcej
zdjęcie

2013-07-08 | Bezpłatne studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego w ramach projektu „ Nauczyciel przedmiotów zawodowych”

Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie ogłasza nabór na bezpłatne studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego kierowane do absolwentów studiów co najmniej II-stopnia (magisterskich) zamierzających wykonywać zawód nauczyciela/ki przedmiotów zawodowych teoretycznych należących do jednej z grup: technicznych, ekonomicznych, medycznych, turystycznych lub rolniczo-leśnych.

Więcej

2013-07-05 | UWAGA PRACODAWCY!

Prosimy Pracodawców, chcących złożyć w Urzędzie Pracy wniosek o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej o sprawdzenie przed złożeniem wniosku czy nie posiadają zaległości w Urzędzie Skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w opłacaniu podatków i składek.
Informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie weryfikuje składane z wnioskiem oświadczenia (pod rygorem odpowiedzialności karnej) dotyczące niezalegania z w/w daninami publicznymi.

Zapraszamy Pracodawców do składania wniosków.

Więcej

2013-07-05 | UWAGA!!! Nabór wniosków o zorganizowanie stażu

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż w związku z wejściem na rynek pracy osób kończących szkoły oraz pozyskaniem dodatkowych środków finansowych, z dniem 24.06.2013r. ogłaszamy nabór wniosków o zawarcie umów o zorganizowanie staży.
Warunkiem udziału w programie jest zapewnienie 3 do 4 miesięcznego stażu, przy jednoczesnej deklaracji zatrudnienia po jego zakończeniu.

Więcej
zdjęcie

2013-07-05 | Bezpłatne szkolenie: kurs księgowości

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „KURS KSIĘGOWOŚCI PRZYGOTOWUJĄCY DO SAMODZIELNEGO PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI W MAŁEJ I ŚREDNIEJ FIRMIE, W TYM KADRY, PŁACE, ZUS”

Więcej
zdjęcie

2013-07-03 | Bezpłatne szkolenie: Prawo jazdy kat. C+E

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „PRAWO JAZDY KAT. C+E”

Więcej
zdjęcie

2013-07-03 | Bezpłatne szkolenie: Spawanie elektrodami otulonymi

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 5 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „SPAWANIE BLACH I RUR ELEKTRODAMI OTULONYMI - SPOINY PACHWINOWE, SPAWANIE BLACH ELEKTRODAMI OTULONYMI - SPOINY CZOŁOWE

Więcej

2013-06-26 | Zapraszamy do składania wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej i udziału w konsultacjach.

Informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie nadal dysponuje środkami dofinansowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne. Organizujemy konsultacje dotyczące formalności związanych ze składaniem wniosków o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej. Konsultacje odbywać się będą w siedzibie Urzędu w Klubie Pracy (pokój nr 26 II piętro). Obowiązują zapisy na udział w konsultacjach pod nr telefonu 33 851 49 91 w. 125.
Konsultacje będą się odbywały w terminach:
3 lipca 2013r.
16 lipca 2013r.
1 sierpnia 2013r.

W miarę potrzeb kolejne terminy konsultacji będą ogłaszane na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.
UWAGA! Udział w konsultacjach nie gwarantuje przyznania dofinansowania.

Więcej

2013-06-26 | UWAGA! Spotkanie z pracodawcą w dniu 5 lipca 2013 r.

Zapraszamy osoby zainteresowane pracą na stanowisku sprzedawca-przedstawiciel handlowy w zakresie sprzedaży produktów i usług telekomunikacyjnych, prezentowania oferty produktowej i usługowej oraz pozyskiwania potencjalnych klientów na spotkanie z pracodawcą -Milmex System Komputerowe Sp. z o.o. z Sosnowca.

Więcej

2013-06-21 | Prace sezonowe

Informacje na temat aktualnych ofert pracy sezonowej można uzyskać w:

Punkt Pośrednictwa Pracy w Skoczowie
ul. Rynek 2, 43-430 Skoczów
tel./fax: (33) 4793384
e-mail: pppskoczow@wp.pl

Punkt Pośrednictwa Pracy w Cieszynie
ul. Wałowa 4, 43-400 Cieszyn
tel: (33) 8514103 wew. 215
e-mail: ppp.cieszyn.ohp@gmail.com

Młodzieżowe Biuro Pracy w Bielsku Białej
ul. Kosynierów 20, 43-300 Bielsko-Biała
tel.(33)822-04-34, 822-15-25
e-mail: ohpbielsko@wp.pl

Więcej

2013-06-21 | Tworzenie spółdzielni socjalnych

Informujemy, iż Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości w dniach 15-26 lipca prowadzić będzie nabór pomysłów na spółdzielnie socjalne w ramach projektu „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej subregionu południowego”.
Regulamin rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy pomysłu jest dostępny na stronie www.owes.bcp.org.pl w zakładce DOKUMENTY DO POBRANIA „Wsparcie powstawania i funkcjonowania spółdzielni socjalnych” oraz w zakładce OFRTA „ Tworzenie spółdzielni socjalnych”.

Więcej
zdjęcie

2013-06-07 | Bezpłatne szkolenie: Komputer jako narzędzie pracy zawodowej: stopień podstawowy i zaawansowany

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 15 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „KOMPUTER JAKO NARZĘDZIE PRACY ZAWODOWEJ: STOPIEŃ PODSTAWOWY I ZAAWANSOWANY”.

Więcej

2013-06-06 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków w sprawie gotowości utworzenia miejsc przygotowania zawodowego dorosłych

Informujemy, iż limit środków z Funduszu Pracy na finansowanie przygotowania zawodowego dorosłych został wykorzystany w br., dlatego z dniem 06.06.2013r. zostaje wstrzymany nabór wniosków w sprawie gotowości utworzenia miejsc przygotowania zawodowego dorosłych zgodnie z Ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.).

Wnioski, które wpłyną do urzędu po 06.06.2013r. zostaną rozpatrzone odmownie z uwagi na brak środków finansowych.

2013-05-31 | Uwaga! Konsultacje w sprawie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

W związku z dużym zainteresowaniem udziałem w konsultacjach organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie, dotyczących wniosków o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej, zostały wyznaczone dodatkowe terminy spotkań. Konsultacje odbywać się będą w siedzibie Urzędu w Klubie Pracy (pokój nr 26 II piętro). Obowiązują zapisy na udział w konsultacjach pod nr telefonu 33 851 49 91 w. 125.
Konsultacje będą się odbywały w następujących, dodatkowych terminach:
11 czerwca 2013r.
24 czerwca 2013r.
W miarę potrzeb kolejne terminy konsultacji będą ogłaszane na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.
UWAGA! Udział w konsultacjach nie gwarantuje przyznania dofinansowania.

zdjęcie

2013-05-31 | Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na opracowanie graficzne, skład, druk oraz dostawę materiałów promocyjnych w ramach projektu „Języki nam nie obce”

W związku z realizacją projektu pn. „Języki nam nie obce” zapraszamy do złożenia oferty cenowej na opracowanie graficzne, skład, druk oraz dostawę materiałów promocyjnych w ramach projektu „Języki nam nie obce”, zgodnie z poniżej opisanymi warunkami. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (priorytet IX, Działanie 9.6, Poddziałanie 9.6.2 PO KL)

Więcej
zdjęcie

2013-05-23 | Transgraniczne Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji w Cieszynie

17 maja na terenie Zamku Cieszyn odbyła się szósta edycja Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji.
W tym roku poszukiwani byli między innymi pracownicy z branży transportowej, przemysłowej i produkcyjnej, usługowej oraz informatycznej. Zatrudnienie można było znaleźć m.in. na stanowiskach: spawacz, maszynista, kierowca, specjalista ds. transportu kolejowego, operator produkcji, kontroler jakości, operator maszyn CNC, inżynier procesu, sprzedawca, księgowy, administrator aplikacji, programista, szkoleniowiec IT czy tester oprogramowania. W programie wydarzenia znalazły się tradycyjnie warsztaty dotyczące podejmowania pracy i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w Polsce, Czechach i na Słowacji
Targi były organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, w ramach polsko-czesko-słowackiego partnerstwa EURES-T Beskydy.

Więcej

2013-05-22 | UWAGA

Od 27 maja 2013 roku zmiany dotyczące rejestracji.

Więcej
zdjęcie

2013-05-21 | Projekt NOWY START

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach zaprasza na bezpłatne szkolenia, realizowane w ramach poddziałania 8.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Adresaci: pracownicy pracodawców przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne znajdujący się w okresie wypowiedzenia – mieszkający i/lub pracujący w województwie śląskim.

Więcej

2013-05-21 | Projekt „KWALIFIKACJE + DYPLOM= SUKCES

Zapraszamy do bezpłatnego udziału w projekcie: „KWALIFIKACJE+DYPLOM=SUKCES” realizowanego przez Centrum Edukacji Zawodowej CARGO Sp. Z o.o. w Jaworznie.

Uczestnictwo w projekcie zakłada zdobycie tytułu zawodowego czeladnika oraz mistrza w zawodach branży budowlanej oraz motoryzacyjnej.

Więcej

2013-05-21 | OWES – Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

W imieniu Stowarzyszenia Bielskie Centrum Przedsiębiorczości Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w projekcie Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Południowego.

Więcej
zdjęcie

2013-05-20 | Bezpłatne szkolenie: Kurs języka czeskiego na poziomie podstawowym

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „KURS JĘZYKA CZESKIEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM”.

Więcej

2013-05-16 | REHABILITACJA ZAWODOWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z powodu wyczerpania środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z dniem 16.05.2013r. zakończył się nabór wniosków w sprawie:
• przyznania osobie niepełnosprawnej środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej;
• organizacji stażu dla osób niepełnosprawnych poszukujących pracy niepozostających w zatrudnieniu;

Jednocześnie informujemy, iż nadal trwa nabór wniosków w sprawie zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej. Wniosek wraz załącznikami oraz regulamin przyznawania wskazanych środków dostępne w zakładce „dokumenty do pobrania”.

Więcej

2013-05-15 | UWAGA! Transgraniczne Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji w Cieszynie

W imieniu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach serdecznie zapraszamy do udziału w Transgranicznych Targach Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji organizowanych w ramach polsko – czesko – słowackiego Partnerstwa Transgranicznego EURES-T Beskydy.
Targi odbędą się w dniu 17 maja 2013 r. w Zamku Cieszyn w godz. 10:00 – 14:00 (ul. Zamkowa 3, http://www.zamekcieszyn.pl).

Więcej

2013-05-14 | Seminarium dla pracodawców w projekcie „Nowa jakość – Nowe możliwości IV”

W ramach działań związanych z realizacją projektu „Nowa jakość – Nowe możliwości IV”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dnia 9 maja 2013r. zostało zorganizowane Seminarium dla pracodawców. W spotkaniu wzięło udział 23 przedstawicieli przedsiębiorców powiatu cieszyńskiego. Poruszana tematyka dotyczyła zagadnień proponowanych przez pracodawców w czasie spotkań z zewnętrznymi pośrednikami pracy oraz zgłaszanych organizatorom.

Więcej

2013-05-14 | Punkt Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych

Punkt Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie udziela bezpłatnej pomocy i wsparcia osobom niepełnosprawnym , ich rodzicom, opiekunom, pracodawcom i instytucjom zainteresowanym problematyką rehabilitacji społecznej i zawodowej.
Pomoc udzielana jest w siedzibie Stowarzyszenia „Działajmy Razem” TRIANON PL
Cieszyn ul. Bielska 4
Tel.: 33 4457001
Bezpłatna infolinia: 800 700 025

Więcej
zdjęcie

2013-05-08 | Bezpłatne szkolenie: Operator maszyn do robót ziemnych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 15 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn.
„Operator maszyn do robót ziemnych – Kurs operatora koparek jednonaczyniowych kl. III do 0,8 m3 (5 osób), Kurs operatora koparko-ładowarek wszystkich typów kl. III (5 osób), Kurs operatora ładowarek jednonaczyniowych kl. III do 2,5 m3 (5 osób)”

Więcej

2013-05-06 | Prognozowanie zatrudnienia

Instytut Pracy i Spraw Socjalnych oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich realizują – pod nadzorem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej – wspólny projekt „Analiza procesów zachodzących na polskim rynku pracy i w obszarze integracji społecznej w kontekście prowadzonej polityki gospodarczej”, finansowany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Więcej
zdjęcie

2013-05-06 | Bezpłatne szkolenie: Kelner-barman z nauką języka angielskiego w stopniu komunikatywnym

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „KELNER-BARMAN Z NAUKĄ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W STOPNIU KOMUNIKATYWNYM”.

Więcej

2013-05-02 | III Targi Pracy, Praktyk i Wolontariatu w Bielsku-Białej

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Bielsku- Białej, Biuro Karier Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku – Białej oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zapraszają na III Targi Pracy, Praktyk i Wolontariatu, które odbędą się w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku – Białej, Plac Marcina Lutra 7 w dniu 10 maja 2013r. w godzinach od 10.00 do 14.00.

Na targach prezentowane będą:
• krajowe i zagraniczne oferty pracy,
• oferty praktyk i wolontariatu,
• wykłady i szkolenia z zakresu doradztwa zawodowego, zakładania własnej działalności gospodarczej i zasad wolontariatu.

Więcej

2013-04-29 | UWAGA! 2 Maja 2013 r. Urząd będzie czynny w normalnych godzinach pracy

Uprzejmie informujemy,że w czwartek 2 Maja 2013 roku Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie będzie czynny w normalnych godzinach pracy.

zdjęcie

2013-04-29 | Bezpłatne szkolenie: Uprawnienia na maszyny i urządzenia techniczne

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn.
„UPRAWNIENIA NA MASZYNY I URZĄDZENIA TECHNICZNE: OPERATOR AGREGATÓW TYNKARSKICH KL. III WSZYSTKICH TYPÓW, OPERATOR BETONIAREK KL. III WSZYSTKICH TYPÓW ORAZ MONTAŻYSTA RUSZTOWAŃ BUDOWLANO-MONTAŻOWO METALOWYCH”

Więcej
zdjęcie

2013-04-26 | Bezpłatne szkolenie: ABC Przedsiębiorczości

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 188 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”

Więcej
zdjęcie

2013-04-24 | „Transfer Innowacji dla mikro i małych przedsiębiorstw na Śląsku”

Od 1 lutego 2013r. do 31 maja 2014r. realizowany jest projekt „Transfer Innowacji dla mikro i małych przedsiębiorstw na Śląsku” w ramach Priorytetu VIII Regionalne kadry gospodarki, Działania 8.2. Transfer wiedzy, Poddziałania 8.2.1. Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw.

Więcej
zdjęcie

2013-04-24 | „Śląskie - w stronę Słońca”

Od 1 kwietnia 2013r. do 31 marca 2014r. Centrum Przedsiębiorczości S.A realizuje projekt „Śląskie! – w stronę Słońca” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki Poddziałanie 8.1.1.

Więcej

2013-04-17 | Uwaga! Konsultacje w sprawie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

W związku z dużym zainteresowaniem udziałem w konsultacjach dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie, zostały wyznaczone dodatkowe terminy spotkań. Konsultacje odbywać się będą w siedzibie Urzędu w Klubie Pracy (pokój nr 26 II piętro). Obowiązują zapisy na udział w konsultacjach pod nr telefonu 33 851 49 91 w. 125.

Więcej

2013-04-12 | UWAGA! Wirtualne Targi Pracy

Interesuje Cię praca za granicą w krajach UE/EOG? Odwiedź pawilon Europejskiej Służby Zatrudnienia EURES na wirtualnych Targach Pracy w terminie 15-19 kwietnia 2013 r.
Informujemy, iż w dniach 15-19 kwietnia 2013 r. zorganizowane zostaną przez Departament Rynku Pracy Wirtualne Targi Pracy sfinansowane z krajowego grantu EURES. Targi adresowane są do bezrobotnych i poszukujących pracy, korzystających z Internetu przy szukaniu ofert pracy dla siebie. Aby w nich uczestniczyć należy dokonać rejestracji na stronie internetowej www.dnipracy.pl.

Więcej

2013-04-03 | UWAGA!

Nowe zasady potwierdzania prawa do świadczeń zdrowotnych po 1 stycznia 2013 r.

Więcej
zdjęcie

2013-03-26 | Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na opracowanie graficzne, skład, druk oraz dostawę folderu informacyjnego w ramach projektu „Nowa jakość – Nowe możliwości IV”

W związku z realizacją projektu pn. „Nowa jakość – Nowe możliwości IV” zapraszamy do złożenia oferty cenowej na opracowanie graficzne, skład, druk oraz dostawę folderu informacyjnego w ramach projektu „Nowa jakość – Nowe możliwości IV”, zgodnie z poniżej opisanymi warunkami. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (priorytet VI, poddziałanie 6.1.2 PO KL)

Więcej
zdjęcie

2013-03-25 | Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na przeprowadzenie zorganizowanego szkolenia w ramach projektu „Kolorowe jutro”

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na przeprowadzenie zorganizowanego szkolenia w ramach projektu „Kolorowe jutro” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie przeszkolenia 10 osób bezrobotnych na kursie pn. „Organizator sprzedaży internetowej” (priorytet VII, działanie 7.3 PO KL)

Więcej

2013-03-25 | UWAGA! Nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej osobie bezrobotnej, absolwentowi CIS lub KIS.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż w 2013 roku nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach Funduszu Pracy lub projektu „Kreuj rzeczywistość – Zainwestuj w siebie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego odbywać się będzie w dwóch turach wiosennej i jesiennej.

Z dniem 25.03.2013r. rozpoczyna się I tura przyjmowania wniosków o dofinansowanie. Wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym do wyczerpania środków przeznaczonych na wykorzystanie w I turze. Wnioski o dofinansowanie należy składać osobiście w pokoju nr 27 II piętro w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie w godzinach od 8.00 do 15.00.

Więcej

2013-03-20 | Uwaga! Konsultacje w sprawie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

    W związku z dużym zainteresowaniem udziałem w konsultacjach dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie, zostały wyznaczone dodatkowe terminy spotkań. Konsultacje odbywać się będą w siedzibie Urzędu w Klubie Pracy (pokój nr 26 II piętro). Obowiązują zapisy na udział w konsultacjach pod nr telefonu 33 851 49 91 w. 125.
Konsultacje będą się odbywały w następujących, dodatkowych terminach:
- 11 kwietnia 2013r.
- 17 kwietnia 2013r.
- 25 kwietnia 2013r.
- 29 kwietnia 2013r.
    W miarę potrzeb kolejne terminy konsultacji będą ogłaszane na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.

2013-03-12 | Uwaga! Konsultacje w sprawie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

    W związku z dużym zainteresowaniem udziałem w konsultacjach dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie, zostały wyznaczone dodatkowe terminy spotkań. Konsultacje odbywać się będą w siedzibie Urzędu w Klubie Pracy (pokój nr 26 II piętro). Obowiązują zapisy na udział w konsultacjach pod nr telefonu 33 851 49 91 w. 125.
Konsultacje będą się odbywały w następujących, dodatkowych terminach:
- 2 kwietnia 2013r.
- 3 kwietnia 2013r.
- 4 kwietnia 2013r.
    W miarę potrzeb kolejne terminy konsultacji będą ogłaszane na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.

2013-03-06 | UWAGA! Rehabilitacja zawodowa osób z niepełnosprawnością

    W związku z realizacją zadań z zakresu zatrudnienia i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, iż:
od dnia 7 marca 2013r. rozpoczyna się nabór wniosków w sprawie:
   - organizacji stażu dla osób niepełnosprawnych
   - organizacji szkoleń indywidualnych dla osób niepełnosprawnych
od dnia 18 marca 2013r. rozpoczyna się nabór wniosków w sprawie:
   - przyznania osobie niepełnosprawnej środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na         wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej
   - zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej

Więcej

2013-03-05 | Uwaga! Konsultacje w sprawie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

    W związku z dużym zainteresowaniem udziałem w konsultacjach dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie, zostały wyznaczone dodatkowe terminy spotkań. Konsultacje odbywać się będą w siedzibie Urzędu w Klubie Pracy (pokój nr 26 II piętro). Obowiązują zapisy na udział w konsultacjach pod nr telefonu 33 851 49 91 w. 125.
Konsultacje będą się odbywały w następujących, dodatkowych terminach:
- 12 marca 2013r.
- 21 marca 2013r.
- 28 marca 2013r.
    W miarę potrzeb kolejne terminy konsultacji będą ogłaszane na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.

2013-03-01 | Uwaga! Konsultacje w sprawie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

    W związku z dużym zainteresowaniem udziałem w konsultacjach dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie, zostały wyznaczone dodatkowe terminy spotkań. Konsultacje odbywać się będą w siedzibie Urzędu w Klubie Pracy (pokój nr 26 II piętro). Obowiązują zapisy na udział w konsultacjach pod nr telefonu 33 851 49 91 w. 125.
Konsultacje będą się odbywały w następujących, dodatkowych terminach:
- 5 marca 2013r.
- 7 marca 2013r.
- 14 marca 2013r.
    W miarę potrzeb kolejne terminy konsultacji będą ogłaszane na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.

2013-02-27 | Uwaga! Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.

    Informujemy, iż w roku 2013 środki dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne będą przyznawane w ramach projektu „Kreuj rzeczywistość – Zainwestuj w siebie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej

2013-02-26 | UWAGA! Zakończenie naboru wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu.

    Uprzejmie informujemy, iż w związku z bardzo dużą ilością wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu złożonych przez pracodawców oraz ograniczoną ilością środków finansowych, wnioski będą przyjmowane do dnia 26.02.2013r.

2013-02-19 | UWAGA! Nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

    Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż w 2013 roku nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy dla skierowanych osób bezrobotnych odbywać się będzie w dwóch turach.
    Z dniem 19.02.2013r. rozpoczyna się I tura przyjmowania wniosków o refundację. Programem zostanie objęta grupa 75 osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie. Wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym do wyczerpania środków.

Więcej
zdjęcie

2013-02-11 | Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego na opracowanie graficzne, skład, druk oraz dostawę materiałów promocyjno - informacyjnych projektu „Nowa jakość – Nowe możliwości IV”

    W odpowiedzi na zaproszenie do złożenia oferty cenowej na opracowanie graficzne, skład, druk oraz dostawę materiałów promocyjno - informacyjnych projektu „Nowa jakość – Nowe możliwości IV” do Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie wpłynęło 7 ofert.

Więcej

2013-02-01 | Propozycja przygotowania zawodowego dorosłych

    Powiatowy Urząd Pracy informuje o możliwości odbycia przygotowania zawodowego dorosłych w formie praktycznej nauki zawodu dla 1 osoby bezrobotnej w zawodzie: blacharz na okres 18 miesięcy. Miejscem odbywania przygotowania zawodowego dorosłych będzie Warsztat Blacharsko-Lakierniczy PERFECT CAR ul. Graniczna 26, 44-341 Gołkowice (powiat wodzisławski). Osoby zainteresowane, posiadające możliwość dojazdu do Pracodawcy własnym środkiem transportu, proszone są o kontakt z pracownikiem urzędu pok. 25 , II piętro bądź pod tel. 33 851 49 91 w. 122 do dnia 15.02.2013r.

Więcej
zdjęcie

2013-01-28 | Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na opracowanie graficzne, skład, druk oraz dostawę materiałów promocyjno - informacyjnych projektu „Nowa jakość – Nowe możliwości IV”

    W związku z realizacją projektu pn. „Nowa jakość – Nowe możliwości IV” zapraszamy do złożenia oferty cenowej na opracowanie graficzne, skład, druk oraz dostawę materiałów promocyjno - informacyjnych projektu „Nowa jakość – Nowe możliwości IV”, zgodnie z poniżej opisanymi warunkami. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (priorytet VI, poddziałanie 6.1.2 PO KL).

Więcej
zdjęcie

2013-01-25 | Projekt "Rzemieślnicze e-kw@lifikacje"

    Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach zaprasza do udziału w projekcie „Rzemieślnicze e-kw@lifikacje” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 9.6.1. realizowanego w okresie od 01.10.2012r. do 30.09.2013r.

Więcej

2013-01-23 | Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” – nabór wniosków w ramach osi 4 Programu „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich” na lata 2007-2013 (PO RYBY).

    Lokalna grupa Rybacka „Żabi-Kraj” zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem funduszy unijnych w ramach osi 4 Programu „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich” na lata 2007-2013 (PO RYBY) do PUNKTÓW KONSULTACYJNYCH oraz na SZKOLENIA.

Więcej
zdjęcie

2013-01-23 | Konferencja podsumowująca realizację projektu „Nowa jakość – Nowe możliwości III”

    W czasie konferencji omówiono najważniejsze założenia projektu, zrealizowane w jego ramach działania oraz wypracowane rezultaty. Uczestnikom spotkania przybliżono kwestie dotyczące równości szans kobiet i mężczyzn oraz zachęcano do korzystania z wiedzy i umiejętności pośredników pracy i doradców zawodowych. Przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy przedstawił zaproszonym zagadnienia dotyczące problemu nielegalnego zatrudnienia, tzw. „pracy na czarno”. Konferencja była kolejną okazją do spotkania się przedstawicieli trzech sektorów tj. pracodawców i organizacji pozarządowych. Po zakończeniu konferencji była możliwość zadawania pytać dotyczących współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Cieszynie.

Więcej

2013-01-18 | UWAGA! Nabór wniosków o finansowanie kosztów studiów podyplomowych

    Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z dniem 18.01.2013r. ogłasza nabór wniosków o finansowanie kosztów studiów podyplomowych zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2008r. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.).

Więcej

2013-01-14 | UWAGA! Nabór wniosków o organizację robót publicznych

    Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z dniem 14.01.2013r. ogłasza nabór wniosków o organizację robót publicznych zgodnie z Ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2008r. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.).

Więcej

2013-01-11 | UWAGA! Nabór wniosków na staże

    Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje Pracodawców, iż z dniem 11.01.2013r. ogłasza nabór wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu. Wnioski od Organizatorów stażu będą przyjmowane w trybie ciągłym od dnia 11.01.2013r.

Więcej

2013-01-08 | Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na przeprowadzenie zorganizowanego szkolenia w ramach projektu „Kolorowe jutro”

    Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na przeprowadzenie zorganizowanego szkolenia w ramach projektu „Kolorowe jutro” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie przeszkolenia 10 osób bezrobotnych na kursie pn. „Szkolenie przygotowujące do wykonywania zawodu sprzedawcy” (priorytet VII, działanie 7.3 PO KL)

Więcej

2013-01-04 | Nabór wniosków na szkolenia

    Powiatowy Urząd Pracy informuje, iż z dniem 04.01.2013r. ogłasza nabór:
- wniosków o skierowanie na wskazane szkolenie (szkolenia indywidualne),
- wniosków o sfinansowanie kosztów egzaminu lub uzyskania licencji,
zgodnie z Ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2008r. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.).

Więcej

2013-01-04 | Nabór wniosków na przygotowanie zawodowe dorosłych

    Powiatowy Urząd Pracy informuje, iż z dniem 04.01.2013r. ogłasza nabór wniosków w sprawie gotowości utworzenia miejsc przygotowania zawodowego dorosłych zgodnie z Ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2008r. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.).

Więcej

2013-01-03 | Posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia z dnia 10.12.2012 r.

    Starosta Powiatu Cieszyńskiego Pan Jerzy Nogowczyk wręczył akty powołania przedstawicielom zaproszonych organizacji i instytucji. W celu ukonstytuowania Powiatowej Rady Zatrudnienia dokonano wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady. Przewodniczącym został Pan Ireneusz Szarzec, Burmistrz Miasta Ustroń, zaś zastępcą Pan Mariusz Andrukiewicz, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „Być Razem”.

Więcej
zdjęcie

2012-12-11 | Projekt „WIZERUNEK I NOWOCZESNE KOMPETENCJE”

    Uprzejmie informujemy, iż firma DURAJ MARCIN FIRSTSECOND zaprasza do udziału w projekcie „WIZERUNEK I NOWOCZESNE KOMPETENCJE” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Rekrutacja trwa do dnia 14.01.2013r.
Ilość miejsc jest ograniczona!!!

Więcej

2012-12-10 | NOWY TRYB REJESTRACJI

W dniu 11 grudnia 2012 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 listopada 2012r. w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy (Dz. U. z 2012 r., poz. 1299.)

Więcej
zdjęcie

2012-12-10 | Projekt "Czas na własną firmę"

Dziś jeszcze pozostajesz bez pracy i pomysłów na swoje zawodową przyszłość, ale jeśli odważysz się i wykonasz zdecydowany krok… już wkrótce możesz prowadzić własną firmę, a pieniądze na start otrzymasz z funduszy Unii Europejskiej.

Więcej

2012-11-28 | Otwarty konkurs ofert na wspieranie zadań publicznych Powiatu Cieszyńskiego

Zarząd Powiatu Cieszyńskiego, uchwałą nr 494/ZP/IV/2012, z dnia 14 listopada 2012r. ogłosił Otwarte Konkursy Ofert na wpieranie zadań własnych powiatu, realizowanych przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty w roku 2013.

Więcej
zdjęcie

2012-11-28 | Projekt "Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III"

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ INTEGRACJI w Katowicach ma przyjemność zaprosić do projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. "Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III"

Więcej

2012-11-19 | Spotkanie w sprawie realizacji przygotowania zawodowego dorosłych

Powiatowy Urząd Pracy zaprasza na Giełdę Pracy organizowaną dla firmy PERFECT CAR Warsztat blacharsko-lakierniczy z Gołkowic oferującej gotowość utworzenia miejsca przygotowania zawodowego dorosłych w formie praktycznej nauki zawodu na stanowisku blacharz. Giełda Pracy odbędzie się w dniu 26 listopada 2012 roku o godz. 09.00 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy Cieszynie sala nr 26 II piętro. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z pośrednikiem pracy, stanowisko nr 12 lub 13, tel. 338514991 w.135.

zdjęcie

2012-11-16 | Projekt „Własna działalność- szansa dla Ciebie”

Projekt „Własna działalność – szansa dla Ciebie” realizowany jest przez IT Vision sp. z o.o. w partnerstwie z Ekoconsultant sp. z o.o. w okresie 01.08.2012 r. – 31.05.2014r.
Celem projektu jest aktualizacja kwalifikacji zawodowych oraz aktywizacja 50 osób zwolnionych i przewidzianych do zwolnienia z przyczyn zakładu pracy.

Więcej
zdjęcie

2012-11-16 | Spotkanie dotyczące projektu „Czas na własną firmę” realizowanego przez Gminę Ślemień

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że w dniu 26 listopada 2012 roku o godz. 13.00 w siedzibie urzędu odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych wsparciem finansowym w wysokości do 40 tysięcy złotych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w ramach projektu „Czas na własną firmę” realizowanego przez Gminę Ślemień.

Więcej
zdjęcie

2012-11-15 | EURES-T BESKYDY - Konsultacje w sprawie podejmowania zatrudnienia za granicą

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie zaprasza osoby bezrobotne zainteresowane podejmowaniem pracy za granicą na indywidualne konsultacje ze specjalistą, które odbędą się 22.11.2012r. w godzinach 12.00-14.00.

Więcej

2012-11-13 | UWAGA! Zakończono nabór wniosków o skierowanie na wskazane szkolenie

Informujemy, iż limit środków z Funduszu Pracy na finansowanie szkoleń (indywidualnych) został wykorzystany w br., dlatego z dniem 13.11.2012r. zostaje wstrzymany nabór wniosków o skierowanie na wskazane szkolenie (szkolenia indywidualne) oraz o sfinansowanie kosztów egzaminu lub uzyskania licencji zgodnie z art. 40 ust. 3 i 3a ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2008r. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.).
Jednocześnie pragniemy podziękować za zainteresowanie tą formą aktywizacji zawodowej oraz zapraszamy do korzystania z naszej strony internetowej w przyszłym roku.
Wnioski, które wpłyną do urzędu po 13.11.2012r. zostaną rozpatrzone odmownie z uwagi na brak środków finansowych.

2012-11-09 | Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na przeprowadzenie grupowych zajęć integracyjnych oraz indywidualnych konsultacji psychologicznych

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na przeprowadzenie grupowych zajęć integracyjnych oraz indywidualnych konsultacji psychologicznych dla uczestniczek projektu „Kolorowe jutro”

Więcej

2012-11-09 | Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na usługę zaopatrzenia w artykuły spożywcze i cateringowe

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na usługę zaopatrzenia w artykuły spożywcze i cateringowe potrzebne do zorganizowane poczęstunku dla uczestniczek projektu „Kolorowe jutro”.

Więcej

2012-11-08 | „Rynek pracy bez tajemnic"

Zapraszamy do udziału w warsztatach pn.: „Rynek pracy bez tajemnic"

Więcej

2012-11-08 | CZAS NA FIRMĘ

Gmina Ślemień zaprasza do udziału w projekcie CZAS NA FIRMĘ

Więcej

2012-11-06 | Instrument Szybkiego Reagowania

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. promuje partnerski projekt unijny skierowany dla Przedsiębiorców realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Krakowskim Uniwersytetem Ekonomicznym pn. „Instrument Szybkiego Reagowania”.

Więcej

2012-11-02 | Projekt "Kolorowe jutro"

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie od 1 listopada 2012 roku rozpoczął realizację projektu pn. „Kolorowe jutro” współfinasowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (działanie 7.3 PO KL).

Więcej

2012-10-31 | UWAGA!!! Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej.

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wyczerpaniem się puli środków finansowych przeznaczonych w 2012 roku na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej, z dniem 31 października 2012 roku zostaje zakończony nabór wniosków o refundację.

2012-10-31 | Informacja o godzinach pracy Urzędu Pracy w Cieszynie 2-go listopada 2012

Urząd Pracy w Cieszynie uprzejmie informuje, że 2-go listopada godziny przyjmowania stron nie ulegają zmianie.

2012-10-29 | Targi Pracy w Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej

W dniu 14 listopada2012r. w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie Akademii Techniczno – Humanistycznej odbędzie się XVI edycja Targów Pracy.

Więcej

2012-10-29 | „Eko – Mieszkańcy Gminy Skoczów”

Stowarzyszenie „INNOWACJA” oraz Polski Klub Ekologiczny Koło w Skoczowie zapraszają do bezpłatnego udziału w projekcie „Eko – Mieszkańcy Gminy Skoczów”

Więcej

2012-10-29 | Czas na firmę

Gmina Ślemień zaprasza na udział w projekcie CZAS NA FIRMĘ

Więcej

2012-10-24 | Podsumowanie IV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

Zespół doradców zawodowych Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie i Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych pragnie podziękować wszystkim za zainteresowanie i czynne uczestnictwo w IV Ogólnopolskim Tygodniu Kariery 2012r. realizowanym pod hasłem - „Praca: zawód czy kompetencje?”
Ogólnopolski Tydzień Kariery jest coroczną akcją Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej w której uczestniczy Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie wraz z partnerami.

Więcej
zdjęcie

2012-10-19 | Seminarium nt. poradnictwa zawodowego

Dnia 18.10.2012r. w ramach działań związanych z realizacją projektu „Nowa jakość – Nowe możliwości III”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zorganizowane zostało Seminarium nt. poradnictwa zawodowego, które jednocześnie było częścią inicjatywy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Temat przewodni to: „Praca: zawód czy kompetencje?”.

Więcej

2012-10-17 | Bezpłatne szkolenie - Opiekun osób starszych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 12 osób bezrobotnych ze środków Funduszu pracy pn. OPIEKUN OSÓB STARSZYCH". Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt osobisty z pracownikami urzędu w pokoju 25, II piętro bądź pod numerem telefonu 33 8514991 wew. 121 lub 122 do dnia 24.10.2012r.

Więcej
zdjęcie

2012-10-15 | Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości Województwa Śląskiego

W ramach programu „Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości Województwa Śląskiego” w dniach od 10 – 31.10.2012r. realizowana będzie...

Więcej

2012-10-15 | UWAGA! Zakończono nabór wniosków na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wyczerpaniem się puli środków finansowych przeznaczonych w 2012 roku na podjęcie działalności gospodarczej dla osoby bezrobotnej, absolwenta CIS lub absolwenta KIS, z dniem 15 października 2012 roku zostaje zakończony nabór wniosków o dofinansowanie.

2012-10-15 | UWAGA!!!! REFUNDACJA KOSZTÓW WYPOSAŻENIA

Po uzyskaniu wyjaśnień z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej informujemy, iż programem zostanie objęta grupa 38 osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy, w tym...

Więcej

2012-10-05 | IV Ogólnopolski Tydzień Kariery

Zespół doradców zawodowych Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie zaprasza osoby zainteresowane do uczestniczenia w planowanych inicjatywach w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2012.

Więcej

2012-09-24 | Jesienne Młodzieżowe Targi Pracy w Skoczowie

Ochotnicze Hufce Pracy, Śląska Wojewódzka Komenda w Katowicach, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bielsku – Białej zapraszają w dniu 5 października 2012 roku w godzinach od 10.00 do 13.00 na Jesienne Młodzieżowe Targi Pracy w Skoczowie.

Więcej

2012-09-19 | UWAGA!!!! REFUNDACJA KOSZTÓW WYPOSAŻENIA LUB DOPOSAŻENIA STANOWISKA PRACY

W związku z licznymi zapytaniami Pracodawców w sprawie możliwości zatrudnienia w ramach refundacji wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy osób bezrobotnych spełniających jedno z poniższych kryteriów (...)

Więcej
zdjęcie

2012-09-13 | Bezpłatne szkolenie: Przedstawiciel handlowy

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. "KURS PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO Z PROFESJONALNĄ OBSŁUGĄ KLIENTA"

Więcej
zdjęcie

2012-09-13 | Bezpłatne szkolenie: Specjalista ds. gospodarki magazynowej

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 14 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. "SPECJALISTA DS. GOSPODARKI MAGAZYNOWEJ"

Więcej
zdjęcie

2012-09-06 | Bezpłatne szkolenie: Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i TIG

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 13 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „SPAWANIE BLACH I RUR SPOINAMI PACHWINOWYMI METODĄ MAG I TIG”

Więcej
zdjęcie

2012-09-05 | Projekt „KOBIETA EFS – Z KOMPUTEREM W PRZYSZŁOŚĆ”

Uprzejmie informujemy, iż firma DURAJ MARCIN FIRSTSECOND zaprasza do udziału w projekcie „KOBIETA EFS – Z KOMPUTEREM W PRZYSZŁOŚĆ” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Rekrutacja trwa do dnia 21.09.2012r. Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej

2012-09-04 | UWAGA!!! Zakończenie naboru wniosków na staż!!

Uprzejmie informujemy, iż w związku z bardzo dużą ilością wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu złożonych przez pracodawców, wnioski będą przyjmowane do dnia 04.09.2012r.

2012-09-03 | UWAGA!!! Nabór wniosków z rezerwy na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie w związku z pozyskaniem dodatkowych środków z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej ogłasza z dniem 3.09.2012r. nabór wniosków...

Więcej

2012-08-31 | UWAGA!!!Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie pozyskał dodatkowe środki z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej na instrumenty rynku pracy, w tym na jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną.

Więcej

2012-08-27 | UWAGA!!!! Nabór wniosków o zorganizowanie stażu

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie w związku z pozyskaniem dodatkowych środków z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej ogłasza z dniem 27.08.2012r. nabór wniosków na zorganizowanie stażu: ...

Więcej

2012-08-23 | Rekrutacja do spółdzielni socjalnych przez BSA „Teatr Grodzki”

Rekrutacja formalna będzie prowadzona w Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki”
w Bielsku-Białej, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. Wzory dokumentów zgłoszeniowych są dostępne w wersji papierowej w Inkubatorach Społecznej Przedsiębiorczości oraz na stronie projektu www.inkubatory.slask.pl.

Więcej

2012-08-23 | Bądź przedsiębiorczym

Kampania informacyjno - promocyjna w ramach projektu "Bądź przedsiębiorczym - aktywizacja młodzieży szkół zawodowych i średnich przeciw wykluczeniu".
Kampania prowadzona przez Fundację Viribus Unitis w Katowicach we współpracy z Uniwersytetem Ekonaomicznym w Katowicach i ma na celu promowanie postaw aktywnych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu wśród osób młodych.

Więcej
zdjęcie

2012-08-10 | „Cieszyn przyjazny przedsiębiorcom” - konkurs

Zamek Cieszyn i Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej ogłaszają konkurs.
Organizatorzy czekają na zgłoszenia problemów oraz pomysłów jak je rozwiązać na szczeblu lokalnym. Mile widziane są propozycje inicjatyw pobudzających rozwój Cieszyna, szczególnie wykorzystujących potencjał transgraniczności miasta.

Więcej

2012-08-09 | Rekrutacja do spółdzielni socjalnych w ramach projektu pn. „Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości Województwa Śląskiego”

Uprzejmie informujemy, iż w ramach projektu pn. „Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości Województwa Śląskiego” w dniach od 7 do 17 sierpnia 2012r. jest prowadzona rekrutacja do 3 spółdzielni socjalnych na terenie województwa śląskiego.

Więcej
zdjęcie

2012-07-30 | Europejskie Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza na Europejskie Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji, które odbędą się w dniu w dniu 11 października 2012r. w Bielsku – Białej.
Celem Targów jest umożliwienie bezpośredniego kontaktu osób bezrobotnych, poszukujących pracy i zamierzających zmienić pracę z pracodawcami z Polski i innych państw Unii Europejskiej, zaprezentowanie instytucji wspierających przedsiębiorczość i szkoleniowych oraz promowanie samozatrudnienia.

Więcej
zdjęcie

2012-07-26 | Bezpłatne studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego

Uprzejmie informujemy, że Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie realizuje projekt pt.: „Nauczyciel przedmiotów zawodowych” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt przewiduje realizację bezpłatnych studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego. Skierowany jest do osób z całego kraju, legitymujących się dyplomem ukończenia studiów co najmniej II-go stopnia (magisterskich) zamierzających wykonywać zawód nauczyciela/ki przedmiotów zawodowych teoretycznych należących do jednej z grup:
- technicznej,
- ekonomicznej,
- medycznej.

Więcej
zdjęcie

2012-07-23 | Bezpłatne szkolenie: Kurs doskonalący kwalifikacje w zakresie obsługi komputera z obsługą urządzeń biurowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 7 osób bezrobotnych w ramach projektu „DZIAŁAJMY RAZEM” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „KURS DOSKONALĄCY KWALIFIKACJE W ZAKRESIE OBSŁUGI KOMPUTERA Z OBSŁUGĄ URZĄDZEŃ BIUROWYCH”

Więcej

2012-07-10 | STOWARZYSZENIE "DZIAŁAJMY RAZEM" W CIESZYNIE

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE STOWARZYSZENIE "DZIAŁAJMY RAZEM" W CIESZYNIE PRZY
UL. BIELSKIEJ 4 PROWADZI POŚREDNICTWO PRACYZ INFORMACJĄ ZAWODOWĄ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ PRACODAWCÓW.

Więcej
zdjęcie

2012-07-05 | UWAGA! Zakończono nabór uczestników do projektu pn. „Zyskaj Pracę”

Uprzejmie informujemy, iż zakończono nabór uczestników projektu „Zyskaj Pracę” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 6.1.1 PO KL).

Więcej

2012-06-27 | Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na przygotowanie i dostarczenie poczęstunku

W związku z realizacją projektu pn. „Zyskaj Pracę” zapraszamy do złożenia oferty cenowej na przygotowanie i dostarczenie poczęstunku dla uczestniczek/uczestników.

Więcej

2012-06-27 | Zaproszenie do złożenia oferty cenowej - warsztaty z prawa pracy

W związku z realizacją projektu pn. „Zyskaj Pracę” zapraszamy do złożenia oferty cenowej na przeprowadzenie warsztatów z zakresu prawa pracy dla uczestniczek/uczestników

Więcej
zdjęcie

2012-06-25 | Bezpłatne szkolenie: Księgowość z elementami kadr i płac

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
pn. „KSIĘGOWOŚĆ Z ELEMENTAMI KADR I PŁAC”

Więcej
zdjęcie

2012-06-15 | Bezpłatne szkolenie C+E

Firma Euro-Konsult sp. z o.o. organizuje bezpłatne szkolenie na kierowców kategorii C+E oraz kurs przyspieszonej kwalifikacji wstępnej w ramach projektu „Obierzmy nową drogę!”(...)

Więcej
zdjęcie

2012-06-08 | Bezpłatne szkolenie: ABC Przedsiębiorczości

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 104 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”

Więcej
zdjęcie

2012-06-06 | Bezpłatne szkolenie: ABC Komputera

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 16 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „ABC KOMPUTERA”

Więcej
zdjęcie

2012-06-01 | Rekrutacja uczestników do projektu „Zyskaj Pracę”

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż trwa rekrutacja uczestników do projektu pn. „Zyskaj Pracę”.
Do udziału zapraszamy osoby do 25 roku życia, zarejestrowane w PUP Cieszyn jako osoby bezrobotne, które nie posiadają doświadczenia zawodowego i/lub mają wykształcenie zasadnicze zawodowe.
Serdecznie zapraszamy również osoby samotnie wychowujące dziecko lub opiekujące się osobą zależną, spełniające powyższe kryteria, gdyż w ramach wsparcia przewidujemy częściową refundację kosztów opieki!

Więcej
zdjęcie

2012-05-23 | Bezpłatne szkolenie - Kurs języka czeskiego przygotowujący do pracy za granicą

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kurs języka czeskiego przygotowujący do pracy za granicą”

Więcej

2012-05-23 | REHABILITACJA ZAWODOWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Powiatowy Urząd Pracy informuje, że z dniem 23.05.2012 r. zostaje zakończony nabór wniosków o zorganizowanie stażu dla osoby poszukującej pracy niepełnosprawnej niepozostającej w zatrudnieniu.

zdjęcie

2012-05-18 | Bezpłatne szkolenie - Kurs podstawowy w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas z uprawnieniami na cysterny

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 6 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kurs podstawowy w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas z uprawnieniami na cysterny”

Więcej

2012-05-18 | Centrum Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zaprasza do korzystania z usług Centrum Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Więcej
zdjęcie

2012-05-16 | Spotkanie informacyjne w sprawie wyjazdu za granicę

25.05.2012r o godz. 10.00

osoby zainteresowane wyjazdem do pracy za granicę zapraszamy do udziału
w spotkaniu informacyjnym

Miejsce spotkania: Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie
Plac Wolności 6,
43-400 Cieszyn
Klub Pracy, II piętro, pok. nr 26Na spotkaniu poruszane będą następujące tematy:
• Prawa osób migrujących
• Europejskie Służby Zatrudnienia
• Poszukiwanie zagranicznych ofert pracy w ramach sieci EURES
• Poszukiwanie zagranicznych ofert pracy – polskie agencje zatrudnienia
• Na co zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyjeździe za granicę?

ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ ILOŚĆ MIEJSC PROSIMY O ZAPISY TELEFONICZNIE POD NR 338514991 WEW. 134

zdjęcie

2012-05-16 | Dzień Otwarty w ZUS Dla Osób Niepełnosprawnych – 30.05.2012

Zapraszamy do Inspektoratu ZUS w Cieszynie ul. Bobrecka 29 w godzinach od 9.00 do 14.00 na Dzień Otwarty Dla Osób Niepełnosprawnych.

Więcej

2012-05-15 | Bezpłatny Kurs Prawa Jazdy kat. B. dla mieszkańców Gminy Strumień

Dla mieszkańców Gminy Strumień organizowany jest bezpłatny Kurs Prawa Jazdy kat. B. Kurs jest działaniem podejmowanym w ramach realizacji projektu: "Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich".

Czekają ostatnie miejsca!

Więcej
zdjęcie

2012-05-15 | Targi Pracy, Praktyk i Wolontariatu

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach - filia w Bielsku-Białej, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w oraz Biuro Karier Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej zapraszają na II Targi Pracy, Praktyk i Wolontariatu, które odbędą się 18 maja 2012 r.

Więcej
zdjęcie

2012-05-15 | Zapraszamy na warsztaty pn.: „Jak rozmawiać z pracodawcą?”

Zajęcia odbędą się 23 maja 2012 r. w godz. 10.00-14.00, w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie

Więcej
zdjęcie

2012-05-11 | Bezpłatne szkolenie: Kucharz - Garmażer

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „KUCHARZ - GARMAŻER”

Więcej

2012-05-09 | Praktyczne porady i wskazówki dla osób zamierzających założyć własną firmę

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane podjęciem działalności gospodarczej na warsztaty
"ABC Przedsiębiorczości", które odbędą się w sali konferencyjnej w zamku Cieszyn w dniach 11-12 maja 2012 r.

Więcej
zdjęcie

2012-05-07 | Bezpłatne szkolenie - Operator koparko-ładowarek wszystkich typów kl. III

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „OPERATOR KOPARKO – ŁADOWAREK WSZYSTKICH TYPÓW KL. III”

Więcej

2012-05-04 | REHABILITACJA ZAWODOWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W związku z realizacją zadań z zakresu zatrudnienia i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, iż dnia 7 m a j a 2 0 1 2 r. rozpoczyna się nabór wniosków

Więcej
zdjęcie

2012-05-02 | Rekrutacja uczestników do projektu „Zyskaj Pracę”

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż od 7 maja br. rozpoczyna rekrutację uczestników do projektu pn. „Zyskaj Pracę”.

Do udziału zapraszamy osoby do 25 roku życia, zarejestrowane w PUP Cieszyn jako osoby bezrobotne, które nie posiadają doświadczenia zawodowego i/lub mają wykształcenie zasadnicze zawodowe.

Serdecznie zapraszamy również osoby samotnie wychowujące dziecko lub opiekujące się osobą zależną, spełniające powyższe kryteria, gdyż w ramach wsparcia przewidujemy częściową refundację kosztów opieki!

Więcej
zdjęcie

2012-04-30 | Spotkania dla osób bezrobotnych zamieszkujących gminę Zebrzydowice i Dębowiec

Jeżeli:
- szukasz pracy oraz interesują Cię aktualne oferty zatrudnienia,
- chcesz poznać swoje kompetencje zawodowe i nie wiesz jak zaplanować swoją ścieżkę kariery,
- chcesz uzyskać pomoc w opracowaniu dokumentów aplikacyjnych.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie organizuje spotkanie dla osób bezrobotnych z pośrednikami pracy, doradcami zawodowymi oraz liderami klubu pracy.

Więcej
zdjęcie

2012-04-30 | Most do własnej firmy

Zapraszamy na spotkanie w sprawie projektu „Most do własnej firmy”, które odbędzie się 9 maja 2012r. o godz. 17.00 w Starostwie Powiatowym w Cieszynie ul. Bobrecka 29 ( sala sesyjna).

Więcej
zdjęcie

2012-04-27 | Bezpłatne szkolenie na pracownika ochrony fizycznej osób i mienia na licencje I stopnia

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 6 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „KURS NA PRACOWNIKA OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA NA LICENCJĘ I STOPNIA”

Więcej

2012-04-26 | Kwietniowa sesja Rady Powiatu poświęcona omówieniu cieszyńskiego rynku pracy.

Na wtorkowej sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego została omówiona Informacja na temat sytuacji na rynku pracy w powiecie cieszyńskim w 2011 roku oraz przedstawiono założenia na 2012 rok.

Więcej
zdjęcie

2012-04-20 | Transgraniczne Tragi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji w Cieszynie

Na Zamku w Cieszynie w dniu 18 kwietnia 2012r. odbyła się kolejna edycja Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji.

Więcej
zdjęcie

2012-04-20 | SEMINARIUM DLA PRACODAWCÓW

W ramach działań związanych z realizacją projektu „Nowa jakość – Nowe możliwości III”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dnia 19 kwietnia 2012r. zostało zorganizowane Seminarium dla pracodawców.

Więcej
zdjęcie

2012-04-19 | Projekt „Działajmy Razem” - Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie bliżej osób bezrobotnych

To już półmetek projektu! Przed nami ostatnie dwa spotkania dla osób bezrobotnych w gminach powiatu cieszyńskiego z pośrednikami pracy, doradcami zawodowymi oraz liderami klubu. Podczas spotkań pracownicy urzędu pracy nie tylko odpowiadają na pojawiające się pytania ale także oferują pomoc w rozpoznaniu barier i trudności w znalezieniu zatrudnienia, wyborze odpowiedniego szkolenia czy rodzaju pracy.

Więcej
zdjęcie

2012-04-17 | Transgraniczne Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji w Cieszynie

Serdecznie zapraszamy na organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach Transgraniczne Tragi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji w Cieszynie.

Więcej

2012-04-16 | UWAGA! Nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z dniem 7.05.2012r. rozpocznie nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej. Wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym do wyczerpania środków finansowych będących w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie i przeznaczonych na tę formę aktywizacji w 2012r.

2012-04-13 | „DZIEŃ OTWARTY PRZEDSIĘBORCZOŚCI”

27 kwietnia 2012r. dniem otwartym dla osób planujących założyć własna działalność gospodarczą.
Zapraszamy w dniu 27.04.2012r. do udziału w bezpłatnych konsultacjach osoby bezrobotne zainteresowane założeniem własnej działalności gospodarczej

Więcej
zdjęcie

2012-04-10 | Spotkanie dla osób bezrobotnych zamieszkujących gminę Hażlach

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie organizuje spotkanie dla osób bezrobotnych zamieszkujących gminę Hażlach z pośrednikami pracy, doradcami zawodowymi oraz liderami klubu pracy.

Więcej

2012-04-10 | Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców Gminy Brenna

Urząd Gminy w Brennej zaprasza 20pozostajacych bez zatrudnienia mieszkańców Gminy Brenna do udziału w projekcie „Kwalifikacje=Możliwości”.

Więcej
zdjęcie

2012-03-28 | TARGI PRACY W BIELSKU - BIAŁEJ

Serdecznie zapraszamy w dniu 25.04.2012r. na Targi Pracy organizowane przez Akademickie Buro Karier Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej.

Więcej

2012-03-27 | UWAGA! Zakończono nabór wniosków w sprawie gotowości utworzenia miejsc przygotowania zawodowego dorosłych.

Uprzejmie informujemy, iż w związku z ograniczoną pulą środków finansowych przeznaczonych w 2012 roku na organizację przygotowania zawodowego dorosłych z dniem dzisiejszym zostaje zakończony nabór wniosków na tę formę pomocy.

zdjęcie

2012-03-20 | Projekt „Działajmy Razem” - Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie bliżej osób bezrobotnych

Za nami kolejne spotkania dla osób bezrobotnych w gminach powiatu cieszyńskiego z pośrednikami pracy, doradcami zawodowymi oraz liderami klubu pracy. Tym razem urząd pracy odwiedził Gminę Istebna oraz Gminę Skoczów. Projekt jest nową inicjatywą Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie
i pierwszym tego typu działaniem realizowanym na terenie naszego powiatu.

Więcej

2012-03-15 | UWAGA! Z dniem 16 marca 2012 roku zostaje zakończony nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wyczerpaniem się puli środków finansowych przeznaczonych w 2012 roku na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej z dniem 16 marca 2012 roku zostaje zakończony nabór wniosków o refundację.

zdjęcie

2012-03-14 | Projekt „Działajmy Razem” – spotkania dla osób bezrobotnych w gminach Skoczów oraz Goleszów

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie organizuje spotkania dla osób bezrobotnych z pośrednikami pracy, doradcami zawodowymi oraz liderami klubu pracy.

Więcej

2012-03-08 | UWAGA! Z dniem 9 marca 2012 roku zostaje zakończony nabór wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wyczerpaniem się puli środków finansowych przeznaczonych w 2012 roku na organizację stażu dla osób bezrobotnych z dniem 9 marca 2012 roku zostaje zakończony nabór wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu.

2012-02-29 | UWAGA! Zakończono nabór wniosków na organizację robót publicznych.

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wyczerpaniem się puli środków finansowych przeznaczonych w 2012 roku na organizację robót publicznych z dniem dzisiejszym zostaje zakończony nabór wniosków na tę formę pomocy.

2012-02-29 | Bezpłatne szkolenia z zakresu przedsiębiorczości oraz kroju i szycia dla mieszkańców gminy Strumień

Informujemy, że w ramach projektu „Bądź aktywny w gminie Strumień” można bezpłatnie skorzystać z szkoleń z zakresu przedsiębiorczości oraz kroju i szycia.

Więcej

2012-02-27 | Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

W dniu 17 lutego 2012r. w godzinach od 10.00 do 14.00. się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie odbył się dyżur konsultanta Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Katowic.

Więcej

2012-02-27 | UWAGA! Zakończono nabór wniosków na organizację prac interwencyjnych.

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wyczerpaniem się puli środków finansowych przeznaczonych w 2012 roku na organizację prac interwencyjnych z dniem dzisiejszym zostaje zakończony nabór wniosków na tę formę pomocy.

2012-02-20 | Projekt "Przygotuj się do biznesu"

Informujemy, że serwis www.silne.pl realizuje projekt "Przygotuj się do biznesu" dofinansowany
ze środków NBP.

Więcej

2012-02-20 | REHABILITACJA ZAWODOWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż nabór wniosków w sprawie realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Więcej

2012-02-17 | Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie bliżej osób bezrobotnych

Nowa inicjatywa Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie jest pierwszym tego typu działaniem realizowanym na terenie naszego powiatu. Podczas spotkań pracownicy urzędu pracy nie tylko odpowiadali na pojawiające się pytania ale także oferowali pomoc w rozpoznaniu barier i trudności w znalezieniu zatrudnienia, wyborze odpowiedniego szkolenia czy rodzaju pracy.

Więcej

2012-02-16 | Uwaga! Mieszkańcy gminy Istebna

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że w dniu 16.02.2012r. przyjęcia osób bezrobotnych z terenu gminy Istebna zostały odwołane.
Nowy termin przyjęć ustala się na dzień 21.02.2012r. (wtorek) w Ośrodku Kultury Istebnej nr 68.

2012-02-15 | UWAGA! Nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje Pracodawców, iż z dniem 15.02.2012r. ogłasza nabór wniosków o organizacje prac interwencyjnych. Urząd dysponuje środkami na 5 stanowisk pracy, przy założeniu sześciomiesięcznego okresu refundacji.

Więcej

2012-02-15 | UWAGA! Nabór wniosków o organizację robót publicznych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż z dniem 15.02.2012r. ogłasza nabór wniosków o organizacje robót publicznych. Urząd dysponuje środkami na 18 stanowisk pracy, przy założeniu sześciomiesięcznego okresu refundacji.

Więcej

2012-02-15 | Informacja dotycząca jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej przez osobe bezrobotną

Informujemy, iż 31.01.2012r. Powiatowa Rada Zatrudnienia zatwierdziła regulamin przyznawania osobie bezrobotnej jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej oraz form zabezpieczenia zwrotu otrzymanych środków.

Więcej

2012-02-15 | Informacja dotycząca jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną na zasadach określonych dla spółdzielni socjalnych

Informujemy, iż 31.01.2012r. Powiatowa Rada Zatrudnienia zatwierdziła regulamin przyznawania osobie bezrobotnej jednorazowo środków na podjęcie działalności na zasadach określonych dla spółdzielni socjalnych lub przystąpienie do istniejącej spółdzielni socjalnej.

Więcej

2012-02-15 | Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej

Informujemy, iż 31.01.2012r. Powiatowa Rada Zatrudnienia zatwierdziła regulamin przyznawania podmiotowi prowadzącemu działalność gospodarczą, niepublicznemu przedszkolu, niepublicznej szkole oraz producentowi rolnemu refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej.

Więcej
zdjęcie

2012-02-13 | Spotkanie EURES T Beskydy

Dnia 08.02.2012r. w Namestovie na Słowacji, odbyło się spotkanie robocze dotyczące uznawania kwalifikacji zawodowych w krajach członkowskich Partnerstwa EURES T Beskydy czyli w Polsce, Czechach i Słowacji.

Więcej
zdjęcie

2012-02-07 | Spotkania dla osób bezrobotnych zamieszkujących gminę Strumień i Brenna

Jeżeli:
- szukasz pracy oraz interesują Cię aktualne oferty zatrudnienia,
- chcesz poznać swoje kompetencje zawodowe i nie wiesz jak zaplanować swoją ścieżkę kariery,
- chcesz uzyskać pomoc w opracowaniu dokumentów aplikacyjnych.

Więcej
zdjęcie

2012-02-06 | Punkt konsultacyjny

Serdecznie zapraszamy na dyżur konsultanta Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Katowic, który odbędzie się w Powiatowy Urzędzie Pracy w Cieszynie, Plac Wolności 6, sala Klubu Pracy, II piętro pok. 26, dnia 17 lutego 2012r. w godzinach od 10.00 do 14.00.

Więcej

2012-02-03 | Posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia z dnia 31.01.2012r.

31 stycznia br. odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia. Najważniejszymi punktami spotkania było zaopiniowanie następujących regulaminów:

Więcej

2012-02-01 | UWAGA! Nabór wniosków na staże

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje pracodawców, iż z dniem 6.02.2012r. ogłasza nabór wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu. Wnioski od Organizatorów stażu będą przyjmowane w trybie ciągłym od dnia 6.02.2012r. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Pracy
i Polityki Społecznej oraz zasadą racjonalnego wydatkowania środków publicznych, Komisja ds. rozpatrywania wniosków w pierwszej kolejności będzie rozpatrywała te wnioski, w których Organizator stażu zobowiązał się do zatrudnienia stażysty na podstawie umowy o pracę lub nawiązania umowy cywilnoprawnej po zakończonym stażu. Informujemy również,
iż w przypadku dostarczania dokumentów drogą pocztową, będzie brana pod uwagę data wpływu wniosku do Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie.

Więcej
zdjęcie

2012-02-01 | Nabór wniosków na szkolenia

Powiatowy Urząd Pracy informuje, iż z dniem 04.01.2013r. ogłasza nabór:
- wniosków o skierowanie na wskazane szkolenie (szkolenia indywidualne),
- wniosków o sfinansowanie kosztów egzaminu lub uzyskania licencji,
zgodnie z Ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.).

Więcej
zdjęcie

2012-02-01 | Finansowanie studiów podyplomowych

Informujemy, iż ze względu na ograniczoną pulę środków finansowych Funduszu Pracy, Powiatowy Urząd Pracy nie będzie finansował w 2012 roku kosztów studiów podyplomowych.

zdjęcie

2012-02-01 | Plan szkoleń na 2012 rok

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje iż w dniu 31.01.2012 roku na posiedzeniu Powiatowej Rady Zatrudnienia został zatwierdzony plan szkoleń grupowych przewidzianych do realizacji w 2012 roku. Szkolenia będą realizowane w ramach projektu „Kreuj Rzeczywistość – Zainwestuj w Siebie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków finansowych Funduszu Pracy.

Więcej

2012-02-01 | Stypendia na podjęcie dalszej nauki

Informujemy, że ze względu na ograniczoną pulę środków finansowych Funduszu Pracy w 2012 roku, Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie nie będzie finansował wniosków złożonych w bieżącym roku na stypendia na podjęcie dalszej nauki.

2012-01-31 | Dzień projektu: "Moja firma w mojej gminie" w ZSP w Istebnej

Dyrekcja ZSP w Istebnej zaprosiła przedstawicieli naszego Urzędu na uroczyste zakończenie i podsumowanie projektu „Moja firma w mojej gminie”, które odbyło się w siedzibie szkoły dnia 25 stycznia 2012 r. Omówiono założenia projektu i przedstawiono przygotowany przez uczniów biznesplan a oprawę artystyczną uroczystości zapewnił Zespół Regionalny „Istebna”

Więcej
zdjęcie

2012-01-30 | W poszukiwaniu pracy – alternatywne formy zatrudnienia osób niepełnosprawnych

Informujemy, ze uruchomiony został portal informacyjny http://www.sprawni-niepelnosprawni.pl/ będący częścią projektu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach „W poszukiwaniu pracy – alternatywne formy zatrudnienia osób niepełnosprawnych”.

Więcej

2012-01-30 | Zapraszamy na pierwsze w tym roku warsztaty dotyczące AUTOPREZENTACJI!

Zajęcia odbędą się 15 lutego 2012 r. w godz. 10.00-14.00, w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie – Plac wolności 6, II piętro, pok. 26 (sala Klubu Pracy).

Więcej

2012-01-25 | Szkolenie ABC Przedsiębiorczości- V edycja

Informujemy, iż w dniach 10-11 lutego 2012 roku w sali konferencyjnej Oranżerii Zamku Cieszyn odbędzie się szkolenie z cyklu: ABC Przedsiębiorczości.

Więcej
zdjęcie

2012-01-19 | Spotkanie dla osób bezrobotnych z terenu Gminy Chybie

W dniu 17 stycznia 2012r. odbyło się spotkanie dla osób bezrobotnych
z terenu gminy Chybie w ramach projektu „Działajmy Razem” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Działanie 6.3 PO KL).

Więcej

2012-01-18 | Dzień przedsiębiorczości w ZSP w Ustroniu w dniu 16.01.2012r.

Dyrekcja ZSP w Ustroniu zaprosiła przedstawicieli naszego Urzędu Pracy na uroczyste zakończenie i podsumowanie projektu „Bądź przedsiębiorczym”.

Więcej
zdjęcie

2012-01-13 | Komputer od podstaw

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza osoby bezrobotne i poszukujące pracy na bezpłatne szkolenie.
Zajęcia:
- podstawy obsługi komputera i Internetu
- luty /marzec 2012
- spotkania raz w tygodniu ( czwartek)

Więcej
zdjęcie

2012-01-04 | Bezpłatne Szkolenie: "Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku".

Uprzejmie informujemy, iż Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Ustroniu realizuje projekt "Paszport energetyczny- europejska konieczność", współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt przewiduje objęcie wsparciem 90 osób, w szczególności powyżej 45 roku życia. Okres realizacji projektu od 01.09.2011r. do 31.10.2012r.

Więcej
zdjęcie

2012-01-02 | Spotkanie w ramach Projektu "Działajmy Razem"

Spotkanie dla osób bezrobotnych zamieszkujących gminę Chybie
Jeżeli:
- szukasz pracy oraz interesują Cię aktualne oferty zatrudnienia,
- chcesz poznać swoje kompetencje zawodowe i nie wiesz jak zaplanować swoją ścieżkę kariery,
- chcesz uzyskać pomoc w opracowaniu dokumentów aplikacyjnych.

Więcej
zdjęcie

2012-01-02 | Bezpłatne szkolenia dla osób niepełnosprawnych

Projekt "E- możliwości- aktywna integracja osób niepełnosprawnych przez szkolenia i system wspomagający telepracę" skierowany jest do osób niepełnosprawnych w wieku 15 - 64 lat, pozostających bez zatrudnienia, mieszkających na terenie województwa śląskiego.

Więcej
zdjęcie

2011-12-21 | "Szlachetna Paczka"

Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy zaangażowali się w przygotowanie prezentów w ramach akcji " SZLACHETNA PACZKA".

Więcej

2011-12-20 | ŚPI- Śląski Program Innowacji

Masz pomysł na biznes ?
Szukasz innowacyjnych rozwiązań?
Chcesz być konkurencyjny na rynku?

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie
„ŚPI- Śląski Program Innowacji”

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji i umiejętności 60 osób ze środowiska akademickiego z województwa śląskiego z zakresu komercjalizacji wiedzy, w tym założenia i prowadzenia działalności gospodarczej typu spin off/out.

Więcej

2011-12-14 | Pilnie potrzebni wolontariusze na EVS we Włoszech, Azerbejdżanie, na Litwie i Ukrainie

Wszystkich chętnych do udziału w projekcie Wolontariatu Europejskiego informujemy, że mamy łącznie 7 wolnych miejsc na 1 i 2- miesięczne EVS we Włoszech, Azerbejdżanie, na Litwie i Ukrainie.

Więcej
zdjęcie

2011-12-08 | Wakacje 2012 – praca w Niemczech dla młodych

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach ogłasza nabór studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych (za wyjątkiem szkół ogólnokształcących) do pracy na terenie Niemiec na okres wakacji – lato 2012.

Więcej

2011-12-08 | Praca w zawodzie SERWISANT- SPRZEDAWCA

Poszukujemy osób na stanowisko serwisant- sprzedawca w Skoczowie

Więcej

2011-12-07 | KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT „Nowa jakość – Nowe możliwości II”

W dniu 6 grudnia 2011 roku odbyła się Konferencja podsumowująca zorganizowana w ramach projektu „Nowa jakość – Nowe możliwości II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestników konferencji przywitał Starosta Powiatu Cieszyńskiego oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pani Aleksandra Trybuś – Posłanka na Sejm RP, Pan Robert Słoniec – przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Filii w Bielsku-Białej, Dyrektorzy Powiatowych Urzędów Pracy z województwa śląskiego, przedstawiciele Rady Powiatu Cieszyńskiego, Dyrektorzy Szkół, Burmistrzowie i Wójtowie miast i gmin powiatu, członkowie Powiatowej Rady Zatrudnienia oraz pracodawcy.

Więcej

2011-12-05 | Zmiany reorganizacyjne Poczty Polskiej

W związku ze zmianami reorganizacyjnymi Poczty Polskiej S.A. informujemy, że placówka pocztowa w Koniakowie zostaje przekształcona w Agencję Pocztową. Zgodnie z decyzją Poczty Polskiej S.A. nowo utworzona agencja nie będzie świadczyć usług wypłaty zasiłków dla osób bezrobotnych. Od grudnia 2011 roku wypłata zasiłków odbywać się będzie w placówce pocztowej w Istebnej. Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość wypłaty świadczeń poprzez konta osobiste. W tym celu należy przesłać wypełniony wniosek lub zgłosić się w Powiatowym Urzędzie Pracy, I piętro pokój 14.

Więcej
zdjęcie

2011-12-05 | Konferencja w Żylinie

Na zaproszenie Urzędu Pracy Spraw Socjalnych i Rodziny
w Żylinie, Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie uczestniczył w „Międzynarodowej konferencji o koordynacji systemów zabezpieczenia socjalnego w państwach partnerstwa Eures – T. Beskidy”.
Konferencja odbyła się dnia 30 listopada 2011 roku w sali kongresowej Hotelu Slovakia w Żylinie.
Celem konferencji było porównanie mechanizmów koordynacji zasiłków dla bezrobotnych i zasiłków rodzinnych. Poszczególne tematy były prezentowane przez ekspertów z Polski, Czech i Słowacji.

Więcej

2011-11-25 | Bilans kompetencji

Zastanawiasz się:
- Jakie posiadasz umiejętności i jak je wykorzystać?
- Czy posiadasz umiejętność pracy w grupie?
- Jesteś osobą kreatywną?
- Jaki jest Twój styl komunikacji?
- Czy masz zdolności negocjacyjne?
- Jakie są twoje predyspozycje zawodowe?

Więcej

2011-11-04 | Uwaga !!! Informacja dla osób niepełnosprawnych

Informujemy, iż od dnia 2 listopada 2011r. można wnioskować o:
przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej.

Więcej

2011-11-03 | Zapraszamy na ostatnie w tym roku warsztaty dotyczące AUTOPREZENTACJI!

Zajęcia odbędą się 16 listopada 2011 r. w godz. 10.00-14.00, w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie – Plac wolności 6, II piętro, pok. 26 (sala Klubu Pracy)
Jeżeli chcesz się dowiedzieć:
• jaką rolę odgrywa „mowa ciała” w komunikacji międzyludzkiej?
• jak zrobić dobre wrażenie na pracodawcy?
• jak opanować tremę towarzyszącą rozmowie kwalifikacyjnej?
• jak stwarzać wrażenie osoby pewnej siebie?
• jak świadomie kreować swój wizerunek w kontaktach zawodowych i towarzyskich?

Więcej

2011-10-27 | Informacja dotycząca szkoleń dla osób bezrobotnych

Z uwagi na wykorzystanie limitu środków z Funduszu Pracy na 2011 r. informujemy, iż z dniem 27.10.2011 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy zostaje wstrzymany nabór wniosków o skierowanie na wskazane szkolenie (szkolenia indywidualne) oraz o sfinansowanie kosztów egzaminu lub uzyskania licencji zgodnie z art. 40 ust. 3 i 3a ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.).
Jednocześnie pragniemy podziękować za zainteresowanie tą formą aktywizacji zawodowej oraz zapraszamy do korzystania z naszej strony internetowej w przyszłym roku, gdzie zostanie zamieszczona bieżąca informacja dotycząca, przyjmowania wniosków na poszczególne formy aktywizacji.
Wnioski które wpłyną do urzędu zostaną rozpatrzone odmownie.

Więcej
zdjęcie

2011-10-26 | Ogólnopolski Tydzień Kariery w Cieszynie

Od 17 do 21 października Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie we współpracy ze szkołami podstawowymi, gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnymi oraz pracodawcami z terenu powiatu cieszyńskiego aktywnie włączył się w inicjatywę Stowarzyszenia Doradców Szkolny i Zawodowych. Ogólnopolski Tydzień Kariery realizowany był w tym roku pod hasłem „Poradnictwo Kariery dla każdego ucznia”.

Więcej

2011-10-20 | UWAGA!!!

Zmiana miejsca zgłoszenia osób bezrobotnych z gminy Istebna.
W dniach 25,26,27,28 października 2011 miejscem zgłoszenia osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku z gminy Istebna będzie budynek Gminnego Ośrodka Kultury Istebna 68.

zdjęcie

2011-10-18 | Targi Pracy w Bielsku - Białej

Biuro Karier Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej ma zaszczyt zaprosić na Targi Pracy realizowane w ramach projektu „Sprężyna kariery” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej
zdjęcie

2011-10-18 | Bezpłatne szkolenie - Kwalifikacja wstępna przyspieszona na przewóz rzeczy

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 5 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. Kwalifikacja wstępna przyspieszona na przewóz rzeczy.

Więcej

2011-10-14 | UWAGA!!!

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż w dniu 12 października 2011 został zakończony nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej.

zdjęcie

2011-10-14 | Tydzień Przedsiębiorców w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Inspektorat w Cieszynie organizuje w dniach 17-21 października 2011r. akcję p.t. Tydzień Przedsiębiorców w ZUS.

Więcej

2011-10-11 | Porada grupowa - 10 kroków do wyboru szkolenia

Zastanawiasz się:
- Jakie są twoje preferencje zawodowe?
- Skąd czerpać informacje o szkoleniach?
- Na jakie kryteria zwracać uwagę decydując się na szkolenie?
- Gdzie skorzystać ze szkolenia bezpłatnie?
Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania –
weź udział w poradzie grupowej „10 kroków do wyboru szkolenia”

Więcej

2011-10-07 | UWAGA!!!

Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej.

Więcej
zdjęcie

2011-10-07 | Jesienne Tragi Pracy w Skoczowie

W dniu 7 października 2011r. w Miejskim Domu Kultury Skoczowie odbyły się Jesienne Targi Pracy organizowane przez Ochotnicze Hufce Pracy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Biesku Białej.

Więcej
zdjęcie

2011-10-06 | Ogólnopolski Tydzień Kariery w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie.

Czy chcesz optymalnie zaplanować swoją karierę zawodowa? Czy wiesz gdzie znajdziesz swojego doradcę zawodowego? Czy masz już swój indywidualny plan działania?
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych profesjonalnym wsparciem w planowaniu dalszej edukacji, pracy i kariery.

Więcej
zdjęcie

2011-10-05 | Jesienne Tragi Pracy w Skoczowie

Ochotnicze Hufce Pracy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Biesku Białej serdecznie zapraszają w dniu 7 października w godzinach od 10.00 do 12.00 na Jesienne Targi Pracy.
Targi odbędą się w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Skoczowie ul. Targowa 24

zdjęcie

2011-10-05 | Europejskie Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Bielsku - Białej

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza na Europejskie Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w dniu12 października 2011r. w godzinach od 10.00 do 14.00.
Targi odbędą się w Filii WUP w Bielsku – Białej ul. Piastowska 40 (Sala Narad).
Celem projektu jest ułatwienie kontaktu osób bezrobotnych i poszukujących pracy
z pracodawcami z kraju i państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, zaprezentowanie instytucji wspierających przedsiębiorczość i szkoleniowych oraz promocja samozatrudnienia.

Więcej
zdjęcie

2011-10-05 | Job Fair ProfesiaDays – Targi Pracy w Pradze

W dniach od 19 – 20 października 2011r. w Pradze odbędą się Targi Pracy - Job Fair ProfesiaDays.
Celem wydarzenia jest pomoc osobom poszukującym pracy w znalezieniu propozycji odpowiedniego zatrudnienia, a pracodawcom w pozyskiwaniu pracowników o poszukiwanych kwalifikacjach zawodowych. Polski doradca EURES będzie zajmował się informowaniem o warunkach życia i pracy w Polsce oraz promowaniem ofert polskich pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem obywateli Czech.
Pracodawcy zainteresowani promocja swoich ofert pracy podczas Job Fair ProfesiaDays w Pradze proszeni są o przesłanie ofert droga elektroniczną na adres e – mail: akopczyk@wup-katowice.pl do 13 października 2011r.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 32 757 33 91

zdjęcie

2011-09-30 | SEMINARIUM DLA PRACODAWCÓW

27 września 2011r. odbyło się 4 seminarium dla pracodawców z terenu Powiatu Cieszyńskiego w ramach projektu pn.: „Nowa jakość – Nowe możliwości II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Podczas spotkania omówiono główne założenia projektu oraz wybrane tematy zgłaszane przez pracodawców tj.: ograniczenie wypadków przy pracy oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, legalność zatrudnienia czy zagadnienia związane z możliwościami zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Więcej
zdjęcie

2011-09-28 | Targi Pracy i Forum Ekonomii Społecznej

W dniu 23.09.2011r. w budynku Fundacji Rozwoju i Przedsiębiorczości BYĆ RAZEM przy ul. Wałowej 4 w Cieszynie odbyły się Targi Pracy i Forum Ekonomii Społecznej organizowane przez Śląską Wojewódzką Komendę OHP w Katowicach oraz Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej BYĆ RAZEM w Cieszynie .

Więcej
zdjęcie

2011-09-16 | Bezpłatne szkolenie - Kierowca wózków jezdniowych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 21 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym.

Więcej
zdjęcie

2011-09-14 | Targi Pracy i Forum Ekonomii Społecznej

Śląska Wojewódzka Komenda OHP w Katowicach oraz Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej BYĆ RAZEM w Cieszynie zaprasza do udziału
w Targach Pracy, które odbędą się dnia 23.09.2011r. w godzinach od 10.00 – 15.00 w budynku Fundacji Rozwoju i Przedsiębiorczości BYĆ RAZEM przy
ul. Wałowej 4 w Cieszynie.
W programie między innymi:
• Możliwość spotkania z pracodawcami,
• Możliwość indywidualnych konsultacji z doradca zawodowym,
• Prezentacja śląskich podmiotów Ekonomii Społecznej,
• Wykłady tematyczne poświęcone: perspektywie rozwoju ekonomii społecznej na Śląsku Cieszyńskim, dobrym praktykom w obszarze przedsiębiorczości społecznej,
• Nowym trendom i kierunkowi rozwoju wolontariatu.

2011-09-09 | VIII Europejskie Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Bielsku-Białej

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza w dniu 12 października 2011r na VIII Europejskie Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji.
Targi odbędą się w Sali Narad Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Delegaturze w Bielsku – Białej przy ul. Piastowskiej 40 w godzinach od 10.00 do 14.00

Więcej

2011-09-09 | PIERWSZY BIZNES - aktywizacja lokalnej społeczności

Beskidzkie Biuro Consultingowe S. A. w Bielsku-Białej informuje, iż z dniem 1 września br. rozpoczyna realizację projektu: „PIERWSZY BIZNES - aktywizacja lokalnej społeczności” (Działanie 6.2 PO KL „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”).
Cel główny projektu to równościowe wspieranie inicjatyw i rozwiązań zmierzających do tworzenia nowych miejsc pracy dla kobiet i mężczyzn z podregionu bielskiego woj. śląskiego, poprzez budowę postaw kreatywnych, służących rozwojowi przedsiębiorczości i samozatrudnienia 30 uczestników projektu, w okresie 18 miesięcy realizacji projektu.

Więcej
zdjęcie

2011-09-07 | Twój krok w karierę

Chcesz się dowiedzieć:
* Jak poszukiwać pracy efektywnie?
* Jaka jest różnica miedzy otwartym a ukrytym rynkiem pracy?
* Czy znasz zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych?
* Jakie pytania może zadać pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
Jeżeli TAK zapraszam na poradę grupową „Twój krok w karierę”,
która odbędzie się 30 września w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie.
Miejsce : II piętro pokój 26
Start: godzina 10:00
Planowany czas: do godziny 14:00
Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt z doradcą zawodowym – osobisty (parter) lub pod numerem telefonu 33/ 851-49-91 wew. 131 lub 132
Uwaga!!!
Ilość miejsc jest ograniczona.
Każda osoba biorąca udział w warsztatach otrzyma stosowne zaświadczenie.

zdjęcie

2011-09-07 | Warsztaty kształtujące umiejętności osobiste

Unikalne warsztaty kształtujące umiejętności osobiste!
Miejsce: Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie, Pl. Wolności 6, II piętro, sala 26
Termin: 16.09.2011 r., w godz. 10.00-14.00


Jeżeli chcesz się dowiedzieć :
• jak radzić sobie ze stresem
• jak zarządzać czasem
• jak radzić sobie z nadmiarem obowiązków życiowych i zawodowych
• w jaki sposób wyznaczać cele
• jak zwiększać własną motywację do działania
• w jaki sposób kreować swój wizerunek zawodowy
weź udział w bezpłatnych warsztatach, które odbędą się 16.09.2011 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie!
Zajęcia poprowadzi doradca zawodowy I stopnia – Katarzyna Drózd.
Zapisy do dnia 14.09.2011 r. pod numerem telefonu 33 851 49 91 wew. 131 lub osobiście u doradców zawodowych.
UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!

2011-09-01 | Uwaga !!! Informacja dla osób niepełnosprawnych i pracodawców

Informujemy, iż od dnia 1 września 2011r. można wnioskować o:
· przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej,
· przyznanie refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej.

Więcej

2011-08-31 | Bezpłatne szkolenie z zakresu umiejętności aktywnego poszukiwania pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie z zakresu umiejętności aktywnego poszukiwania pracy w okresie od 10.10.2011 r. do 28.10.2011 r.

Więcej
zdjęcie

2011-08-25 | Bezpłatne szkolenie - Manicure, pedicure, przedłużanie i stylizacja paznokci metodą akrylową i żelową oraz wizaż

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Manicure, pedicure, przedłużanie i stylizacja paznokci metodą akrylową i żelową oraz wizaż”.

Więcej

2011-08-04 | Cudzoziemcy

W związku z wejściem w życie nowego Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 lipca 2011r w sprawie przypadków, w których powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczpospolitej Polski jest dopuszczalne bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę obowiązują nowe druki oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy obywatelowi Republiki Białorusi, Republiki Gruzji, Republiki Mołdowy, Federacji Rosyjskiej lub Ukrainy.

Więcej
zdjęcie

2011-08-04 | Bezpłatne szkolenie - Księgowość w małych i średnich przedsiębiorstwach

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Profesjonalne prowadzenie księgowości w małych i średnich przedsiębiorstwach z zastosowaniem specjalistycznych programów komputerowych”.

Więcej
zdjęcie

2011-08-01 | Punkt Informacyjny Funduszu Europejskich

W dniu 29.07.2011r. Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie w sali Klubu Pracy odbył się dyżur konsultantów Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Katowic. Podczas dyżuru wszystkie osoby zainteresowane tematyką Funduszy Europejskich mogły uzyskają bezpłatną informację z zakresu m.in.:
- zakładania własnej działalności gospodarczej z Funduszy Europejskich,
- warunków i możliwości uzyskania dofinansowania dla firm, organizacji pozarządowych itp.,
- uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach oraz studiach.

Więcej
zdjęcie

2011-07-29 | Projekt „Modna kobieta w e-Brennej – szkolenia dla niezatrudnionych mieszkanek Gminy Brenna”

Lemar Szkolenia i Doradztwo sp. z o.o. informuje, że prowadzi rekrutację kobiet pozostających bez pracy z Gminy Brenna do projektu „Modna kobieta w e-Brennej – szkolenia dla niezatrudnionych mieszkanek Gminy Brenna” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej
zdjęcie

2011-07-29 | Bezpłatne szkolenie - Elementy grafiki komputerowej w pracy zawodowej

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Elementy grafiki komputerowej w pracy zawodowej”.

Więcej
zdjęcie

2011-07-28 | Bezpłatne szkolenie - Eksploatacja sieci i urządzeń elektroenergetycznych SEP na stanowisku konserwatora

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Eksploatacja sieci i urządzeń elektroenergetycznych SEP na stanowisku konserwatora”.

Więcej

2011-07-22 | Projekt: „Nauczyciel przedmiotów zawodowych” - bezpłatne studia podyplomowe z zakresu przygotowanie pedagogicznego

Projekt przewiduje realizację bezpłatnych studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego. Skierowany jest dla osób z całego kraju, legitymujących się dyplomem ukończenia szkoły wyższej, zamierzających wykonywać zawód nauczyciela przedmiotu zawodowego/ grupy przedmiotów zawodowych, mogących zakwalifikować się do jednej z grup: technicznej, ekonomicznej lub medycznej. Program studiów podyplomowych obejmuje 3 semestry – łącznie 375 godz. dydaktycznych oraz 150 godz. praktyk zawodowych.

Więcej

2011-07-22 | Informacja dla Pracodawców

Informujemy, iż Pracodawcy nadal mogą składać wnioski o przyznanie refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej.

Więcej

2011-07-22 | Bezpłatny dyżur ekspercki z zakresu Funduszy Europejskich w PUP Cieszyn

Zapraszamy serdecznie na dyżur konsultanta Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Katowic, który odbędzie się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie Plac Wolności 6, sala Klubu Pracy II piętro pok. 26, dnia 29.07.2011r. (piątek). Konsultant PIFE będzie do państwa dyspozycji od godziny 10.00 do 14.00. Podczas dyżuru wszystkie osoby zainteresowane tematyką Funduszy Europejskich uzyskają bezpłatną informację z zakresu m.in.:
- zakładania własnej działalności gospodarczej z Funduszy Europejskich,
- warunków i możliwości uzyskania dofinansowania dla firm, organizacji pozarządowych itp.,
- uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach oraz studiach.

Więcej
zdjęcie

2011-07-19 | Konferencja podsumowująca projekt pn. „CENTRUM PARTNERSTWA LOKALNEGO” 12 lipca 2011r., Cieszyn, Hotel „Liburnia”

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie wspólnie z Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z Cieszyna od marca 2010 realizują projekt pt. „Centrum Partnerstwa Lokalnego”. W projekcie wzięli udział przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji oraz organizacji pozarządowych z terenu powiatu cieszyńskiego. Uczestnicy mogli wziąć udział w szkoleniach na temat tworzenia partnerstw, spotkaniach w gminach i wizycie studyjnej w Bałtowie (woj. świętokrzyskie). W lipcu odbyła się konferencja podsumowująca projekt, którą otworzyli wspólnie: Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie, Pani Anna Stefaniak – Bacza oraz Starosta Cieszyński, Pan Czesław Gluza, który podkreślił jak ważne jest promowanie i szerzenie idei partnerstwa i lokalnej trójsektorowej współpracy.

Więcej
zdjęcie

2011-07-18 | Łatwo znajdziesz praktykę!!!

Załóż profil na portalu emploj.pl - wkrótce kilkuset pracodawców będzie poszukiwało idealnych kandydatów na praktyki wakacyjne.

Więcej
zdjęcie

2011-07-07 | Projekt: Wykorzystaj swoją szansę na pracę!

Projekt przewiduje objęcie wsparciem 400 nieaktywnych zawodowo mieszkańców województwa śląskiego zagrożonych wykluczeniem społecznym, tj. osób, które opuściły zakłady karne (w okresie do 12 miesięcy od opuszczenia zakładu). W ramach projektu przewiduje się realizację indywidualnego poradnictwa zawodowego, szkoleń zawodowych i szkoleń z zakresu poszukiwania pracy (grupowe warsztaty psychologiczno – aktywizujące). Rekrutacja, organizacja doradztwa, szkoleń i warsztatów realizowana będzie przez 9 terenowych Centrów Aktywizacji Zawodowej utworzonych w następujących jednostkach kształcenia zawodowego ZDZ Katowice: CKZ w Bytomiu, OKZ w Jastrzębiu Zdroju, CKZ w Katowicach, OKZ w Lublińcu, OKZ w Raciborzu, CKZ w Sosnowcu, CKZ w Tychach, OKZ w Skoczowie/OKZ w Ustroniu, OKZ w Zabrzu/CKZ w Gliwicach.
Okres realizacji: 1 października 2009r. – 30 września 2011r.

Więcej
zdjęcie

2011-07-05 | Wizyta studyjna w Bałtowie

W ramach projektu „Centrum Partnerstwa Lokalnego” w dniach 17-18 czerwca br. odbyła się wizyta studyjna w Bałtowie. Wyjazd miał na celu poznanie dobrych praktyk w zakresie budowania partnerstw oraz korzyści jakie przynosi lokalna współpraca..
W wizycie studyjnej udział wzięli przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji oraz pracodawcy z terenu powiatu cieszyńskiego, którzy w ramach projektu odbyli szkolenia z zakresu tworzenia partnerstw.

Więcej
zdjęcie

2011-06-30 | Dla pracodawców: Jak zachować bezpieczne standardy w budownictwie

29 czerwca 2011 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, oddział Bielsko-Biała w ramach programu prewencyjnego promującego bezpieczne standardy w budownictwie. Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy poświęcili szczególną uwagę zatrudnieniu nieletnich oraz wymaganiom związanym z bezpieczeństwem pracy. Pracodawcy uczestniczący w spotkaniu zostali także zachęceni do udziału w programie, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa przy wykonywaniu prac budowlanych.

Więcej
zdjęcie

2011-06-28 | Bezpłatne szkolenie - Specjalista ds. kadr i płac

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Specjalista ds. kadr i płac. Tajniki efektywnej pracy na stanowisku administracyjno-biurowym”

Więcej
zdjęcie

2011-06-15 | Bezpłatne szkolenie

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 30 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Komputer jako narzędzie pracy zawodowej”

Więcej

2011-06-15 | Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego

Informujemy iż, Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu w ramach którego działa Medyczna Szkoła Policealna Województwa Śląskiego dla Dorosłych oraz Ośrodek Doskonalenia Zawodowego prowadzi nabór na rok szkolny 2011/2012.
Nauka w szkole jest bezpłatna. Zajęcia edukacyjne odbywają się w systemie dziennym, stacjonarnym i zaocznym. Rekrutacja do szkoły prowadzona jest 2 razy w roku wrzesień – styczeń, grudzień – sierpień. Kandydaci przyjmowani są na podstawie weryfikacji złożonych dokumentów.

Więcej

2011-06-08 | Projekt PRAKTYKA – SZKOLENIE - ZATRUDNIENIE – ROZWÓJ

W ramach IV edycji projektu PRAKTYKA – SZKOLENIE - ZATRUDNIENIE – ROZWÓJ Hufiec Pracy Skoczów zaprasza na bezpłatne szkolenie zawodowe, dla mężczyzn i kobiet w wieku 18 - 24 lat, bezrobotnych i nie uczących się, którzy chcąc podnieść swoje kwalifikacje.

Więcej

2011-06-03 | UWAGA!!!

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wyczerpaniem się puli środków finansowych przeznaczonych na jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną z dniem 3 czerwca 2011 roku zostaje zamknięty nabór wniosków na tę formę aktywizacji zawodowej.

zdjęcie

2011-05-20 | Projekt „Mam nowe kompetencje i chcę pracować!”

W okresie od maja do czerwca rozpoczął się ostatni nabór na kursy dla osób pozostających bez pracy w ramach projektu „Mam nowe kompetencje i chcę pracować!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkolenia skierowane są głównie do osób po 45-tym roku życia.

Więcej
zdjęcie

2011-05-19 | Bezpłatne szkolenie - Kurs opiekuna osób starszych i dzieci z podstawami języka niemieckiego

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kurs opiekuna osób starszych i dzieci z podstawami języka niemieckiego”

Więcej
zdjęcie

2011-05-17 | Bezpłatne szkolenie - Prawo jazdy kat. C

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Prawo jazdy kat. C”

Więcej
zdjęcie

2011-05-13 | Bezpłatne szkolenie - Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG"

Więcej
zdjęcie

2011-05-13 | Bezpłatne szkolenie - Kelner-barman

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Organizacja i techniki pracy na stanowisku kelner-barman z kompleksową obsługą przyjęć okolicznościowych”

Więcej
zdjęcie

2011-05-13 | Bezpłatne szkolenie - Operator koparko-ładowarek wszystkich typów kl. III

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje bezpłatne szkolenie dla 8 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Operator koparko-ładowarek wszystkich typów kl. III”

Więcej
zdjęcie

2011-05-10 | Targi Pracy Praktyk i Wolontariatu w Cieszynie

W dniu 16.05.2011r. w godzinach od 9.00 – 14.00 w budynku Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „BYĆ RAZEM” w Cieszynie odbędą się Targi Pracy Praktyk i Wolontariatu.

W ramach Targów Pracy prezentowane będą:
- Oferty pracy w kraju i za granicą,
- Oferty praktyk i wolontariatu,
- Oferty edukacyjno – szkoleniowe.

UDZIAŁ W TARGACH JEST BEZPŁATNY !

zdjęcie

2011-05-05 | Szkolenie - ABC Przedsiębiorczości

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że organizuje szkolenie dla 69 osób bezrobotnych w ramach projektu „KREUJ RZECZYWISTOŚĆ – ZAINWESTUJ W SIEBIE” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”

Więcej

2011-04-27 | Informacja dla osób niepełnosprawnych i pracodawców

Informujemy, iż z uwagi na wyczerpanie środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z dniem 26 kwietnia 2011r. wstrzymane zostaje przyjmowanie wniosków:
- o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej,
- o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu dla osób poszukujących pracy nie pozostających w zatrudnieniu.
Jednocześnie informujemy, iż Pracodawcy nadal mogą składać wnioski o wyposażenie stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej.

zdjęcie

2011-04-26 | Transgraniczne Targi Pracy Przedsiębiorczosci i Edukacji

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach w ramach partnerstwa EURES – T Beskidy zaprasza na Transgraniczne Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji. Targi odbędą się w dniu 11 maja 2011r. w budynku głównym Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie ul. Bielska 62.
Targi skierowane są do pracodawców, osób bezrobotnych i poszukujących pracy, przedsiębiorców, instytucji szkoleniowych i wspierających przedsiębiorczość z terenu pogranicznego Polski, Czech i Słowacji.

Więcej

2011-04-22 | Targi Pracy Praktyk i Wolontariatu w Biesku - Białej

8 kwietnia 2011r. w Wyższej Szkole Administracji odbyły się Targi Pracy Praktyki i Wolontariatu.
Organizatorami targów byli:
- Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku Białej,
- Ochotniczy Hufiec Pracy w Bielsku – Białej,
- Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.

Więcej

2011-04-21 | Projekt „Wykorzystaj swoją szansę na pracę”

Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Ustroniu informuje, że rozpoczyna realizację projektu „Wykorzystaj swoją szansę na pracę”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt przewiduje objęcie wsparciem 400 osób nieaktywnych zawodowo mieszkańców woj. śląskiego zagrożonych wykluczeniem społecznym tj. osób, które opuściły zakłady karne (w okresie do 12 m-cy od opuszczenia zakładu).

Więcej
zdjęcie

2011-04-13 | SEMINARIUM DLA PRACODAWCÓW

12 kwietnia 2011r. odbyło się 3 seminarium dla pracodawców z terenu Powiatu Cieszyńskiego w ramach projektu pn.: „Nowa jakość – Nowe możliwości II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Podczas spotkania omówiono główne założenia projektu oraz wybrane tematy zgłaszane przez pracodawców tj.: poradnictwo zawodowe dla pracodawców, elastyczne formy zatrudnienia, PR w lokalnej firmie czy zagadnienia związane z prawem pracy dotyczące zawierania i rozwiązywania umów z pracownikami.

Więcej
zdjęcie

2011-04-01 | Akademia Techniczno –Humanistyczna w Bielsku – Białej – Targi Pracy

Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku – Białej zaprasza na XIII Targi Pracy w dniu 14 kwietna 2011, w godzinach od 10.00 – 14.00.

Miejsce targów : Akademia Techniczno – Humanistyczna, ul. Willowa 2, budynek L, I piętro ( dojazd autobusem linii: 10,12,21,24,57).

Więcej

2011-03-30 | Uwaga !!! Informacja dla osób niepełnosprawnych i pracodawców

Informujemy, iż z dniem 11 kwietnia 2011r. rozpocznie się przyjmowanie wniosków:
- o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej,
- o przyznanie refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej,
- o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu dla osób poszukujących pracy nie pozostających w zatrudnieniu.

Więcej
zdjęcie

2011-03-28 | Transgraniczne Tragi Pracy w Jastrzębiu Zdroju

W dniu 12.04.2011r. w godzinach od 9.00 do 12.00 w Hali Sportowej „OMEGA”
w Jastrzębiu Zdroju ul. Harcerska 14A odbędą się Transgraniczne Targi Pracy.
Podczas Targów zostaną przedstawione oferty pracy pracodawców z Polski i z Czech.

Więcej
zdjęcie

2011-03-28 | Projekt „KREATYWNA KOBIETA”- darmowy kurs języka angielskiego dla mieszkanek Ustronia

Szkoła Języków Obcych THE OXFORD CENTRE Ustroń ul. Sikorskiego 16 ogłasza zapisy na darmowy kurs języka angielskiego dla 24 mieszkanek Ustronia, które pozostają bez zatrudnienia.
Szkolenie odbędzie się w ramach projektu „KREATYWNA KOBIETA” i jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Działanie 7.3 Inicjatywy Lokale na rzecz aktywizacji integracji.

Więcej
zdjęcie

2011-03-28 | Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku

Fundacja Kronenberga przy City Handlowy od 7 lat organizuje Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku. Misja Konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do zakładania własnych firm oraz promowanie najlepszych z nich jako przykładów efektywnych działań gospodarczych a jego celem jest nagradzanie mikroprzedsiębiorców z sukcesem prowadzących swój biznes, zakorzenionych w lokalnej społeczności i łączących tradycję z nowoczesnością.

Więcej
zdjęcie

2011-03-23 | Targi Pracy Praktyk i Wolontariatu w Bielsku - Białej

Biuro Karier Wyższej Szkoły Administracji zaprasza na Targi Pracy, Praktyk i Wolontariatu.

Targi odbędą się w dniu 08.04.2011r. ( piątek) w godzinach od 8.00 do 14.00 w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku – Białej, Plac Marcina Lutra 7.

Prezentowane będą:

* Krajowe i zagraniczne oferty pracy
* Oferty praktyk i wolontariatu
* Wykłady z zakresu zakładania własnej działalności gospodarczej i wolontariatu

Udział w Targach jest bezpłatny!

Więcej
zdjęcie

2011-03-22 | Projekt: „I ty możesz zostać biznesmenem w gminie Skoczów”.

Urząd Miejski w Skoczowie w związku z realizacją projektu pn. „I ty możesz zostać biznesmenem w gminie Skoczów” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ogłasza nabór uczestników. Projekt przeznaczony jest dla 30 osób bezrobotnych zamieszkałych w gminie Skoczów.

Więcej

2011-03-14 | Zmiany reorganizacyjne Poczty Polskiej

W związku ze zmianami reorganizacyjnymi Poczty Polskiej S.A. informuję, że od dnia 01.03.2011r. placówki pocztowe Dzięgielów oraz Pogwizdów zostają przekształcone w agencje pocztowe. Zgodnie z decyzją Poczty Polskiej S.A., nowo utworzone agencje nie będą świadczyć usługi wypłaty zasiłków dla osób bezrobotnych.
Od kwietnia 2011r. wypłata zasiłków odbywać się będzie na dowolnie wybranej placówce. Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość wypłaty świadczeń poprzez konta osobiste.

Więcej

2011-03-14 | Konferencja „ EURES-T Beskydy – III Urodziny Partnerstwa”

W dniu 11 marca 2011 roku na Zamku w Cieszynie odbyła się konferencja w ramach III Urodzin Partnerstwa Eures-T Beskydy. Konferencja miała na celu przedstawienie idei i celów Partnerstwa EURES-T Beskydy oraz promocję usług Eures i transgranicznej mobilności. Konferencję otworzył Starosta Cieszyński, Pan Czesław Gluza. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z działaniami realizowanymi w ramach EURES-T Beskydy oraz wysłuchali przykładów dobrych praktyk współpracy transgranicznej. Na spotkaniu wystąpili ponadto: przedstawiciel Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Współpracy Regionalnej OLZA z Cieszyna, którzy zaprezentowali projekty realizowane w ramach współpracy tansgranicznej. W spotkaniu wziął udział także Pan Peter Drozd, Koordynator partnerstwa EURES-T Beskydy, który podsumował realizowane działania.

Więcej

2011-03-09 | Plan Szkoleń!

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje o planowanych szkoleniach na 2011 r. realizowanych m. in. w ramach projektu „Kreuj Rzeczywistość – Zainwestuj w Siebie” współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej
zdjęcie

2011-03-04 | Ogłoszenie o ponownym naborze na szkolenia w ramach projektu „CESTA – społeczna i zawodowa aktywizacja na obszarach wiejskich”

Wójt Gminy Jasienica ogłasza kolejny nabór do dnia 31 marca 2011 roku w ramach projektu „CESTA – społeczna i zawodowa aktywizacja na obszarach wiejskich” i zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Jasienica oraz mieszkańców powiatów bielskiego i cieszyńskiego do udziału w następujących dziedzinach:
- Udział w zajęciach klubów młodzieżowych jako pozaszkolnych form integracji społecznej młodzieży;
- Szkolenie pracowników ochrony I stopnia;
- Szkolenie pracowników ochrony II stopnia;
- Szkolenie opiekunek środowiskowych.

Więcej

2011-02-23 | Uwaga!!!

Informujemy, iż zgodnie z wcześniejszą informacją z dnia 21 lutego br., rozpoczynamy przyjmowanie wniosków na staże dopiero z dniem 7 marca 2011. Prosimy wnioskodawców o dostosowanie się do wyznaczonego terminu. Bazując na zasadzie równego traktowania wnioskodawców uprzejmie informujemy, iż komisja, w pierwszej kolejności, będzie rozpatrywała wnioski na staże złożone od 7 marca.

2011-02-23 | Zmiana systemu wyszukiwania ofert pracy

Uprzejmie informujemy, że na naszej nowej stronie internetowej zmienił się system wyszukiwania ofert pracy. Bardzo prosimy o korzystanie z wyszukiwarek według:
- miejsca pracy,
- formy zatrudnienia,
- zawodu.

2011-02-22 | Informacja dotycząca przyznawania dotacji na założenie lub przystąpienie do spółdzielni socjalnej przez osobę bezrobotną

Informujemy, iż 16 lutego 2011r. Powiatowa Rada Zatrudnienia zatwierdziła regulamin przyznawania osobie bezrobotnej środków na podjęcie działalności na zasadach określonych dla spółdzielni socjalnych. Regulamin można pobrać w zakładce dokumenty do pobrania. W związku z wprowadzonymi zmianami prosimy o dokładne zapoznanie się z nowym regulaminem.

Więcej

2011-02-21 | Informacja dla osób niepełnosprawnych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że w dniu 31.01.2011r. Powiatowa Rada Zatrudnienia zatwierdziła nowe regulaminy dotyczące:
- przyznawania osobie niepełnosprawnej środków na podjecie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie;
- przyznawania pracodawcy refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie.

Więcej

2011-02-21 | Informacja dotycząca staży dla osób bezrobotnych

Informujemy, że 16 lutego 2011r. Powiatowa Rada Zatrudnienia zatwierdziła regulamin określający zasady i warunki organizowania stażu dla osób bezrobotnych. Regulamin można pobrać w zakładce dokumenty do pobrania gdzie udostępniony jest również nowy wniosek. W związku z wprowadzonymi zmianami prosimy o dokładne zapoznanie się z nowym regulaminem oraz wnioskiem.

Więcej

2011-02-21 | Informacja dotycząca jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną

Informujemy, iż 16 lutego 2011r. Powiatowa Rada Zatrudnienia zatwierdziła regulamin przyznawania osobie bezrobotnej jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej oraz form zabezpieczenia zwrotu otrzymanych środków. Regulamin można pobrać w zakładce dokumenty do pobrania gdzie udostępniony jest również nowy wniosek. W związku z wprowadzonymi zmianami prosimy o dokładne zapoznanie się z nowym regulaminem oraz wnioskiem.

Więcej

2011-02-21 | Informacje dotyczące refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego

Informujemy, iż 16 lutego 2011r. Powiatowa Rada Zatrudnienia zatwierdziła regulamin przyznawania podmiotowi prowadzącemu działalność gospodarczą refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego. Regulamin można pobrać w zakładce dokumenty do pobrania. W związku z wprowadzonymi zmianami prosimy o dokładne zapoznanie się z nowym regulaminem.

Więcej

2011-02-21 | Informacja dotycząca szkoleń dla osób bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy informuje, iż z dniem 21.02.2011 r. ogłasza nabór wniosków o skierowanie na wskazane szkolenie (szkolenia indywidualne) oraz o sfinansowanie kosztów egzaminu lub uzyskania licencji zgodnie z art. 40 ust. 3 i 3a ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t. j. Dz. U. z 2008 r. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.). Wnioski są dostępne na stronie internetowej urzędu w zakładce „dokumenty do pobrania”.

Więcej

2011-02-21 | Informacje dotyczące prac interwencyjnych

Uprzejmie informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie ogłosi nabór wniosków na prace interwencyjne z chwilą otrzymania dodatkowych środków z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Informacja o terminie naboru wniosków zostanie opublikowana na stronie urzędu.

2011-02-18 | Europejski Dzień Pracy

W dniu 2 marca 2011 r. w Newcastle w Wielkiej Brytanii odbędzie się Europejski Dzień Pracy. Celem wydarzenia jest podniesienie świadomości na temat usług sieci EURES, ukazanie możliwości podjęcia zatrudnienia za granicą, przekazanie informacji na temat warunków życia i pracy w krajach EOG.

Więcej
zdjęcie

2011-02-14 | Bezpłatne nauki w ramach projektu PT. „PROFESJONALNI OPIEKUNOWIE

Zapraszamy do bezpłatnej nauki w ramach projektu PT. „PROFESJONALNI OPIEKUNOWIE”

2011-02-09 | Zdaj bezpłatne egzaminy na tytuł zawodowy i tytuł mistrza!

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej zaprasza wszystkie zainteresowane osoby, mieszkające w województwie śląskim, do wzięcia udziału w projekcie „Potwierdź, co potrafisz”.

Więcej
zdjęcie

2011-02-08 | Know before you go - czyli co każdy wyjeżdżający do pracy za granicę wiedzieć powinien?

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza na spotkania informacyjne dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy i zainteresowanych zatrudnieniem za granicą nt. „Know before you go - czyli co każdy wyjeżdżający do pracy za granicę wiedzieć powinien?”.
Celem spotkań, prowadzonych przez doradców EURES z WUP Katowice, jest podniesienie świadomości polskich bezrobotnych i poszukujących pracy nt. szans i zagrożeń związanych z wyjazdem do pracy za granicę, w celu uniknięcia niepożądanych zjawisk jakie mogą dotknąć obywateli polskich nieprzygotowanych do wyjazdu. Ponadto uczestnicy będą mogli skorzystać z materiałów informacyjnych nt warunków życia i pracy w poszczególnych krajach UE/ EOG oraz indywidualnych konsultacji z doradcami EURES z WUP Katowice.

Więcej

2011-01-31 | WSPARCIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH RUCHOWO NA RYNKU PRACY II

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie – Pomoc Maltańska zaprasza do udziału do udziału w projekcie „Wsparcie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo na Rynku Pracy II”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej

2011-01-04 | Uwaga!

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż w związku z nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ulegną zmianie regulaminy oraz kryteria oceny wniosków dotyczące instrumentów runku pracy.

2010-11-25 |

Fundacja Inicjatyw Społecznych i kulturowych "Grejpfrut" z ogromną przyjemnością podzieli się materiałami dotyczącymi firm zatrudniających osoby w wieku 45+.

Materiały w formie broszury, przewodnika na płycie CD oraz długopisu powstaną w ramach projektu "Zainwestuj w doświadczenie: promocja efektywnego zarządzania wiekiem" współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej
zdjęcie

2010-10-15 | SEMINARIUM DLA PRACODAWCÓW

13 października 2010r. odbyło się 2 seminarium dla pracodawców z terenu Powiatu Cieszyńskiego w ramach projektu pn.: „Nowa jakość – Nowe możliwości II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej

2010-09-27 | Projekt

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach zaprasza na bezpłatne szkolenia, realizowane w ramach poddziałania 7.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pn. "ZDOBYTE KWALIFIKACJE NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ".

Więcej
zdjęcie

2010-09-13 | Konferencja w ramach projektu pn. „CENTRUM PARTNERSTWA LOKALNEGO”

Dnia 7 września br. na konferencji zorganizowanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie w ramach projektu pn. „Centrum Partnerstwa Lokalnego” spotkali się przedstawiciele biznesu, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej. Konferencję otworzył Starosta Cieszyński, Pan Czesław Gluza.

Więcej
zdjęcie

2010-08-30 | Centrum Aktywizacji Młodzieży

Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. zaprasza młodzież w wieku od 15 do 25 lat do wzięcia udziału w projekcie „Centrum Aktywizacji Młodzieży”

2010-08-26 | Poradnia dla pracowników oddelegowanych do pracy w Niemczech

Informujemy, że z inicjatywy Niemieckiej Konfederacji Związków Zawodowych w Berlinie i Brandenburgii rozpoczęła działalność poradnia dla pracowników oddelegowanych do pracy w Niemczech. Poradnia ma służyć informacją we wszystkich kwestiach związanych z prawem pracy i ubezpieczeń społecznych. Porady udzielane są nieodpłatnie w języku polskim. Poradnia działa w Berlinie pod adresem: DGB-Haus (pokój 214), Keithstrasse 1-3, 10787 Berlin. W celu umówienia się na spotkanie należy skontaktować się telefonicznie (03021240-145) lub mailowo beratung-eu@dgb.de

2010-08-13 | Środki na własną działalność, wsparcie finansowe na rozwój firmy

Izba Przemysłowo – Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego wraz z Cechem Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim realizują projekt „Przekwalifikowanie i otwarcie własnej działalności najlepszym lekarstwem na spowolnienie gospodarcze”. Inicjatywa ta jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, program Operacyjny Kapitał Ludzki 8.1.2 Wsparcie Procesów Adaptacyjnych i Modernizacyjnych w regionie.

Więcej

2010-07-29 | Centrum Aktywizacji Młodzieży

Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. zaprasza młodzież w wieku od 15 do 25 lat do wzięcia udziału w projekcie „Centrum Aktywizacji Młodzieży”

Proponujemy szkolenia z zakresu:
- Profesjonalny sprzedawca z obsługą komputera,
- Spawacz,
- Zakładanie działalności gospodarczej,
- Sekretarka-asystentka szefa z językiem angielskim i obsługą komputera.

Więcej

2010-06-16 | UWAGA!!!

Doradcy zawodowi Powiatowego Urzędu Pracy organizują spotkania informacyjne, których celem jest przedstawienie:
- informacji na temat usług rynku pracy (pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe, szkolenia, pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy- Klub Pracy);

Więcej
zdjęcie

2010-06-15 | Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

W Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 przewidziano środki na wsparcie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. Jest to uzupełnienie oferty pomocy dla mikroprzedsiębiorców dostępnej w ramach programów operacyjnych polityki spójności. Budżet tego działania na lata 2007-2013 wynosi ponad 1 mld EUR.

Więcej

2010-05-26 | SEMINARIUM DLA PRACODAWCÓW

25 maja 2010r. odbyło się 1 seminarium dla pracodawców z terenu Powiatu Cieszyńskiego w ramach projektu pn.: „Nowa jakość – Nowe możliwości II”. Podczas spotkania omówiono główne założenia projektu oraz wybrane tematy zgłaszane przez pracodawców tj.: ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego, funkcjonowanie Punktów Pośrednictwa Pracy w naszym powiecie czy możliwości pozyskania „Małych Grantów”. Na spotkaniu poruszono również kwestię przeciwdziałania dyskryminacji w zatrudnieniu.

Więcej

2010-05-07 | Cieszyński Barometr Rozwoju Gospodarczego

W dniach 6 i 7 maja 2010r. odbyły się Konferencję podsumowujące projekt "Cieszyński Barometr Rozwoju Gospodarczego" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie wraz z firmą badawczą "InterActive" - Agencją Komunikacji Marketingowej z Krakowa.

Więcej

2010-05-07 | WYNIKI BADAŃ - ''Cieszyński Barometr Rozwoju Gospodarczego''

W wyniku przeprowadzonych w ramach projektu "Cieszyński Barometr Rozwoju Gospodarczego" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego badań lokalnego rynku pracy udostępniamy Państwu poniżej "Publikację - prezentacja kluczowych wyników badań" przestawiającą obecny stan lokalnego rynku pracy i zachodzące na nim zmiany.

Więcej

2010-04-27 | RYNEK PRACY W 2009 ROKU

26 kwietnia 2010r. odbyła się Sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego na której Dyrektor Urzędu Pracy przedstawiła „Informację na temat sytuacji na rynku pracy w Powiecie Cieszyńskim w 2009 roku”.

Więcej

2010-03-31 | Nowy projekt realizowany przez PUP

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż w marcu br. przystąpił do realizacji projektu konkursowego pn. „Centrum Partnerstwa Lokalnego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 6.1.1 PO KL).

Więcej

2010-03-11 | Rehabilitacja zawodowa osób niepełnosprawnych

W związku z ograniczonymi środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznanymi w roku 2010 na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych oraz dużym zainteresowaniem osób niepełnosprawnych i pracodawców realizacją tych zadań, Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie wstrzymuje z dniem 11.03.2010r. nabór wniosków w sprawie:

Więcej

2010-02-09 | OHP Jako Realizator Usług Rynku Pracy

Od grudnia 2009 na terenie Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem" w Cieszynie przy ul. Wałowej 4, działa Punkt Pośrednictwa Pracy. Punkt Pośrednictwa Pracy stworzony został w ramach projektu "OHP Jako Realizator Usług Rynku Pracy".

Więcej

2010-02-01 | Rehabilitacja zawodowa osób niepełnosprawnych

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, iż od dnia 1.02.2010r. przyjmuje wnioski w sprawie:

Więcej
zdjęcie

2010-01-25 | Studia podyplomowe współfinansowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Studia podyplomowe współfinansowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: „Menedżer Europejski – Informatyka w Nowoczesnym Biznesie”
Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach Centrum Rozwoju Kadr ogłasza nabór na studia podyplomowe. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem Studiów jest doskonalenie kompetencji menedżerskich w obszarze wykorzystywania narzędzi informatycznych.

Całkowity wkład własny na Studia to tylko 406zł 10gr. Resztę tj. 70 proc. kosztów finansuje Unia Europejska!
Studia pierwszej edycji rozpoczynają się 1 lutego 2010r. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 stycznia 2010r.

Więcej

2010-01-08 | INFORMACJA O WYSOKOŚCI ZASIŁKÓW DLA BEZROBOTNYCH

Od dnia 01.01.2010 r. wchodzi w życie przepis ustanawiający wyższą kwotę 100% zasiłku dla bezrobotnych, tj:
- 717 zł- 717 zł- 717 zł (brutto) miesięcznie w okresie pierwszych 3 miesięcy posiadania prawa do zasiłku,
- 563 zł (brutto) miesięcznie w okresie kolejnych miesięcy posiadania prawa do zasiłku.

Więcej

2010-01-07 | WOLONTARIAT EUROPEJSKI

Europejskie Forum Młodzieży w Bystrzycy Kłodzkiej w ramach Wolontariatu Europejskiego poszukuje osób chętnych na wyjazd.
Europejskie Forum Młodzieży informuje o :
- wolnych miejscach na projekt do AFRYKI
- miejscowość: GHANA
- termin rozpoczęcia projektu - 01.02.2010 r.

Więcej
zdjęcie

2010-01-06 | Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach zaprasza na bezpłatne szkolenia, realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: WYKORZYSTAJ SWOJĄ SZANSĘ NA PRACE.

Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Ustroniu informuje, że rozpoczyna realizację projektu „Wykorzystaj swoją szanse na pracę”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt przewiduje objęcie wsparciem 400 osób nieaktywnych zawodowo mieszkańców woj. śląskiego zagrożonych wykluczeniem społecznym tj. osób, które opuściły zakłady karne (w okresie do 12 m–cy od opuszczenia zakładu).

Więcej

2010-01-05 | Informacja dla studentów oraz uczniów.

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach ogłasza nabór studentów oraz uczniów do pracy na terenie Niemiec na okres wakacji 2010r.

Więcej
zdjęcie

2010-01-04 | Nowa praca, lepsze życie!

Firma Faber Consulting Sp. z o.o. realizuje projekt "Nowa praca, lepsze życie! Wsparcie pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne z województwa śląskiego" w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet VIII, Poddziałanie 8.1.2 ).
Projekt skierowany jest do 135 osób z województwa śląskiego zatrudnionych na stanowisku zagrożonym likwidacją w zakładzie objętym modernizacją i restrukturyzacją bądź do osób, których stosunek pracy wygasł lub został rozwiązany z przyczyn nie dotyczących pracowników w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.
W ramach projektu odbędą się bezpłatne szkolenia w zakresie:
* Zakładania własnego biznesu
* Pozyskiwania środków unijnych
* BON-y szkoleniowe w zależności od potrzeb i preferencji (prawo jazdy, uprawnienia sekretarki, kursy ochroniarskie, księgowość etc.) o wartości do 2 500 zł.

Więcej

2009-12-08 | Konferencja podsumowująca projekt!!!

4 grudnia odbyła się Konferencja podsumowująca projekt pod nazwą „Nowa jakość – Nowe możliwości” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którą otworzył Starosta Czesław Gluza.

Więcej

2009-12-02 | UWAGA!!!

Informujemy, że zgodnie z nowym brzmieniem art. 72 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy wysokość zasiłku dla bezrobotnych przyznanego w 2010 roku będzie wynosiła:

1) 717 zł miesięcznie w okresie pierwszych trzech miesięcy posiadania prawa do zasiłku;
2) 563 zł miesięcznie w okresie kolejnych miesięcy posiadania prawa do zasiłku.

Bezrobotnemu, którego łączne okresy uprawniające do zasiłku wymienione w art. 71 ust. 1 pkt 2, ust. 2 pkt 1, 2, 4 i 5 oraz ust. 7 ustawy, wynoszą mniej niż 5 lat, przysługuje zasiłek w wysokości 80 % kwoty zasiłku określonego wyżej.

Bezrobotnemu, którego okres uprawniający do zasiłku wynosi co najmniej 20 lat, przysługuje zasiłek w wysokości 120 % kwoty zasiłku określonego wyżej.

Więcej

2009-11-02 | Bezpłatne szkolenia dla osób niepełnosprawnych.

Firma "S- print2" realizuje projekt "Praca w naszych rękach- w pełni sprawni na rynku pracy" finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt w całości skierowany jest do osób niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie województwa śląskiego.

Więcej

2009-10-20 | Informacja dotycząca praktyk absolwenckich.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie uprzejmie informuje o zmianach dotyczących stosowania ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2008 r. Nr 69, poz.415 ze zm.) w stosunku do nowej ustawy z 17 lipca 2009 r. o praktykach absolwenckich ( Dz.U. Nr 127, poz. 1052).

Więcej

2009-09-21 |

Program Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci.
Program adresowany jest do bezrobotnych absolwentów uczelni wyższych, którzy dzięki niemu mogą zdobywać doświadczenie w następujących dziedzinach/branżach:

Więcej

2009-08-28 | ''Cieszyński Barometr Rozwoju Gospodarczego'' - zakończono badania ankietowe

Badania ankietowe zostały zakończone. Zatrudnieni ankieterzy odwiedzili wszystkie 100 strategicznych firm i 1111 pracodawców powiatu cieszyńskiego reprezentujących małe i średnie przedsiębiorstwa.
Pracodawcy byli pytani między innymi o strukturę zatrudnienia, sytuację kadrową w ciągu ostatnich 12 miesięcy i plany kadrowe na najbliższy rok, szkolenia kadry, kondycję finansową firmy, działania inwestycyjne, bariery rozwojowe oraz korzystanie ze środków Unii Europejskiej.
W chwili obecnej prowadzona jest weryfikacja wszystkich ankiet oraz ich kodowanie. Następnie przygotowywany będzie raport badań ilościowy.

Więcej

2009-08-13 | POMOC PAŃSTWA W SPŁACIE NIEKTÓRYCH KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie informuje, że z dniem 05.08.2009 r. weszła w życie ustawa z dnia 19 czerwca 2009 r. o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych udzielonych osobom, które utraciły pracę ( Dz. U. Nr 115 poz. 964 ). W oparciu o rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 3 sierpnia 2009 r. w sprawie wzoru wniosku o przyznanie pomocy państwa w spłacie kredytu mieszkaniowego oraz wzoru oświadczenia instytucji kredytującej ( Dz. U. Nr 123 poz. 1023 ) informujemy, że przyjmowane są wnioski w sprawie przyznania pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów.

Więcej

2009-07-21 | Punkt Konsultacyjny dla osób zwalnianych!

W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę zwolnień w wielu śląskich zakładach, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach podjął decyzję o utworzeniu punktu konsultacyjnego dla osób, które tracą zatrudnienie. W miejscu tym prawnicy oraz specjaliści ds. funduszy unijnych i krajowych udzielać będą porad i wsparcia osobom bezrobotnym, ale także tym dopiero zagrożonym utratą pracy.

Więcej

2009-06-24 | Punkty konsultacyjne

Punkty konsultacyjne świadczą bezpłatne usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą z zakresu szeroko rozumianego rozwoju przedsiębiorczości oraz dostępnych form wsparcia dla przedsiębiorców.

Więcej

2009-06-16 | Działanie 6.2 - Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia

Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia na założenie działalności gospodarczej zachęcamy do skorzystania z możliwości oferowanych przez Działanie 6.2 "Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Więcej
Sprawdz oferte Eures PRZ

 


GCI GCI Info Powiat Cieszyn PSZ MP WUP PIP OHP